Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bakanlığı hurdaya ayrılan araçları ekonomiye kazandırıyor

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatma Gül Es tarafından paylaşıldı.

 1. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Çevre Bakanlığı Hurdaya Ayrılan Araçları Ekonomiye Kazandırıyor

  Türkiye'de 2012 Mart ayından bugüne kadar 9 bin 290 adet araç hurdaya ayrılarak, trafikten silindi.

  haber.jpg

  Türkiye'de 2012 Mart ayından bugüne kadar 9 bin 290 adet araç hurdaya ayrılarak, trafikten silindi. Hurda araçları geri dönüşümünü sağlayan Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı 44 bin 159 aracın beş binini kayıt altına alarak geri dönüştürdü.
  Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de 2011 yılında 44 bin 159 araç hurdaya ayrıldı. Hurda araçları geri dönüşümünü sağlayan Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı 44 bin 159 aracın beş binini kayıt altına alarak geri dönüştürdü. Bakanlık 5 bin ton hurdanın, 2 bin 700 ton'u orijinal amacına uygun olarak yeniden kullanılırken bin 577 ton'luk kısmının metal olarak geri kazanımını gerçekleştirdi.

  -BU YIL 9 BİN 290 ARAÇ TRAFİKTEN SİLİNDİ -

  Hurdaya ayrılan araç sayısını anlık olarak takip eden Bakanlığın verilerine göre 2012 Mart ayından bugüne kadar yaklaşık 9 bin 290 araç hurdaya ayrıldı.
  Hurda araç arındırma ve söküm işlemlerini gerçekleştiren Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı'nın lisanslı 68 geçici depolama alanı ve araçlardan malzeme geri kazanımı gerçekleştiren 5 entegre işleme tesisi bulunuyor.
  Ömrünü tamamlamış araçların geçici depolama alanlarında uygun şekilde sökülerek ve atıklar ayrı ayrı depolanarak, lisanslı geri kazanım tesislerine gönderiliyor. İşleme tesislerine giden arındırılmış araçların metal, plastik, cam gibi parçaları hammadde veya yarı mamül olarak ekonomiye kazandırılıyor.

  Haberin Linki: http://www.haberler.com/cevre-bakanligi-hurdaya-ayrilan-araclari-ekonomiye-4158904-haberi/
   
  Begüm Surmuş bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...