Çevre bilgi sistemi

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
23 Şubat 2010
Mesajlar
427
Beğeniler
114
Şehir
Denizli
#1
Merhaba,
Çevre bilgi sistemine bazı girişler taşınmış.31.03.2011 tarihine kadar kimyasal veri girişi yapılacaktır.Henüz çevre görevlisi belgesini alamadım,işlemleri sürüyor.
Bilgi sistemine ait kullanıcı adı ve şifre için kurum adına mı kendi adımıza mı şifre isteyeceğiz?Bir de henüz bu belgeyi ve imzayı almadan çevre bilgi sistemi için kod ve şifre talep edebilirmiyim?
 

Tarık Can

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Kayıt
11 Aralık 2008
Mesajlar
1.167
Beğeniler
706
Şehir
İzmir
#2
Tugba hanım,

kurum adına il çevre orman a dilekçe yazın, beyanlardaki kullanıcı adı şifre firmaya aittir ;)

Aslında Seveso için kullanıcı adı başvurunuzu yaparken, kimyasal envanteri için de yapsaydınız aynı şifreyi ve kullanıcı adını kullanabilirdiniz.
 

contaminant

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
25 Şubat 2010
Mesajlar
16
Beğeniler
0
Şehir
Bornova, İzmir
#6
Cevap: Çevre bilgi sistemi

ben zamanında sadece sevesoya tabi olmamıza rağmen dilekçede yanlışlıkla kimyasal envanteri girişini de seçtiğimden tek şifre ile hepsine giriş yapabiliyordum. fakat muaf olduğumuz bir bildirimin gözükmesinden rahatsız olduğum için bakanlığa email gönderdim. aynı gün kimyasal envanteri girişini kendileri kaldırdılar. bu da demek oluyor ki, eğer kimyasal envanteri girişi de yapmak istiyorsanız bakanlığa email gönderin (ilgili sayfanın altında yazıyordu bu adres) ilgilenirler.
bir bilgi daha, seveso aslında büyük endüstriyel kazaların kontrolü ile ilgili bir bildirim sistemi iken kimyasal envanteri ise ürettiğiniz veya ithal ettiğiniz bir kimyasalın bildirimidir.