• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevko belgelendirme ücretleri

mursel caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Çevko'nun piyasaya sürenlerin belgelendirilmesini yapmasının ücreti hakkında bilgisi olan var mı?

mürsel arkadasım seni üniversiteden hatırlıyorum :) bu arada çevkoyla ilgili ilk önce il çevre müdürlüğünden atık ambalaj için kullanıcı adı ve şifreni alacaksın bildirimde bulunacaksın müdürlük zaten belgelendirilmesi gerekn miktarı bildiriyor sana daha sonra çevko sitesine girip çip bölümünde firmanın kaydını yaptıracaksın çevkoda daha sonra belgelendirilmesi gereken miktarın tutarını bildiriyor ve sana bir sözleşme yolluyor. Firma bunu imzalayıp çevkoya yolluyo fatura geldikten sonra ödenmesi gereken ücreti yatırıyosun

Çevkodan fiyat teklifi isteyeceksiniz muhtemelen standart fiyatları vardır. Lakin ben büyük firmalarla çalışıyor diye biliyorum. Altarnatif olarak yeni sayılır TÜKÇEV' i de öneririm. Aynı şekilde TAT lardan da teklif isteyebilirsiniz sanıyorum ki TATlar daha hesaplı olur. (TAT'lar konusunda bilgi isterseniz yardımcı olabilirim.)

bu belgelendırme konsuunda hala bır belırsızlık var ki o da şöyle; belgelendırme yaparken il sınırlaması yoktur dıye bılınıyor kı çevkoya tukceve baktıgımızda boyle. Ancak yöentım planı olan bır beledıye planına dahıl bır lısanslı tat mucavır alanı dısında olan bır pıyasaya surenın belgelendırmesı ıcın sozlesmeyı ımzalamıyorum dıyebılıyor olabılıyor. Aynı şekilde bır baska beledıye mucavır aln dısındakı bır pıyasaya surenın belgelndırme sözleşmesını ımzalayabılıyor. yanı durum tat larda sadece beledıyelerın insiyatifine kalıyor. Bu da tat ların firma kaybetmesıne kadar gıdebılıyor. Oysa Çevko gıbı yetkılı kuruluşlar gelıp tekrıdagda bır fırmanın belgelendırmesını yapabılıyor beledıye anlasması olmamasına ragmen. Bana göre yönetmelıkte bunun da netleştırılmesı gerekıyor yoksa belgelendırme ılerde sadece yetkılı kuruluslara bırakılacak gıbı gelıyor bana. ( TAT lar ıcın soyluyorum mucavır alan dısındakı fırmalara belgelendırme sözu vermeden önce anlasmalı beledıyenıze gıdıp ımzalayıp ımzalamaycakları konusunda gorus alın sonra fırmalarala sözleşin :D)

katılıyorum, bu durum sorun yaratır. belediye ihtilafta olduğu bir piyasaya sürenin sözleşmesini imzalamayabilir, bu durum da haksız rekabet ve tekelleşme sorunu oluşturur

Merhaba Arkadaşlar Belgelendirmeyi sadece Çevko,pağçev veya tuçev mi yapabilyor herhangi bir lisanslı firma bu kuruluşların yerine belgelendirme yapabilyor mu ilgili belediyeden onay alınmalı mı belgelendirme yapabilmek için paylaşımlarınızı bekliyorum kolay gelsin herkeze?