Çevre Bilgi Sistemi

m.karakus

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
38
tamam da ben de niye kapalı?

Sayın Atık Yönetim Uygulaması Kullanıcıları,
Bilindiği üzere Atık Yönetim Uygulaması,lisanslı tesislere ilişkin izin ve lisans bilgilerini İzin ve Lisans Dairesi Başkanlığı elektronik sisteminden otomatik olarak çekmektedir. Söz konusu sistemin bugün sabah saatlerinde yapılmakta olan bir çalışma kapsamında geçici olarak kapatılması ile Atık Yönetim Uygulaması tarafından bu bilgilere ulaşılamamaktadır. Bu durum lisanslı tesislerle ilgili tüm işlemlerde geçici olarak sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır. Atık Yönetim Uygulamasında yaşanan bu durumla ilgili çalışmalar yapılmakta olup, en kısa sürede eski haline getirilecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
duyurular kısmından gelen mesaj

EngineerA

Üye
Başlık
0
Tepki
0
@demet.e
Sanırım baştan beri olması gereken buydu eski sistemde firma yetkilisi kim ise o edevleti ile giriş yapacak ve orda firması gözükecek 6 adımlı bilgi giriş kısımını dolduracak ve firması aktarılmış olacaktı ama çoğu kişi (çevre mühendisleri) girip yeni firma ekleme kısmında firmalarını yeniden kurdular şimdi izin vermiyor kurmaya

nil_ayy

Daimi üye
Başlık
17
Tepki
16
Arkadaşlar firma yetkilisi kendi içlerinde birine vekalet vermek istiyor cevre bilgi sisteminde işlemleri yürütmesi için..bununla ilgili vekaletname örneği var mi elinizde yardımcı olursanız çok sevinirim

orangehead026

Daimi üye
Başlık
15
Tepki
68
Mezuniyet
2015—16
@Rukiye ARSLAN-
sabah gorunmuyordu tehlikeli lisanslar fakat su an gorunuyor.

@nil_ayy
şöyle yazılabilir.
"Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kapsamında yürütülen tüm işlerde firmayı temsilen yetkilendirilmiştir. "gibi bir şey yazılabilir,

sahindokuyucuyesim

Aktif üye
Başlık
2
Tepki
1
@Arifs
bende sizinle aynı durumdaydım çıktı aldım ve onaylanması için il çevreye götürdüm ama hepsinin sistemi kapalıydı. Bakalım ne zaman onaylanacak.

cevreciolalım

Daimi üye
Başlık
16
Tepki
50
@sahindokuyucuyesim
ben de onay beklerken sistemden sorun bildirdim onaylama yaptılar isterseniz bir deneyin

cgdm

Daimi üye
Başlık
14
Tepki
122
@sahindokuyucuyesim

Merhaba, bende başvuru durumu onaylandı diyor. Ancak başvuru dilekçesi çıktı il çevreye göndermeli miyim? Ayrıca maile gönderildi yazısı da çıkmıştı ancak mail falan gelmedi.

sahindokuyucuyesim

Aktif üye
Başlık
2
Tepki
1
@cevreciolalım
nasıl bir sorun bildirdiniz benim sayfamda direk bunun çıktısını alın ve il müdürlüğünüze götürün diyordu.

orangehead026

Daimi üye
Başlık
15
Tepki
68
Mezuniyet
2015—16
@sahindokuyucuyesim
İl Müdürlükleri bizden daha vahim durumdalar. Ekranları çalışmıyor. Bizim ekranlarda ne var ne yok onları da göremiyorlar. Bazı müdürlüklere laptobunuz ile gidip yapılan işlemleri anlatın bence ve ne yaptıgınızı görsünler daha kolay onaylayabiliyorlar. Ekranı açık olanlar için söylüyorum.

cilgincevreci

Daimi üye
Başlık
74
Tepki
229
Sistem üzerinden sera gazı raporlarını e imzalayıp Bakanlığa gönderen var mı? Sera gazı sistemi açılmış mı

cevreciolalım

Daimi üye
Başlık
16
Tepki
50
@sahindokuyucuyesim
firmamız aktifleşmesi için onay verilmesi gerekiyor il müdürlüğü dilekçe ile onayı seçmiştim yazdım. Bu durumda il müdürlüğüne dilekçe mi vermeliyim diye sordum ertesi gün onaylanmıştı

nil_ayy

Daimi üye
Başlık
17
Tepki
16
@Arifs
ya biz hala firmayı aktifleştiremedik ...sera gazı emisyon raporunun gönderim tarihi ile ilgili bir bilgi yok değil mi ? Sıkıntı olmaz yani değil mi ?:rolleyes:

Danışmanlığını yapmış olduğum firmam firma aktifleştirme yapıyor fakat 5.adımda yani vekaleten yapıyorum seçeneğini tıkladığında bütün bilgileri giriyor, noter onaylı vekaletnameyi de giriyor fakat sistem son adım olan kayıt kısmına geçmiyor neden ? hem vekaletnameyi yüklüyoruz hem de ticaret sicil gazetesini ama ilerle butonuna basınca diğer sayfaya geçmiyor.

Ayrıca yetkilinin vekaletname süresi 2020 ye kadar geçerli fakat sistemde en son 2018 yılına kadar seçim yapılabiliyor bu durumda tarih olarak nasıl yapmamız gerekiyor?

Simge AÇIKGÖZ

Daimi üye
Başlık
7
Tepki
26
Bende sistemde ilerledim fakat en son gönderme kısmında İl Müdürlüğüne göndermeden aktar kısmı çıkmıyor dilekçe ile gönder çıkıyor . Bu şekilde gönderen oldu mu ?

Nihal Ş. Aksoy

Daimi üye
Başlık
16
Tepki
231
@putperest

İzin lisans sisteminin ne zaman çalışacağı ile ilgili bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba? Yetkili kimselere ulaşamadım.

putperest

Daimi üye
Başlık
8
Tepki
107
biz çevre görevlilerimizden birini sisteme ekleyemiyoruz benzer sorun yaşayan oldu mu tc kimlik giriyoruz ama arkadaş ismi gözükse de c-davet gidiyor ama kabul etmek için bir şey gelmiyor kendi sayfasına. bir de benim adım iki tane görünüyor o da ayrı bir sıkıntı

Yukarı Alt