• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çed

hibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
2015 veya sonrasında yapılmış bir çed raporu veya proje tanıtım lazımda yardımcı olabilirmisiniz

@kubraeren yatak sayısını 1 adet bile artırmanız proje tanıtıma tabi maalesef. Bundan sonraki proje tanıtım dosyasında yazacak firma kapasiteyi maksimum seviyede tutması otel işletmecisinin de menfaatine olacağı kanısındayım. Bana kalırsa kapasitenin ucunu açık bıraksınlar tabi EK-1 e geçmemek kaydıyla :)

@Cem Yılmaz Onun sebebi de kapasiteye haber vermeden arttırılıp faaliyet gösterdiği için değil mi? Yani ceza almaması için arttırmadan önce gerekli işlemleri sunacaktı ve karardan sonra arttırması gerekecekti:rolleyes:

@kubraeren Aynen aradaki farkın önemi yok ve kapasite artışından dolayı proje tanıtım dosyasını en kısa zamanda hazırlamanız gerekir ve dosyada sanki hâlâ 176 yatak varmışta yeni kapasite artışı olacak gibi bahsedilmesinde fayda var. Yoksa proje tanıtımsız kapasite artışı yaptığınız tespit edilirse Cem Bey'inde dediği gibi mevcut proje tanıtım dosyasının proje bedelinin %2'si kadar para cezası ile karşı karşıya kalırsınız.

@kubraeren Evet, ÇED kısmı Çevre İzni Süreci'nden farklı işliyor. Çevre İzni kısmında kapasite raporu da gerektiği için, kapasite raporunuz çıktıktan sonra 1 ay içerisinde süreci başlatmanız gerekiyor. ÇED'de ise, kafanızdaki proje belli olur olmaz Proje Tanıtım Dosyası için hazırlık yapılması gerekiyor. En azından İl Müdürlüğü'nün "yer görmesi" işlemlerinin tamamlanması lazım. Tabi bana kalırsa, tüm süreç tamamlanmadan makinelerin/ekipmanların gelmemesi lazım.