Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Cevko tonaj miktarı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Gülin Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Gülin Özcan

  Gülin Özcan CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Şubat ayında çevkoya yaptıgımız bildirim sonucunda cevko, yükümlülüklerimizle ilgili bir tonaj önerisi hazırlamış. Fakat metal için önerdiği tonajın miktarı 0 kg görünüyor. Bunun nedeni ne olabilir?
   
 2. Pınar Pelit Demir

  Pınar Pelit Demir CMNet Üyesi

  Merhabalar @Gülin Özcan zannedersem ambalaj atığı belgelendirme işlemi için çevko iletişim portalına bildirim yaptınız . Bende aynı başvuruda bulundum çevko tarafından gönderilen tonaj bildirim tablosunda çelik-teneke cinsi için miktar kısmı boş görünmekte, çevko ile yaptığım görüşmede çelik-teneke stoklarında sıkıntı yaşadıklarını özellikle çelik-teneke tedariği sağlanan firmalardan lisans şartı arandığından dolayı yeterli stok oluşturamadıklarını, dolayısıyla çelik-teneke için belgelendirme yapamayacaklarını ve eğer sonrasında tedarik sağlayabilirlerse tekrar dönüş yapacakları söylediler.
   
  Gülin Özcan bunu beğendi.
 3. Murat Uysal

  Murat Uysal CMNet Üyesi

  Gülin Hanım Tükçev ile geçen ay içinde piyasaya süren ambalaj atıklarının belgelendirilmesi konusunda görüşmüştüm ve bizim metal atıklarımızın belgelendirmesi için fiyat teklifi göndermemişlerdi. Buna Sebep olarak ise aşağıdaki yazıyı göndermişlerdi;

  "Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği" ne göre,Çelik/Teneke ambalaj malzemesinin Lisanslı firmalar tarafından toplanıp bertarafının yapılması gerekiyor.
  Ancak, bu ambalajlar için lisans/geçici faaliyet belgeli yeterli kapasitede isletme bulunmadığından sorunlar yaşanmıştır.
  Bu sebeple metal ambalajlarda belgelendirme yapılabilmesi için Yönetmeliğin Geçici 3 üncü maddesinin 4 üncü fıkrası ile 31.12.2014 tarihine kadar metal ambalaj atıklarında lisans/geçici faaliyet belgeli olma şartı kaldırılmıştır. (Ekte bulunan Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği'nde Geçici 3.Madde 4. Fıkra incelemeniz için kırmızı ile işaretlenmiştir.)
  2015 itibariyle lisanslı bir firma bulunmadığından dolayı,bu malzemelerin toplandığına dair fatura kesilememekte ve sisteme girişi yapılamamaktadır.
  Buna karşılık, toplanan metal ambalaj atıklarının geri dönüşüm tesisine gitme zorunluluğu devam etmektedir.
  Bu sebepten dolayı,Metal konusundaki sıkıntılar bu yıl genel olarak yaşanmaktadır ve biz de şu an için Çelik-Teneke ambalaj türü için maalesef fiyat teklifi veremiyoruz.
  Konu netlik kazandığı zaman,bu ambalaj türünde belgelendirme yükümlülüğü olan firmalara dönüş sağlanacaktır.
   
  Gülin Özcan ve Pınar Pelit Demir bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları