• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı

hakanmaden

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
OYAK
1610633801907.png
Sektörde ilk ve tek düzenlenecek olan bu program; yeni mezun Çevre Mühendisleri’nin İşbaşı Eğitim Programı (İEP) dahilinde 2 aylık oryantasyon ve toplamda 3 aylık eğitim süreci sonrası tecrübe kazanmalarını ve programı başarı ile bitirenlerin Artemis Arıtım bünyesinde istihdamını amaçlamaktadır.
  • Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı’na başvurmak için kriterler neler?
  • Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı’nda seni neler bekliyor?
  • Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı boyunca senden neler bekliyoruz?
  • Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı’nın başvuru süreci nasıl ilerliyor?
  • Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı’nın deneyim süreci nasıl ilerliyor?
  • Artemis Arıtım’da deneyim yolculuğu ne demek?
  • Artemis Arıtım olarak biz kimiz?
  • Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı’na Başvur
başlıklarının detaylandırıldığı programa ait tüm bilgilere
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ulaşabilirsiniz.

Muhteşem bir program olmasını bekliyorum. Umarım Şubat ayından itibaren programa katılan arkadaşları da ÇMNet'te görme fırsatı yakalarız.

Harika görünüyor. Program sonunda arkadaşların katettikleri mesafeyi görmeyi şimdiden merak ediyorum.

güzel bir program farklı sektörden katılım olabilse keşke zira danışmanlık tecrübesi olmayınca takmıyorlar beni :)

bu arada çok mesaj geliyor. buraya açıklamak isterim;
- eğitimiz tamamen ücretsiz, katılım belgelerimiz ücretsiz, hiçbir ücret talep edilmiyor.
- ocak ayı değerlendirmeleri ve şubat ayı eğitimleri tamamen online gerçekleşecek.
- mart-nisan aylarındaki eğitimler hafta içi hergün ve tam zamanlı, ofisimizde ve sahada gerçekleşecek.
- program tamamen işe alıma yönelik ve bizimle çalışabilecek ve şartları sağlayan arkadaşlarımızın dahil olabileceği bir program,
- sadece eğitim almak için başvuran arkadaşlarımıza tavsiyem; mentor-a projemiz buna yönelik. ÇD yetiştirme programımız ise tamamen işe alıma yönelik.
- bu programımız yeni mezunlara özel. deneyimli arayışlarımızı kariyer.net üzerinden duyuruyoruz, takip etmenizi önerebilirim.
- daha bir çok soru cevap seansını düzenleyeceğimiz @CevreMuhendisiKariyerYolculugu ve @CevreMuhendisiGelisimProgrami hesaplarımızı takip etmenizi önerebilirim.

Bir çok büyük kurumun tercih ettiği yöntemleri deneyimliyoruz.
Bu yöntemlerden biz 3 tanesinden yardım alacağız ve onlar da bize adaylarımız hakkında göremediğimiz bir çok noktada "ipucu" verecek.

Genel yetenek testi;
  • Analitik Düşünme; olay ve olgular arasında neden sonuç ilişkisi kurabilme
  • Sayısal; aritmetik işlemleri hızlı ve hatasız yapabilme ve sayısal verileri kullanarak sonuç çıkarabilme
  • Sözel; sözel metinleri doğru bir biçimde anlamlandırabilme
  • Dikkat; sayısal, sözel ya da görsel uyaranlardaki farklılıkları ayırt etme
Kişilik envanteri;
  • Sorumluluk Bilinci; kendini yeterli gören, düzenli, disiplinli, başarı odaklı, ayrıntılı düşünen
  • Uyumluluk; başkalarına güvenen, açık sözlü, iş birliği yapan, alçakgönüllü
  • Deneyime Açıklık; yaratıcı, duygusal, değişim yanlısı, fikir üreten, açık fikirli
  • Duygusal Dengesizlik; endişeli, kolay öfkelenen, depresif, sıkılgan, kendine hâkim olamayan
Yetkinlik envanteri;
  • Kendinin Farkında Olma; duygularının farkında olma, kendine güven, kendini doğru değerlendirme
  • Kendini Yönetme; başarı odaklılık, değerlerine bağlılık, iyimserlik, inisiyatif kullanma, yenilikçilik
  • Sosyal Farkındalık; empati, müşteri odaklılık, organizasyonel farkındalık
  • İlişki Yönetimi; başkalarını geliştirme, çatışma yönetimi, değişime öncülük etme, ikna yeteneği,
  • Bilişsel Yetkinlikler; analitik düşünme, soyut düşünme, kantitatif düşünme, stratejik düşünme

İyi bakalım düşüneceğim

Çünki daha önce kargo işi yaptığım için (Son 6 ayda) sorun çıkabilir.

İstanbul'da yapılacaksa (Artemis İstanbul'da yer alıyor) o da sorun değil, evi de çözerim, nerede bu Artemis? İstanbul'a ikamet sorunu var ise, sadece İstanbul gerekiyorsa, onu da hemen çözerim.

Çok iyi düşünülmüş. İş hayatında 3. yılımı doldurdum. Fakat ilk iki yıl tehlikeli madde alanında çalıştım. İki yılın sonunda çevre danışmanlık ofisine geçme fırsatım oldu. Daha önce danışmanlık sektöründe olmama rağmen ne kadar zorlandım ve zorlanmaktayım sizlere anlatamam. Keşke benim de böyle bir oryantasyon programı ile bu işe girme şansım olsaydı. Çevre danışmanlığı takip edilmesi gereken bir dizi bildirim içeriyor. İlk işe girdiğimde bildirimleri takip edeceğim diye ambale olmuştum ve Kendimi yetersiz hissetmekten psikolojik olarak yıpranmıştım. (!bu yıpranma devam ediyor. bu meslekte son bulacağını da sanmıyorum :D) Umarım bu tarz programlar suistimal edilmeden ülkemizde yaygınlaşır. Yeni mezun arkadaşlarıma faydalı olacağından eminim. Emeği geçenleri tebrik ediyorum, iş arayışı olan arkadaşlarım adına da Artemis Arıtma' ya teşekkür ederim.

yatay - yeni - linkedin.jpg
Kariyer-A projemiz kapsamında düzenlediğimiz "Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı"mızın Şubat ayı etabını tamamladık.
  • Programımıza 460+ üzeri başvuru gerçekleşti.
  • Ön değerlendirmeler sonucu belirlenen 35 adayımız ile telefon mülakatı ve online genel yetenek testi uygulaması gerçekleştirdik.
  • Tüm değerlendirmeler neticesinde 10 aday katılımcımız ile Şubat ayı etabına başladık.
  • Şubat ayı etabı boyunca katılımcılarımız 10 eğitim, 9 ödev, 6 sınav ve 2 sunum aşamalarından oluşan bir program izlediler.
  • Tüm etapları başarılı bir şekilde tamamlayan aday(lar)ımız ile
    ’da deneyim yolculuğuna başlıyoruz.
Program detayı ve katılımcı yorumları için;

Programımıza ilgi gösteren, başvuran ve katılım gösteren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

kapanış-yatay-poz.jpg
"Çevre Danışmanı Yetiştirme Programı"mızı tamamladık.
Şubat etabındaki eğitim programını, Mart ve Nisan etabındaki yerinde uygulama programını başarılı bir şekilde tamamlayan arkadaşlarımızı bünyesine dahil ettiğimiz için mutluyuz.

Program detayı ve katılımcı yorumları için;

Programımıza ilgi gösteren, başvuran ve katılım gösteren tüm arkadaşlarımıza tekrardan teşekkür ederim.