• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Bilgi Sistemi

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Bilgi Sistemi

Bu sistem ile; bir çok uygulamada geçen firma, tesis, kullanıcı gibi kavramların ortak bir havuzda toplanması amaçlanmaktadır.

Böylece;
Firma, tesis ile ilgili herhangi bir güncelleme için ayrı ayrı uygulamalarda tek tek işlem yapılmasına gerek kalmayacak.

Birden çok uygulama için ayrı internet adresi, kullanıcı adı, şifreye gerek duyulmayacak.

Giriş adresi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Bilgi Sistemi Sunumu.pptx
    2.5 MB · Görüntüleme: 926
@DilaraT

eyeterlik uygulamasından üstte firmayı seçiyoruz kurum sonra kurum kurum kuruluş işlemlerinden onay bekleyen var orda danışmanlık sözleşmesini de yükledikten sonra onay veriyoruz. sonra firmaya Çevre Görevlisi ekleyebiliriz sonrasında da firma danışmanlık yapılan firmalar listesinde görünecektir.....

Tam zamanlı çalışıyorum. Firma Sorumlusu aktifleştirme işlemlerini tamamladıktan sonra beni de yetkili olarak ekledi ve onayladım. Ama kendi sayfamdan giriş yaptığımda sadece tesisleri görüyorum firma gözükmüyor. Yetki onayından sonra başka bir işlem yapmam gerekiyor mu? 181'i arayıp sordum ama herkes İmar Barışı için çalışıyormuş bu aralar, cevap için dönüş 10-20 gün bile sürebilirmiş. Yani sistemi tam zamanında kurmuşlar :)

@E. BAL
Sadece tesiste görmeniz gerekiyor bir sıkıntı yok şahsen benimde o şekilde. e izin e yeterlilik sayfasından kontrol edebilirsiniz durumunuzu. Kendinizi çevre görevlisi olarak da eklemeniz gerekiyor

@E. BAL

Sadece tesiste yetkili olarak eklemiş sizi o yüzden tesislerin kısmında görünür. Firma sorumlusu olarak ekleseydi otomatik tesis sorumlusu olarak da görünürdünüz...

@Merve Erbilgin
e-izin sayfasında eksik bilgi var tamamlayın uyarısı çıkıyor. Açıkçası nasıl bir hamle yapmalıyım bilmiyorum. Çevre görevlisi olarak kendinizi nasıl eklediniz ?

@Akif Güvercin
Aslında firma üzerinden yetkili ekle dedik ve firmaya bağlı tesislere de aynı işlemi yapmak istediğimizde sistemin otomatik olarak tesislere de yetkili olarak beni eklediğini gördük.

@Akif Güvercin
mesela bizim danışmanlık yapılan tesislerde görünüyor firmalar. Herşeyi yükledik. Başlamadı yazıyor süre olarak yanında. Protok bitişi 2019 olmasına rağmen. ÇG Ekle kısmıda da firmalar görünmüyor. Var mıdır buna bi çözüm

@S. Sancar Tural
Danışman fırma yetkilisi e-devletinden girip sahıs uygulamaları - yeterlik uygulaması - acılan sayfada en altta cıkıyor takvım ısaretıne tıklayınca da acılıyor

Arkadaşlar eski sistemde yaptığım başvuruya ilk dönüş oldu yeni sistemden. Sizle de paylaşmak istedim.Soldaki kısımda bildirim olarak uyarı çıkıyor dekont talebı bekleyen yazısı koyu olup 1 yazıyor. tesis ismine tıklayınca da yatırılması gerekn miktar ve referans numarası çıkıyor ancak dekont yuklenecek kısım göremedım. Sizin de bilginiz olsun.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    73.8 KB · Görüntüleme: 45
@muratkahvecioglu
Firma yetkilisinin edevleti ile giriş yapıp yeterlik uygulamasından kurum kurulş işlemlerinden onay bekleyen işlemler kısmından sözleşmeyi yükleyip onaylamalı bu şekilde firma görünüyor,aynı hata bende de olmuştu bu şekilde çözüldü

@muratkahvecioglu

hocam yetkili olarak sizi atadı ya tesisde. kendi sistemine gir eyeterlik uygulamasında üstte o tesise tıkla sonra kurum kuruş işlemleri onay bekleyen işlemler dersen hem tesis hem danışmanlık firması çıkar. orda danışmanlık sözleşmesini de yükledikten sonra onay ver. sonra danışmanlık sisteminden ÇG ekleyebilirsin.

@Selin (Çevre mühendisi) Bu konu hakkında bakanlık ile görüştüm referans numarası ile para yatırıldığından bizim sisteme düşüyor sizin yüklemenize gerek yok dedi şuan beklemedeyim. Eğer 3-4 güne çevre lisanslını vermezler ise tekrara arayıp bilgi alacağım.

@Akif Güvercin
hocam kendi sistemimde e yeterlikte firma benim üzerimde görünüyor zaten. ama danışman firmanın sisteminde de görünüyor sadece çg atama kısmında yok.

@gülhan tarhan
sözleşmeleri yükledik protokol tarihlerini de yükledik. Onay bekleyen kısmında da hiçbir veri yok. Boş görünüyor.

belediye ye bağlı kentsel atıksu arıtma tesisimizde arıtma görevlisinin görevlendirme yazısı var. ve firma bu kişi üzerinde görünüyor. vekaleten işlem yapıyorum dediğimiz zaman vekaletin bitiş tarihini istiyor. vekaletname yerine bu yazıyı yüklemeyi düşünüyorum. ama görevlendirme yazısında son tarih yok .nasıl ilerleyebilirz?

@Akif Güvercin

hocam sağ üstte tesisler yok. Kurum kuruluş işlemlerinde de onay bekleyenlerde bişey yok zaten. Dediğiniz gibi sıfırdan silip ekledim bir firmayı mesela. Protokolü falan yüklüyorum ama hiç onay bekleyene bişey düşmüyor.

@muratkahvecioglu

şöyle önce danışmanlık firması sisteminden firmayı yüklüyoruz. protokol bitiş tarihini de yazıyoruz. sonra sen firma yetkilisi olarak eyeterlik sayfanda sol üstte o firmayı seçiyorsun. kurum kuruluş işlemlerinden onay bekleyenlere düşüyor. yani biz danışmanlık sözleşmesi yaptığımızda firma yetkilisi onaylamış oluyor. firma yetkilisi de seni yetkili yaptığı için sen onay veriyorsun. sonra diğer işlemleri ÇG ekleme gibi tekrar danışmanlık firmasının sisteminden girip ek kapsamıda girdiktensonra danışmanlık yapılan firmalar kısmında tamamlandı_4 diye çıkar.
iyi çalışmalar

merhaba , daha önce uavt ile ilgili bir sorun yaşamıştım il müdürlüğü de buradaki arkadaşlar da belediye ile çözün demişlerdi ancak sorunu hala çözemedik. Tesisim Atatürk havalimanı içerisinde bulunduğu için sadece kapı numarası var herhangi b,r sokak cadde vs adresi yok ve ada-parsel no bulunmadığı için de belediye yardımcı olamıyor. Böyle bir problem yaşayan yada çözüm önerisi olan var mı?

Arkadaşlar tesise çevre görevlisi atarken EK-1 ve Ek-2 listesinde bulunmadığı için çevre izninden muaf firmalara nasıl atama yaptınız.Ek kapsamını seçiniz çıkıyor bende