• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çed ünvanı ile çevre izni ünvanının tam uyuşmaması.

Erkan Ateş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Natürel Mühendislik
Çalıştığım Firma ÇED Gerekli Değildir Alırken Gerçek Ünvanını Kullanmış Fakat Çevre İznine Dönüştürürken Ünvanında Bulunan bir İbareyi Büyük İhtimalle Yanlışlıkla Yazmayıp GFB ve Çevre İzni Alınmış. Bu Konu Olası Bir Denetimde veya İleride Bir Sorun Oluşturur mu? Konu İle İlgili Bilgi Ve Tecrübesi Olan var mı acaba?

Benzer sorun biz de yaşamıştık Yalnız GFB başvurusunda fark edildiği için eksiklik göndermişlerdi, Düzeltme yapmıştık. Gfb yenileme süreci olabilir sanıyorum

@erkan ateş
Kardesim diyelim ki ced de cmnet san ve tic a.s. olarak alindi ama cevre izninde cmnet san ve tic. Sti yazildi diyelim. Sen il cevre müdürlüğüne baavurarak sehven hata yapilmistir deyiver gerekli evraklari sunarsan gecerlilik tarihi degismemek kaydiyla yenilerler. Ama il cevreyw danis sehven hata yapilmistir deyiver

Ama Hata Yapıldığı Belli Yani Herşey Aynı Birtek Gfb Ve Çevre İzninde Bu Yanlışlık Yapılmış VTR nin Bile Ünvanı Doğru.Ama Hiçkimse Fark Etmemiş Bu Durumu.

Şirketin Geçmişini Bilmiyorum Ama Madencilik İbaresi Yazılmamış Çevre İzninde Olay Birtek Bu.Diğer Tüm Belgelerde Madencilik Var Çevre İzninde Yok

@erkan ateş
Kardeşim sen ortalığı bulandirmadan il cevreyle görüş hatta hatayi onlarin yaptigi izlenimi ver ve tekrar gecerlilik tarihi degismeden yenilerler. Ya da bununla ilgili yazi verebilirler. Burada muhendislik zekani konustur☺

bana kalsa hiç söylemeyeceğim ama yarın birgün kıl birisi gelir bi sıkıntı çıkarır yoksa şu an çalıştığım firmanın danışmanı var zaten ben sadece incelerken olayı tespit ettim.Ki Zaten geçmişte firma çevre İşlemlerini tamamlamadığı için para cezası yemiş

Aynen Fazla Kurcalamanın Anlamı Yok Zaten Bencede Ben Durumu Patrona İleteyim Yap Derse Gerekeni Yaparız yoksa Da kalsın bende sanmıyorum birşey olacağını.

arkadaşlar çevre izin belgesi çevrimiçi çevre izinleri sistemi üzerinden verilir. burada ünvan sizin çevre bilgi sistemi üzerinden kayıt ettiğiniz ünvandır. başvuru onaylanınca belge otomatik olarak bu ünvanla çıkar. sizin ticaret kanununa göre resmi olarak geçerli adresiniz ticaret sicil gazetesi üzerinde ki adrestir. zaten sicil gazetesinin istenmesindeki amaçda budur resmi olarak böyle bir firma var mı yokmu diyedir. gfb aşamasında başvuru ünvanı ile sicil gazetesinde belirtilen ünvan karşılaştırması yapılır yanlışlık varsa düzeltme istenir. sizin başvurunuz bir şekilde gözden kaçmış hata inceleyen personelde ve en az onun kadar başvuruyu yapan çevre görevlisinde de vardır. eğer çevre izin belgesi üzerinde doğru ünvan yazılmasını istiyorsanız bunun birtek çözümü var oda sistem üzerinden ünvan değişikliği nedeni ile yenilemedir. yok sizin için çevre izin belgesinde doğru ünvan yazılması zaruri değilse müdürlüğü başvurun derdinizi anlatın size bir yazı verilir. belge ..... ünvan için geçerlidir gibi bir yazı verilir ama çevre izin belgesindeki ünvan değiştirilmez. daha doğrusu değiştirilemez yalnızca ..... ünvan için geçerlidir denilir. ama bu sizin için teşvik, ruhsat v.b. konularda elzem bir durum değilse gerek yok buna. cezalık bir durum değildir. size denetime gelip sorduklarında izahını yapın sorun çıkmaz. düzgün, yalan dolan üçkağıt olmayan izahat olduktan sonra ne siz sorun yaşarsınız nede biz :)

@Adem Taş Adem Bey Dediğim Gibi Bende Geçmişi Bilmiyorum Acaba Başvuru Yaparken Eski Ticaret Sicil mi Sunuldu Bende Anlayamadım Durumu Çevre Görevlisi De Ben Olmadığım İçin Birşey Bilmiyorum Sadece Ben Evraksal Bazda İnceleme Yaparken Gözüme Çarptı Yoksa Bir Yalan Dolan Söz Konusu Değil Zaten Şirket Çevresel Konuda Yükümlülüklerini Düzenli ve Eksiksiz Yerine Getiriyor O Konuda bir Sıkıntı Yok.Bu Durumdan Dolayı Sıkıntı Çıkacak Bir Durum Var mı Yok Mu Ona Karar Veremedim.Aynı Şekilde Çed Gerekli Değildir Belgesindeki Faaliyet Konusu İle Kapasite Raporundaki Faaliyet Konusunun İçeriği Aynı Ama kapasite Raporundaki Faaliyet Konusu Sanki Çed deki Faaliyet Konusunun Biraz Daha Açıklayıcısı Gibi peki Bu Durumdan Dolayı Bir Sıkıntı Çıkarmı? Ör:Çed faaliyet konusu Plastik Kapasite Raporu Faaliyet Konusu Plastik, PE, Pvc gibi bir durum söz konusu.

@Adem Taş
Üstadım unvan değişikliğinden dolayi yenileme yapmak gerekmez. Sonucta unvanda bir hata yapılmış ve ibare girilmemis. Bazen adresler guncellenebiliyor ve organizeden guncellendigine dair yazi alarak il cevreyede sunuyoruz ve kabul görüyor. Bunda da bir dilekce ile başvuru yaparak bir yazi verilebilir. Sistemdende değiştirme imkani olabilir sonucta sistemde degistirme yetkisi var ama bunu bakanlik kabul eder mi soru isareti

@Adalet savascisi
siz yazdığımı tam anlamamışsınız galiba bir daha okuyun isterseniz.

@erkan ateş
erkan bey çed'de faaliyet kapsamında kapasiteye, proje tanıtım dosyasında belirtilen faalieyete uygun mu belirtlen parselde mi v.b. gibi konulara bakılır. belgede ki faaliyet konusu ile kapasite raporunda ki faaliyet konusu birebir örtüşmek zorunda değil. diğer konularda sorun yoksa problem yaşamazsınız.

@Adem Taş Teşekkürler Adem Bey. Bana Kalırsa Hiçbir Sorun Yok Ama Memurlar Bazen Sorun Çıkartabiliyorlar İl Müdürlüğü İle Karşı Karşıya Gelmek İstememiyorum.