• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
Merhabalar,
Danışmanlık firması olarak firma sahibimiz kendi şifresiyle girip danışmanlık firmamızı aktifleştirdi. Daha sonra tesis işlemlerini de aktifleştirdikten sonra tesis listesinde yetkili listesinden Çevre Görevlisi olarak bizim T.C. numaralarımızı girip bize yetki vermesi mi gerekiyor ?

@Cem Yılmaz
danışman firmada çalışıyorum firmayı aktifleştirdik. firma yetkilisi olarak atandım. tesis olarak da aktifleştirdik orda da tesis yetkilisi olarak atamam yapıldı.
tesis ve firma yeterlilik uygulamalarını ekledim ama herhangi bir sözleşme kısmı takvim kısmı gözükmüyor nasıl yaptınız siz?

@Gülfem Polat

Ben EÇBS kısmından bahsediyorum, henüz E-İzin (Yeterlilik) bölümüne müdahalede bulunmadım.

Danışmam firmam aktifleştikten sonra tesis/şube listesinde firmam görünmedi bu yüzden sadece firmam üzerinden yetkili listesi olarak kendimi atadım. (bu işlem bence doğru deil) ben ne olacak diye bakmak için ekledim.
not; danışman firma firma üzerinden girdiğinizde uygulamalardan da açılması gerekenler var bunları da eklemeniz gerekebilir.

Arkadaşlar henüz E-izin Sistemi EÇBS sistemine aktarılmadı. Dolayısıyla e-izin sisteminde yaptığımız hiç bir işlemi şuan EÇBS de yapamayız. Ne izin başvurusu ne, danışman ataması ne de sisteme aylık takvimin yüklenmesi. Konu ile ilgili bakanlıktan bilgi aldım. Beklememiz gerekiyor. Süre ile ilgili sıkıntısı olan arkadaşım, ek süre verilecekmiş.

Arkadaşlar, firma için kayıt oluştururken firmanın vergi numarasını yazdığımda "bu vergi numarasının sistemde kaydı mevcuttur." şeklinde uyarı alıyorum. Tesis bilgilerinde tesisleri görüyorum, ancak aktar işlemi firmayı aktif hale getirmediğimiz için gerçekleştirilemiyor. EÇBS'ye aktar işlemini yapmak için tıkladığımda öncelikle firmayı aktif hale getirmelisiniz uyarısı veriyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba?

@Merve bak
Önce "hesap(Firma, Kurum..) yazan menüden firma bilgilerini firma merkezinin bilgilerini girin. Burada kayıt bitip onaylandığında bir altta yer alan Tesis(Şube) Listesi sekmesinden bu sefer tesis için aynı işlemleri yapacaksınız.

@alisaka

Bende ilk olarak hesap(firma, kurum...) aşamasında ilerlemeye çalışıyorum ancak firma merkezinin vergi numarasını vergi dairesi bilgilerini yazdığımda "Girdiğiniz vergi numarasına ait firma zaten mevcuttur." uyarısı oluşuyor. Sisteme bu vergi numarası tanımlanmış olamaz. Çünkü ilk kez giriş yapıyorum. Diğer firmaları sisteme aktarırken böyle bir problemle karşılaşmadım. Firma kaydı oluşturmama izin vermiyor.

Arkadaşlar, danışmanlık firması olarak firmayı aktifleştirdik, tesis olarak da aktifleştirdik. tesis onaylı halde görünmesine rağmen İl Çevre'ye onaylatmanız gerekiyor diyor. Firma sahibimiz başvuru formunu imzalayıp yine de İl Çevre'ye mi göndermesi gerek?

@Merve bak
Bunu sorun olarak bildirebilirsiniz belki. Sistem böyle hatalar veriyor. Belki de yarın denediğinizde düzelmiş olacak. Ben de danışmanlık firması yetkilisi olarak ilk girdiğimde firmamı görememiştim. Biraz sabırlı olmamız gerekiyor sanırım bu aralar :)

@alisaka
Merhaba bir konu aklıma takıldı bizim sisteme koordinatör çevre görevlisi sisteme kendi edevleti ile girse firması gözükücekmi.Ben şuanda sadece frimaları aktif hale getirmeye çalışıyorum.Kendi firmamız ile ilgili nasıl bir işlem yapmamız lazım biliyormusunuz.

@nil_ayy aynen öyle , yetkili sistemden tc numaralarını girip yetkili ekle yapacak. Yetkili olarak atanan herkesin sistemine bildirim gelecek ve bildirimi onaylayacağız.

Çevre İzin lisans ile ecbs arasında bir bağlantı olur mu arkadaşlar? bir tesisimin çevre izni süreci var onu yükleyemiyorum sistem kapalı olduğu için şimdi bu eçbs yi de yapamadım yardımcı olur musunuz lütfen? izin lisans ne zaman açılır ve açıldığı zaman eçbs yi yapamadığım için sıkıntı olur mu? Bakanlık açmıyor :(

Arkadaşlar danışman firma kendi firmasını aktif hale getirdikten sonra danışmanı olduğu firmaları nasıl sisteme yüklemeli çünkü hesaplarım kısmında sadece danışmanlık firması olarak kendimiz gözüküyoruz.

Merhaba Arkadaşlar,
Çalıştığım firmanın firma sahibi olarak e devlete girdik.Yanlız firma aktifleşmesi hala olmuyor. Firmasını aktifleştirenler var mı ?Nasıl bir yol izlememiz gerekiyor? Sera gazı rapor süresi de geçti ve hala yapamadık bir sorun olur mu ?Yardımcı olursanız sevinirim.

Ben sistemi kendi edevlet sifremle actim sisteme bakip firmalarin bilgilerini girdim ancak onaylama vs yapmadım. Denediğim firmalari sonradan hem tesis olarak gösterdi hemde düzeltme yapamiyorum. Ne yapmam lazim.? Firmanin edevlet şifresiyle girdigimde düzelme olur mu?

Eksik Firma\Tesis Listeniz
Eksikliklerinizi tamamladıktan sonra İzin Lisans sistemine giriş yapabilirsiniz. Eksiklik bilgilerinizi ECBS üzerinden yapınız.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
İzin lisans sistemine Danışman Firma tarafından Tesisler de sorumlu olarak görevlendirilmiş Çevre Görevlileri giriş yapabilir.

günaydın arkadaşlar.
izin sayfasında bu şekilde eksiklik aldım. bu olayla karşılaşan var mı ne yaptınız.

Arkadaşlar merhaba. Danışman firmamızı nasıl aktifleştireceğiz? bu konuda yorumlarınızı bekliyorum. Koordinatörümüzün sisteminde görünüyor.