• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

Ömer Taşdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar yeni başladığım bir fabrikanın çevre bilgi sistemi kullanıcı adı ve şifresi alınmış. fakat hatırlamıyorlar nasıl öğrenebilirim.

@Tarik Can

Tamam teşekkür ederim. Şifre geldiğinde ne yapacağımı tam anlamadım...

@Kutay Ertul
şifre geldiğinde ayrıca detaylı konuşuruz. mükerrer kayıdınız kaç tane bi,lmiyorum. benim 6 tane kayıt yapılmış. hepsine teker teker şifre açtım. 5.sinde lisansım gözüktü. siz ilk önce firma kullanıcısı şifrenizi alın. sonrasını yaparız.

Tamam teşekkür ederim. Şifreyi aldığımda tekrar iletişime geçerim sizinle.

!!! ÖNEMLİ DUYURU !!!

ÇEVRE YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN ALDIĞI KARAR DOĞRULTUSUNDA DANIŞMAN FİRMALAR SÖZLEŞME İMZALADIĞI TESİS/İŞLETMELERİN BİLDİRİMLERİNİ VEYA GÜNCELLEMELERİNİ TESİSİN KENDİSİNE AİT KULLANICI ADI VE ŞİFRESİ İLE YAPACAKLARDIR.
EĞER TESİS KULLANICI ADINI VEYA ŞİFRESİNİ UNUTMUŞ İSE BAKANLIKTAN KULLANICI ADI VE ŞİFRE TALEBİNDE BULUNABİLİRLER.
DANIŞMAN FİRMA KENDİ KULLANICIYLA GİRİŞ YAPTIĞINDA SADECE KENDİ DANIŞMAN FİRMASINA AİT FİRMA/TESİS BİLGİLERİNİ VE E-ÇEVRE İZİNLERİ YAZILIMINDA ANLAŞMA YAPTIĞI İŞLETMELERİN(FİRMA) BİLGİLERİNİ GÜNCELLEYEBİLECEKLERDİR.
BUNUN İÇİN FİRMA İŞLEMLERİ >> FİRMA BİLGİLERİ GÜNCELLE MENÜSÜNÜ KULLANABİLİRSİNİZ.
tESİS KAYDI YAPARKEN UYGULAMALARDAN E-ÇEVRE İZİNLERİNİ SEÇEREK TESİSİN E-ÇEVRE YAZILIMINDA GÖRÜNTÜLENMESİNİ SAĞLAYABİLİRSİNİZ.
EĞER KAYDETMEYE ÇALIŞTIĞINIS TESİS/İŞLETME ONAYLI TESİSLER LİSTESİNDE MEVCUTSA LÜTFEN YENİ KAYIT YAPMAYINIZ, MEVCUT TESİS İÇİN İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YETKİ TALEBİNDE BULUNUNUZ.
TESİS KAYITLARINA ULAŞILABİLMESİ İÇİN İL MÜDÜRLÜKLERİ TARAFINDAN MUTLAKA ONAY ALINMASI GEREKMEKTEDİR

Bu durumda ne yapmak gerekiyor acaba ? yeniden başvuru yaptım ve yen, kod ve şifre geldi ama yeni kodda da bu yazı geliyor. Çevre müdürlüğü de bilmiyor işin garip yanı

10 ortaklı bir kooperatifte ki imza yetkisi üye sayısnın 3/2 nin imzası olmadan hiç bir işlem yapılamıyor tesis sorumlusunu nasıl ekleyeceğiz?

Merhabalar sistemde şifremizi değiştirirken kaydedilen mail adresi yanlış girilmiş dolayısıyla şifremi unuttum butonundan yararlanamıyorum (sistemde sanırım tr uzantılı olan kaydedilmiş) tr uzantılı olmayana nasıl döndürebiliriz? (kullanıcı adı: 10000000412499)

@Filiz Bali

"Kullanıcı İşlemleri" kısmına gelerek oradan "Tesis Yetkilsi Kullanıcı Açma" kısmına giriniz. Karşınıza çıkan sayfanın altında yer alan "Yeni Kullanıcı" butonuna tıklayarak yeni kullanıcı oluşturup, oluşturduğunuz bu yeni kullanıcı ile sisteme girebilirsiniz. Aşağıda resimlerle anlatımı mevcut.

Kolay gelsin Fidan Hanım

a.jpg

b.jpg

c.jpg

@Filiz Bali
Danışman firma mısınız veya Çevre Yönetimi Birimi misiniz kutucuğunu kayıt esnasında işaretlediğiniz için bu duyuru yazısı görünmektedir. Bağlı olan il müdürlüğünüze başvurun. Onlar Firma Ekle kısmından "tesisin yeniden başvurusu yapabilmesi için tıklayınız" kısmını işaretlediğinde tesisiniz onay bekleyen tesisler konumuna geçecektir. Bu aşmadan sonra yeniden onaylanan tesis, yeni gönderilen kullanıcı adı ve şifreyle uygulamalarını görecektir.

Merhabalar
2 firmamız için yaklaşık olarak 1 ay önce firma kullanıcısı için başvuruda bulunduk ancak hala şifrelerimiz gelmedi.Ne kadar sürede geliyor ?

@Yasemin Aslantürk
Arıyorum kimseye ulaşamıyorum uatfleri giremediğimiz için gönderemiyoruz.Baya biriktiler olmadı gidecez en son. Teşekkürler.

@dudujan
Çıktı alıp il müdürlüğüne teslim ettiniz mi?
Bu arada bu işlem çok kısa sürede halledilebilen bişey olduğu için Yasemin Hanım'ın belirttiği gibi unutulmuş olabilir.