• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

Tuğba Cabi

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SHAMROCK TEKSTİL SAN. VE TİC. A.Ş.
Merhaba,
Çevre bilgi sistemine bazı girişler taşınmış.31.03.2011 tarihine kadar kimyasal veri girişi yapılacaktır.Henüz çevre görevlisi belgesini alamadım,işlemleri sürüyor.
Bilgi sistemine ait kullanıcı adı ve şifre için kurum adına mı kendi adımıza mı şifre isteyeceğiz?Bir de henüz bu belgeyi ve imzayı almadan çevre bilgi sistemi için kod ve şifre talep edebilirmiyim?

Tugba hanım,

kurum adına il çevre orman a dilekçe yazın, beyanlardaki kullanıcı adı şifre firmaya aittir ;)

Aslında Seveso için kullanıcı adı başvurunuzu yaparken, kimyasal envanteri için de yapsaydınız aynı şifreyi ve kullanıcı adını kullanabilirdiniz.

Peki tüm bildirimler taşındığında hepsi için ayrı ayrı mı şifre girilecek?

Cevap: Çevre bilgi sistemi

ben zamanında sadece sevesoya tabi olmamıza rağmen dilekçede yanlışlıkla kimyasal envanteri girişini de seçtiğimden tek şifre ile hepsine giriş yapabiliyordum. fakat muaf olduğumuz bir bildirimin gözükmesinden rahatsız olduğum için bakanlığa email gönderdim. aynı gün kimyasal envanteri girişini kendileri kaldırdılar. bu da demek oluyor ki, eğer kimyasal envanteri girişi de yapmak istiyorsanız bakanlığa email gönderin (ilgili sayfanın altında yazıyordu bu adres) ilgilenirler.
bir bilgi daha, seveso aslında büyük endüstriyel kazaların kontrolü ile ilgili bir bildirim sistemi iken kimyasal envanteri ise ürettiğiniz veya ithal ettiğiniz bir kimyasalın bildirimidir.