Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre danışmanlığı kapsamına giren tesislere çevre eğitimi

Konu, 'ARŞİV' kısmında ibrahim87 tarafından paylaşıldı.

 1. ibrahim87

  ibrahim87 CMNet Üyesi

  Arkadaşlar çevre danışmanlığı hizmeti vereceğimiz sanayi tesislerine yönelik bi eğitim hazırlamam gerekiyor. Elinde bu şekilde hazırlanmış çevre ile ilgili bir eğitimi olan arkadaş varsa bunu paylaşmak isterse çok makbule geçer. Ayrıca tesise ayda bir gidildiğinde çevre danışmanlığı kapsamında elimizde envanter olması açısından iç tetkik raporu örneği var mı. şimdiden çok teşekkür ederim.
   
 2. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Kendinizi çevre mühendisi olmayan firma çalışanı gibi düşünün ve ona göre bir eğitim sunumu hazırlayın.Eğitimi kime vereceğiniz de önemli.İç tetkik raporu için siz il çevre yetkilisi olsanız nelere dikkat ederdiniz bunları gözönüne alarak kendiniz özgün bir çalışma yapabilirsiniz...Sonuç olarak empati kurarak bu çalışmayı yapabilirsiniz..
   
  Eda Altınay Tekin bunu beğendi.
 3. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Tuğba hanımın dediklerine katılmakla birlikte eğitim sektöre göre değişiklik gösterecektir. Dinleyicilerin durumunu da düşünerek sıkmayacak, belki size basit gelen ama dinleyiciler için bilgilendirici bir şeyler hazırlamanız daha yararlı olacaktır.
   
 4. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Sitemizde Dünya Çevre günü için paylaşılan ilkokul, ortaokul seviyesinde sunumlar var. Bunları alıp geliştirmeniz en yeterli bence. Çevre cezalarınıda eklerseniz ilgi çekmiş olursunuz :)
   
  Eda Altınay Tekin bunu beğendi.
 5. ibrahim87

  ibrahim87 CMNet Üyesi

  Fatih bey ve diğer arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. Fatih bey arkadaşlar genelde yönetmelikte olan şeyleri kendimizin kavramamız gerektiğine inanarak ve onların bu düşüncelerine hak vererek ama yinede yeni mezun olduğumuza ve bazı elimizde somut verilerin olması gerektiğine istinaden özel masaj yazdım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
   
 6. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Örnek sunum olanlar var mı acaba?
   
 7. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Eğitimi kime verecekseniz ona yönelik hazırlamanız etkili olur,işveren veya sorumlulara cezai yaptırımlar,sorumluluklar hakkında bilgi verilmesi ilgi çekici oluyor.
  İsmet bey,örnek sunumlar sitemizde bir çok meslektaşım tarafından paylaşılmakta,bilginiz olsun.
   
 8. İsmet Arslan

  İsmet Arslan CMNet Üyesi

  Sitemizde hangi kısımda acaba, ayrıca işçileride bilinçlendirme eğitimi yapacağız
   
 9. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Sitemizi biraz karıştırmanı tavsiye ediyorum,ayrıca artık bunu söylemekten hoşlanmıyorum ama çevre mühendisinin çevre sunumu için örnek istemesi çok mu mantıklı????????

  Eğitim sunumunda; İşçi yerinize kendinizi koyun,teknik terimlerden kaçının.Basit,yalın ifadeler kullanın,video,fotoğraf ekleyin.Görsellik daha etkilidir herzaman..
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?