• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre boyutları ve risk değerlendirme yardım

Aysun Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar merhaba,

Fabrikanın çevre boyutları ve risklerini belirlemem gerekiyor. Nasıl bir yol izlemeliyim? Bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Cevap: Çevre boyutları ve risk değerlendirme yardım

İşletmenizin süreçlerini belirleyiniz.
- satın alma
- üretim
- bakım . . . .

acil durumlar, afet, vb. dış etkenleri de katarak,

bu süreçler sırasında oluşan atıkları belirleyiniz. Bu atıkların nasıl toplanacağını, nerede nekadar süre birikeceğini , kimin sorumlu olduğunu, nasıl ve nerede bertaraf edileceğini de içeren bir tablo oluşturduğunuz da çevresel risk değerlendirmesini tamamlamış olursunuz.

Kinney metodunu uygulayın. Kolay ve anlaşılırdır. Hem dış denetlemelerde de rahatlatır sizi.
Belirleme işine gelince. Kolay bir işlemle başlayın işe. Yazacağım pratiktir ve işletmeye yaygılaştırmada da az sorun yaşarsınız.

1-her bölüme 3 adet konteynır (120lt) yerleştirin. (bölüme özgü atıklar yok ise. Örn; bakır atıklar, antifiriz v.s.)
2-Bunları kağıt atık- plastik atık-tehlikeli atık diye 3 adet olarak sınıflayın ve her bölüm için fixleyin.
3-Gerisi eğitim işi.

detaylı görüşmek ve form isterseniz umutveli2001@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

iyi çalışmalar