• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre bilgi sistemi

Özden Feride

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MOSK ÇEVRE DANIŞMANLIK-ADANA
çevre bilgi sisteminde kayıtlı olan firmaların kullanıcı adı ve şifrelerine nasıl ulaşabilirim. firmalardan bu bilgileri temin edemiyorum. nasıl bir yol izlemem gerekiyor. teşekkürler

@ozdenferide
tesislere firma kullnıcısı açtırın,firma kulnıcısından kayıtlı uygulamalara ait kullnıcı adını bulur, şifre unuttumdan şifrelerini yenileyebilirsinz

yasemin hanım dediğiniz işlemi gerçekleştirdim fakat firmayı tekrar kaydetti. kullanıcı adına dair bir bilgiye ulaşamadım malesef

Konu ile alakasız olucak ama Çevre Görevlilerinin Tesislerdeki Dosyalarda Bulundurması Gereken Belge ve Bilgiler arasında yer alan Tesisle/faaliyetle yapılan hizmet alım sözleşmesi nedir bende böyle bir evrak yok birde İç Tetkik yapıp rapor hazırlamak zorunlu diil gönüllülk esasına dayanıyor diye biliyorum doğrumudur ? bilen arkadaşalar yardımcı olabilir mi?

alım sözleşmesi sizin firma ile aranızda yaptığınız sözleşmedir. bakanlıktan denetime geldiklerinde içtetkik , eğitim formları ve aylık raporlamalara bakıyorlar o yüzden yapmanız gerekmekte

Firma ile sözleşme yapmadık bu zorunlumu peki ben dahil firmada kimsenin sözleşmesi yok diye biliyorum stress stress
Teşkkürler ediyorum bu arada

nası yani çevre konusunda danışmanlık almıyoruz ben çevre mühendisiyim çevre ile alakalı işler bana ait ben de işverenle sözleşme imzalamadım bende istemedim o da istemedi ne edeyim şimdi ben ne önerirsiniz zeynep hanım

Arkadaşlar merhaba. çinko kaplamacılık faaliyeti yapan bir tesisi Çevre Bilgi Sistemi'ne ilk kez kaydedicem. Uygulamalar sayfasında Atıksu Arıtma Tesisleri Bilgi sistemi'ni işaretliyorum. Onun dışında Çevre Bilgi Sistemi'nde Görüntülensin kutucuğunu da işaretlemeli miyim? (firmada katı atık oluşmuyor.)

@Melis Kara
Ayrıca arıtma tesisi kaynaklı arıtma çamuru oluştuğu için tehlikeli atık beyan sistemini de işaretlemelisiniz.

@ozdenferide
Çevre Bilgi Sisteminden Firma Bilgilerini güncelleyin. Daha sonra formun çıktısını alarak il çevreye başvuru yapın. Bakanlık Kullanıcı kodu ve şifreyi formda belirtiğiniz mail adresine bir kaç gün içinde gönderecektir...

Çevre Bilgi Sistemine 01.01.2017'den itibaren e-imza yada mobil imza ile giriş yapabilecekmişiz.

Kurum adına mı yoksa kullanıcı adına mı almalıyız imzaları, bilgisi olan var mı?

@hersanlioglu ÇBS'ye 2016 Ocak itibari ile e-imza veya mobil imza kullanılarak giriş yapılacak diye bilgi verdi bize il çevre kişisel e-imzamın süresini 2 yıllık olarak uzattım ama daha kullanmak nasip olmadı sağolsunlar haybeye masraf ettiğimle kaldım. Şimdi bir de kurum adına e-imza isterlerse artık ayağıma taş bağlar denize atlarım heralde.