Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre bilgi sistemindeki güvenlik bilgi formu bildirim sistemi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Kadir A. tarafından paylaşıldı.

 1. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Arkadaşlar ÇBS de ki Güvenlik bilgi formu bildirim sistemine hangi kimyasalların MSDS bilgilerini yüklememiz gerekiyor.( üretilen tehlikeli özellikli kimyasallar mı? yoksa tesiste kullanılan bütün kimyasalların mı ? sadece tehlikeli özellikleri olan kimyasallar mı ? ithal edilen kimyasallar mı? ) Yardımcı olursanız çok sevinirim.
   
 2. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  Güvenlik bilgi formu bildiriminde tesiste üretilen kimyasal maddelerin bildiriminin yapılması gerekmektedir. başvuru esnasında üretilen kimyasalların msds leride sisteme yükleniyor.
   
 3. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Teşekkürler Hasan Bey.
  Peki üretilen ürünlerin bilgilerini neden hem kimyasal envantere hemde güvenlik bilgi formu bildirimine giriyoruz?
  ve bahsettiğimiz ürünler Tehlikeli özellikleri olan kimyasal ürünler midir ? yoksa bütün ürünleri mi kaydetmeliyiz ?
  son bir sorum daha olacak. Kimyasal envanter bildirimine müstahsar kaydını nasıl yapabiliriz ? bileşenlerini ayrı ayrı mı girmeliyiz ?
   
 4. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla kimyasal envanteri bildiriminde ithal edilen ve tesiste üretilen kimyasalların (miktar olarak yönetmelik kapsamına giriyorsa) miktar olarak bildirimi yapılıyor.

  Haklısınız iki bildirimde aynı gibi gözükoyor fakat GBF bildiriminde kimyasalların MSDS leri ve MSDS leri hazırlayan yetkili kişinin sertifikası da sisteme giriliyor. Yani bu bildirimin amacı MSDS lerin hazırlanması ve çevre bilgi sistemi havuzunda toplanması olduğunu düşünüyorum.
   
  Kadir A. bunu beğendi.
 5. Kadir A.

  Kadir A. CMNet Üyesi

  Hasan Bey Kimyasal Envanterde Müstahsar girişini nasıl yapabiliriz? bilginiz var mıdır ? çünkü CAS no ve EC no girmem lazım ama bileşenleri olduğu için 3 adet var. bunlardan birini girmem pek mantıklı durmuyor. O zaman müstahsar giremiyor muyuz ?
   
 6. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  Kimyasal envanteri bildirimi konusunda kapsamlı bilgiye sahip değilim. Yanıltmak istemem
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...