Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Danışman Firmaları Nitelikleri ?

Konu, 'ARŞİV' kısmında İsmet Arslan tarafından paylaşıldı.

 1. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Çevre danışmanlık firmalarının nitelikleri
  MADDE 9 – (1) Çevre danışmanlık firmaları bünyelerinde en az üç çevre görevlisi çalıştırmak zorundadır.
  (2) Çevre danışmanlık firmaları bünyesinde çalışan çevre görevlilerinin en az 2/3’ünün çevre mühendisi veya çevre mühendisliği alanında yüksek lisans ve üzeri eğitim almış olmaları zorunludur.
  (3) Çevre danışmanlık firmaları bünyesinde çevre görevlisi olarak çalışacak çevre mühendisliği dışındaki diğer meslek gruplarının, kamu veya özel sektörde çevre alanında en az iki yıl çalışmış olması gereklidir.
  (4) 6 ncı maddenin üçüncü fıkrası gereğince çevre görevlisi belgesine sahip olan kişiler, çevre mühendisleri ile aynı hakka sahip olarak çevre danışmanlık firmalarında çalışabilirler.

  3. bent gereği çevre mühendisi dışında çevre görevlisi belgesi alan kişilere danışmanlık bünyesinde firma ataması yapılabilir mi yapılamaz mı? Kısaca bu 3. bentte anlatılmak istenen nedir çevre mühendisleri dışında çevre görevlisi olanlar için?
   
 2. mrtbgcgl

  mrtbgcgl CMNet Üyesi

  çevre danışmanlık firması yeterlilik belgesi alınırken gerekli 3 kişiden 1 si çevre görevlisi belgesi olan diğer meslek grubundan biri olabilir diyor ama 2 yıl çevre alanında tecrübe istiyor.
   
 3. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  birçok gereksiz, iş yapmayan, mühendisin mühendis olduğunu unutan, 2 kuruş paraya yeterki olsun diyen, rezalet haldeki, sadece çenesi çalışan patronu olan v.s .... daha çok uzatılabilir böyle olan tüm danışmanlıklar kapatılsın lütfen...
   
 4. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  3 kişi dışında dördüncü olduğunda durum nedir? bu kişiye firma atayabiliyomuyuz?
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...