Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed yazıları

Konu, 'ARŞİV' kısmında nil_ayy tarafından paylaşıldı.

 1. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Bildiğiniz gibi entegre denetimler belli oldu. Benim danışmanlığını yapmış olduğum bir firmam da var içinde ve entegre denetim listesinde ÇED yönetmeliği kapsamında EK-1 görünüyor. Oysa ÇED Kapsamdışı yazısı mevcut ve bu yazıyla da GFB aldılar. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor ?
   
 2. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  entegre denetimler belli oldu dan kastınız nedir Nilay hanım, bir bildirim mi yayımlan dı ? ben dikkat etmedim mi acaba:?
   
 3. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

  Ben Adanadayım da burası için gerçekleştirilecek olan birleşik denetimlerin hangi firmalara hangi tarihlerde olacağı bilgisi geldi bize. Ondan bahsediyorum yani Selma Hanım.
   
 4. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  hım onu önceden belirtiyorlar yani bilmiyordum, teşekkürler cevap için..
   
 5. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

 6. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Merhaba,
  Kapsamdışı Görüşünüz kaç yılında alınmıştır?
  Ayrıca eski ÇED Yönetmeliği'nde kapsamdışı olup, yeni yönetmelik Ek-1 kapsamında mı yer alıyorsunuz, doğru mu anlıyorum?
   
 7. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

  ÇED Kapsamdışı yazısı 2007 yılında alınmış. sanırım öyle çünkü birleşik denetim listesi yeni olduğu için yeni yönetmelik baz alınıp yazılmış oraya fakat biz bu yazıyla GFB de aldık. Entegre denetimde daha önce bulunmadığım için bu kadar tutuştum açıkçası ya.
   
 8. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Siz tesisinizi üretim konusu ve kapasite bakımından yeni yönetmelik eklerine göre kontrol ediniz ilk aşamada.
  Birleşik denetime ilişkin listede sizin ek kapsamınız mı yer alıyor? Genelde firmalar ve denetim tarihleri belirtiliyor.
   
 9. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  arkadaşlar çed gerekli değildir verilen bir alan için aynı sınırda başka bir firma ve başka bir faaliyet gelip tekrar çed gerekli değildir alırsa önceden alınmış yere hakkımızı hangi maddeyi kullanarak arayabiliriz çok acil lütfen.. çed gerekeli değildir alınan bir yer için başka bi faaliyet ya a aynı konulu bir faaliyet konusunda yine çed gerekli değildir alınabilir alınamaz gibi bi durum var mı onu elde etmeye çalışıyoruz.
   
 10. nil_ayy

  nil_ayy CMNet Üyesi

  Hayır işte listede bizim kapsam yazmıyor. yani firmanın Çed Kapsamdışı yazısı var fakat birleşik denetim listesinde Çed Yönetmeliğine göre Ek-1 görünüyor ki alakası yok yani . Acaba yanlış yazmış olabilirler mi ?
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...