• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre ve İSG Çalışmaları

çok teşekkür ederim.. takıldığım konular olursa muhakkak soracağımm

peki bir sey daha soracağım bu konuda tecrübesiz olduğum için soruyorum simdi atık almak için firmalarla görüşme yapacağım bunun için bir yazı sözleşme hazırlamam gerekir bunun içinde neler yazabilirim..?

Funda hanım merhaba, örmek sözleşmeler internette bulabilirsiniz. Hem sizin firmayı hem de karşı firmayı zor durumda kalmayacak şekilde bir kaç madde ekleyebilirsiniz.

Harikasınız ? çok teşekkürler emeğinize sağlık. Ben şu sıra 120120 ve 150110 tehlikeli atık geri kazanımı için araştırma yapıyorum. İşin içine ADR falan giriyor. ancak belirli bir sıra yok nereden başlanacak bilemiyorum, inşallah en kısa zamanda bununla ilgili de çalışma yapılabilir?

Yüreğinize ve dilinize sağlık. Aslında fiziksel şartlar ile ilgili bilgilere bakabilirseniz yaparsınız. Dediğiniz gibi işin içerisine ADR girdi ama daha düzenli olacak gibi.

@p.culha Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanı değilim fakat atıkların gönderimi sırasında talep ettikleri için düzenlemem gerekti. Belki bir faydası olur diye paylaşıyorum. Boş bir adr evrakı ve birkaç tane de örnek olması amacı ile doldurduğum evrak var.

Not: Sarı ile işaretli olan kısımları
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ve
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
kısımlarında bulabilirsiniz. Bazı atıkların un numarası çıkmamaktadır. Sebebini bilemiyorum olmayanlar için adr evrakı düzenlemedim. Örneğin; 12 01 20 16 01 21 vb.

Ekli dosyalar

• ADR TAŞIMA EVRAKI (TEHLİKELİ MADDE TAŞIMA EVRAKI) - 15 02 02.pdf
    182.4 KB · Görüntüleme: 97
  • ADR TAŞIMA EVRAKI (TEHLİKELİ MADDE TAŞIMA EVRAKI) - 08 03 17.pdf
    184 KB · Görüntüleme: 64
  • ADR TAŞIMA EVRAKI (TEHLİKELİ MADDE TAŞIMA EVRAKI) - 15 01 10.pdf
    181.2 KB · Görüntüleme: 60
  • ADR TAŞIMA EVRAKI (TEHLİKELİ MADDE TAŞIMA EVRAKI).docx
    17.5 KB · Görüntüleme: 53
Arkadaşlar merhaba, 2015 yılına göre hazırlanmış eğitim sunumu bulunmaktadır. Bu slayttan yararlanarak kendiniz eğitim hazırlayabilirsiniz. Bunu birebir kullanmayıp örnek teşkil etmesi bakımından kendiniz hazırlamanız da fayda var. Kolay gelsin.

Arkadaşlar Gizem Altıntaş arkadaşımızın göndermiş olduğu Çevre Danışmanlık Hakkında slayt ekte yer almaktadır. Slayt 2017 yılında hazırlanmıştır ve düzenleme yapılacaktır. Bilgilerinize.

Ekli dosyalar

• EĞİTİM SLAYTI 2015.pptx
    1.3 MB · Görüntüleme: 204
  • Çevre Danışmanlık Hakkında.ppt
    5.9 MB · Görüntüleme: 168
Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, ambalaj bilgi sisteminde geri dönüşüm tesisimize, lisanlı tat firmasından gelen yanlış tutardaki fatura kontrol edilmeden onaylanmıştır.(Ek8 B tesise gelen ambalaj bilgileri) onayladıktan sonra iptal etme veya silme işlemi nasıl yapıyoruz? Tesisimize gönderim yapan firma yanlışlık yaptığını anlayınca yeniden bildirim yapmış o da şimdi onay bekleyenlerde.Ama ben eski onayladığımızı silemedim ki yenisi onaylayayım.Silme veya iptal etme seçeneklerini bulmaya çalışıyorum ancak bulamadım yardımcı olabilecek var mı acaba? (ilgili ekran görüntüsü ekte mevcuttur)

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Word Belgesi.docx
    253.6 KB · Görüntüleme: 60
yok şu an gözükmüyor, acaba Ek8 C ler de yapılıp formu il müdürlüğüne gönder yaptıktan sonra mı ancak revize yapılıyor bilemedim

Bizim de başımızdan bu tarz bir düzeltme olayı geçmişti. Tat firması il çevre ile görüşüp sildirecek daha sonra tekrar yükleme yapıp size onaya gönderecek. Biz böyle yapmıştık ?

Tat firması da bilmiyor demek ki beni aradı silebilir misiniz diye :)

Ben de arayıp duruyorum normalde evet var biliyorum düzeltme bildirimi ama onaylananlar için bulamadım

Teşekkürler

Merhabalar geçmiş yıllarda İş Sağlığı ve Güvenliği sınavında çıkmış soruları elinde olan ya da bulabileceğim bir internet kaynağı var mıdır ? Teşekkürler