• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

Ömer Taşdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yeni başladığım bir fabrikanın çevre bilgi sistemi kullanıcı adı ve şifresi alınmış. fakat hatırlamıyorlar nasıl öğrenebilirim.

@veysel söyler
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

uygulama istekleri için....................>kayıt başlangıç............................>not:danışman kutucuğu işaretleme..........................>en son aşamada kaydet çıktı al il müd. göndere 1 hafta içinde yazdığın mail adresine uygulama ile ilgili şifre ve kullnıcı adı gelir.
firma kullnıcısı için........................>firma kullnanıcı başvurusu .....................> en son aşamada kaydet çıktı al il müd. göndere 1 hafta içinde yazdığın mail adresine firma kullnıcısı ile ilgili şifre ve kullnıcı adı gelir.

@diienayzed

Kullandığınız Browser sürümü veya Java ile ilgili gibi geldi sorun bana. Ancak yine de bakanlığa danışabilirsiniz.

yasemin hanım çevre ile gittiğimde bana dilekçe yazmam istendi dilekçe yazmadan yani çevre ve şehirciliğe gitmeden öğrenebilme şansım varmı kullanıcı adı ve şifreyii

@Yasemin Aslantürk
çalıştığım firma çbs ye felan tanıtılmış önceden de kullanıcı adı ve şifre alınmış bunda bi sıkkıntı yok sonra bu şifreyi ve kullanıcı adını kaybediyor önce ki çalışan mühendis arkadaş şimdi de ben bu kullanıcı adı ve şifreye nasıl sahip olabilirim ... illa ki çevre ve şehirciliğe gitmem gerekiyor mu yada sistemden yapabilir miyim bunu

@Veysel Söyler

Önceden bir kullanıcı adı ve şifre alınmış ise bu kullanıcı adı çevre ve şehircilik müdürlüğündeki yetkili kişi tarafından 1dk da bulunur, 1dakikada da şifre yenileme işlemi ile yeni şifre gönderilir. Bir telefon ile halledilebilecek bişey ama kurum çalışanının inisiyatifine kalmış bişey.

@kaanozdemir

Çok çok yüksek ihtimal firma kaydı daha önceden yapılmış ve halihazırda bir kullanıcı adı ve şifresi mevcut. sorun ise mevcut kayıtta uygulamalar içerisinde "çevre bilgi sisteminde görüntülensin" uygulamasının olmayışından kaynaklı görünüyor. İlgili il müdürlüğü bu sorunu(sorun dediğim gibiyse tabi) 10saniyede halledebilir.

@diienayzed

Tesis kaydı yapılırken uygulamalar işaretlenmemiş. İl müdürlüğünü arayın, kullanıcı adınızı verin, istediğiniz uygulamaları eklesinler. Ya da dilekçe ile durumu belirtip kullanmak istediğiniz uygulamaları yazıp açılmasını isteyin.

merhabalar,
çalıştığım arıtma tesisininde çevre görevlisi hizmetinide ben verecegim fakat kendimi tesise yetkili olarak atayamıyorum .Nasıl bir yol izlemem konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim

Firmanın kullanıcı adı ve koduyla sisteme giriş yaptığımda "Firmanıza ait uygulama kaydı bulunamadı! Firma İşlemleri -> Firma Bilgileri sayfasından Başvuru formunu doldurarak uygulama kullanabilirsiniz." uyarısı alıyorum.

Firma Bilgilerim dediğimde Firma Bilgilerine ulaşılamadı hatası veriyor.

Firma bilgilerini güncelle dediğimde güncelleme sayfasında boş form geliyor, vergi numarasını girip Maliye Bakanlığından Bilgileri Güncelle dediğimde üzgünüz sistemde beklenmedik bir hata oluştu uyarısı veriyor.

sorun nedir anlamadım ne yapmam gerek acaba yardımcı olur musunuz?

Çevre bilgi sistemine tesisi eklemesi yaptıktan sonra başvuru formunu il çevre müdürlüğüne verirken bir ön dilekçe de yazmak gerekir mi, yoksa direkt olarak sistemden çıkan başvuru formunu mu onay için teslim ediyoruz. çokk teşekkürler

Arkadaşlar Merhaba,

2012 tabs beyanında stok olarak girilen atık, 2013 te tesisten çıkışı yapıldıysa, 2013 atık beyanında yine bildirecek miyiz?

@Elif İlkem İnci

Evet bildireceksiniz. Stok demek sonunda bir şekilde bertarafı sağlanacak anlamına geliyor. Maksimum 180 süreyi baz alınca 2013 yılında bertarafı gerekiyor...

@Elif İlkem İnci
Elif hanım stok olarak girdiğiniz atığı 2013 te çıkış yapmalısınız. Eğer fatura kesildiyse ki kesilmiştir. Çıkış yapmanız gerekli. Atık cinsi ne?