• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

nil_ayy

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba, danışmanlığını yaptığım bir firmanın unvanı değişti ve bununla ilgili dilekçe de verildi zaten çevre bilgi sisteminde yeni unvanı kayıtlı fakat eski vergi numarası kayıtlı olduğundan benim izin ve lisans sayfama bu tesis çekilemiyor. Firma bilgilerini güncelle kısmından yapıyorum fakat vergi numarasını güncelleyemiyorum ne yapmam gerek yardım edebilir misiniz?

@nil_ay

Eğer vergi numarası değişmiyorsa, bunun ancak maliyeden düzenlenmesi gerekiyor. Çevre bilgi sistemi vergi dairesi vergi no gibi bilgileri maliyeden alıyor.

Firmanın maliye bakanlığına mail atması gerekiyor.

@nil_ay
vergi nosu değişmediyse siz maliyeye ünvan değişikliğini bildirdiysenin firma bilgilerinde vergi nosunun yanındaki maliye bakanlığındanbilgileri güncelle buytonuna tıklayın güncellenecektir. bilgileriniz yalnız aldığınız gfb ve izin bel değişiklik olmaz.

Atık su ve yakma sistemi olan bir tesisimin GFB başvurusu yapacağım. yakma sistemi etiket bilgilerine göre yakam kapasitesi 1,76 MW (doğalgaz) bu durumda çevirim içi çevre izinleri portalında GFB başvurusu 3 adımdaki ek kapsamında ek2 1.2.2 yi işaretlemem gerekiyor mu? yine 4. adımdaki başvurulan çevre izni konularında emisyon iznini de işaretlemem gerekiyor mu?

@safakyilmaz
" 1.2.2 Gaz yakıt (doğalgaz, sıvılaştırılmış petrol gazı, kokgazı, yüksek fırın gazı, fuel gaz) yakan ve toplam yakma sistemi ısıl gücü 2 MW ve daha büyük 100 MW’tan küçük olan tesisler." diyor yönetmelik bence bu mad. seçmeyin ve 4. adımda emisyon konusunu işaretlemeyin muafsınız ama netleştirmek için il müd. görüş isteyin

@Yasemin Aslantürk
gfb başvurum onaylanmış belgeyi göster dediğimde böyle bir hata çıkıyor. İE10 kullanıyorum. ama hem chrome hem de mozilla ile denedim aynı hata çıkıyor. nerde sorun var anlamadım.
Adsız.png

@Yasemin Aslantürk
dediğiniz şekilde javayı kaldırım adresten yükledim ama yine aynı ekran hatası çıkıyor. detaylarına baktım aşağıdaki açıklamalar var. anlayan varsa yardım edebilir mi?
Java Plug-in 10.17.2.02
Using JRE version 1.7.0_17-b02 Java HotSpot(TM) Client VM
User home directory = C:\Users\HP
----------------------------------------------------
c: clear console window
f: finalize objects on finalization queue
g: garbage collect
h: display this help message
l: dump classloader list
m: print memory usage
o: trigger logging
q: hide console
r: reload policy configuration
s: dump system and deployment properties
t: dump thread list
v: dump thread stack
x: clear classloader cache
0-5: set trace level to <n>
----------------------------------------------------

safakyilmaz
Önce elinizdeki java programını silin.
Sonra e-tuğranın sayfasında teknik destek kısmında verilen çevre bakanlığı için java sürümüzünü indirin ve kurun (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
).
Daha sonra da şu linkteki: (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
) dosyayı indirin.
En son java ayarlarınızı da yapın: Denetim Masası/java/Advanced/Mixed Code/disable verification

Bir ara java bende de çalışmıyordu ve yukarıda anlattığım adımları uyguladıktan sonra çalışmaya başladı. Umarım yazdıklarım size de yardımcı olur. Şimdiden kolay gelsin.