Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çed yeterliliğine sahip firmada çalışan arkadaşlar.

Konu, 'ARŞİV' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  ÇED ile ilgili çalışmalarda bulunan arkadaşlar, bir faaliyete ÇED raporu alırken görüşleri toplama esnasında mümkün olduğu kadar takip ve görüşleri olumlu alma konusunda bir tavırla yürütmeli değiller midir. yolunda gitmeyen bir dosya da hizmet alımı yapan faaliyet sahibi firmaya görüşleri sizde takip etmelisiniz deme lüksüne sahip midir? iş takibi ile evrak takibinin ayrımı nasıldır bu sektörde ya da nasıl olmalıdır?

  ÇED hizmeti alınan bir firma değiştirilmek istense bu mümkün müdür? dosya teslimi görüşlerin tekrar yeni firma için yenilenmesi HKT yeniden düzenlenmesi gerekir mi tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum:)
   
  Kağan bunu beğendi.
 2. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  - çed işi evrak takibidir.

  -görüşleri faaliyet sahibide toplamalıdır her iş çed firmasına bırakılmamalıdır. Çed firması evrakları sen topla diyebilme lüksüne sahiptir.

  -pire için yorgan yakmak doğru değildir. hiç bir şeyin yeniden düzenlenmesine gerek yoktur. vekaletle başka firma vekil kılınabilir. fakat ilk çed firmasınin kuyruk acisi oldugundan dolayi bilgi paylasimina yaklaşmaz, her şey seyrinde devam eder fakat süreç uzar.

  sonuçta bir dava devam ederken avukatinizdan vazgeçip başka bir avukati vekil tayin edebilirsiniz.
   
  Kağan ve Melih Coşar bunu beğendi.
 3. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Teşekkürler hepaistos, pire için yorgan yakmak zaten mümkün değil işi daha çok zora sokuyor ama şu da bir gerçek ki evrağı iyi takip etmek ÇED firmasının asli görevi, aksi taktirde bana bütün bilgiler gelsin ben birleştirmesini yaparım gibi bir anlayış çok niteliksiz kaçar benim görüşüm. bizde evrak iyi takip edilmediği için genelge maddesi yanlış algılanıp olumsuz görüş verildi görüş yenilenene kadar çed süreci iptal edildi burada profesyonel takip yapılsa idi çed iptal sürecine girmezdi, biz neden takip edemedik, sistem üzerinden görüşler alınıp veriliyor, direk içinde olma mümkün değil, şifre kullanıcı adını isteyip bende bakacağım istediğim zaman deme lüksüm var mı onu bilmek isterim esasında.

  firma değiştirme meselesi bu şekilde bir nevi rezil olmamızla sonuçlandı o yüzden işin ortasında firma değiştirme olasılığı nedir onu bilmem gerekti. mesela x çed firmasının aldığı görüşleri daha sonra anlaşılan y firması kullanabiliyor mu acaba? bir de sistem her türlü değişikliğe izin vermiyor anladığım kadarıyla.

  Tekrar çok teşekkür ederim cevaplarınız için,,
   
 4. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Bir ÇED dosyası veya PTD başvurusunda bulunulduğunda, eğer faaliyet sahibinin zaman sıkıntısı varsa her kurumu tek tek gezip görüş çıkarmaya çalıştığımız, hatta kendi arabalarımızla kurumları faaliyet alanına götürüp gezdirdiğimiz yemek yedirip çay içirdiğimiz askerlik anılarından konuşup nazını çektiğimiz oluyor. bazı durumlarda dosyayla ilgili büyük sıkıntılar çıktığında faaliyet sahibinin arkasında büyük bir güç varsa sizde bu konuda gerekli yerelerle görüşün diyip yardım aldığımız olmuştur. velhasılı kelam tecrübelerim bana şunu söylüyor ki birlikte çalışma olur ve iletişim güzel sağlanırsa bir aydan kısa bir sürede ÇED gerekli değildir kararı çıkabiliyor. takip edilmezse dört veya beş ayı bile bulabiliyor.
   
  Kağan ve sdagtekin bunu beğendi.
 5. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  burak bey bu iptali yapılan madde 9 a 1 bendi halkın katılımı toplantısını düzenliyor da, yürütmeyi durdurma kararı halkın katılımı toplantısı yapılmayacak anlamına mı geliyor
   
 6. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Vaktim olmadı henüz inceleyemedim iptalleri şuan için yorum yapsam yanlış olur.
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?