Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Danışmanlığı ve KOSGEB

Konu, 'ARŞİV' kısmında argü tarafından paylaşıldı.

 1. argü

  argü CMNet Üyesi

  Üstadlar merhaba. Ben Bahadır GÜRPINAR. Erzincan' da bir arkadaşımla birlikte Çevre Danışmanlığı firması açtık bundan 2 ay önce. Çok bi tecrübem yok açıkcası. Üstadlara soracak soraularım var, umarım yardımcı olursunuz.
  1. Çevre İzni başvurusu yapılan firmalara iş termin planı hazırlamamız gerekiyor sanırım. Çevre izni için bunun bir örneğini rica etsem verebilir misiniz?
  2. 1 senelik sözleşme sonunda çalışmış olduğumuz firmalar adına KOSGEB danışmanlık desteğine başvuru yapacaz ve bize verdikleri paranın %60' ını firmalara geri almaya çalışacaz. Bunun için KOSGEB' e yapmış olduğumuz işi, sanırım iş termin planını sunmamız gerekiyor. Bizde tam olarak bilmediğimiz için acaba KOSGEB için ayrı bir plan mı sunmak gerek? Bu konuda bilgisi olan bir üstad beni aydınlatırsa çok ama çok sevinirim.

  Şimdiden çok teşekkür ederim.
   
  şükrü karaca bunu beğendi.
 2. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

  Bildiğim kadarıyla ünvanınızda eğitim yazıyorsa alamassınız. Bir diğer konu aynı iş kolundan en az 10 firma olması lazım kosgeb desteği için.
   
 3. argü

  argü CMNet Üyesi

  Yok ünvanda Eğitim olması birşeyi değiştirmiyor. Aynı iş kolu derken sanırım anlamadınız, biz kendimize almıyacağız bu desteği. Danışmanlık hizmet sonuç raporu doldurup danışmanlık yaptığımız firma adına daha özetle firma başvuru yapacak ben danışmanlık desteği aldım % 60 ' ını geri istiyorum diye. Bana da bu durumda iş termin planı lazım. Kendimize göre bi plan hazırladık ama çok profesyonel olduğunu düşünmüyorum. O yüzden üstadlar eğer rica mı kırmazsa daha önce çevre izni için yapılmış bir iş termin planı lazım bana. :)
   
 4. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

  Anlıyorum nedemek istediğinizi geçen sene bizde kosgeb desteği almak istedik firmalarımıza fakat kosgeb yukarıda yazmış olduğum koşulları söyledi.
   
 5. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  en az 20 iş günü çalışmış olmanız gerekiyor. Bunun için EK-2 tesisine günde 2 kere gitmiş olmanız gerekiyor. 20 iş günü doldurmazsanız destek geri bildirimi alamazsınız.
   
  Yasemin Durmuş Cimşit bunu beğendi.
 6. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  iş termin planınıda en az 20 iş günü olarak göstermeniz gerekmektedir.
   
 7. argü

  argü CMNet Üyesi

  Anladım ama şimdi şaşırdım biraz ünvanda eğitim olunca alamıyor muyuz?
  Şimdi ben KOSGEB müşteri hizmetlerini aradım sordum eğitim ile ilgili herhangi koşul olduuğunu söylemedi hatta bana direk mevzuatı okudu abi :) Sizin bi yanlışınız var sanırım Suikast bey. Mevzuatta şunlar geçiyor;

  (2) Destek kapsamında; üniversiteler, üniversitelerin işletmelere yönelik danışmanlık
  hizmeti vermek amacıyla kurulmuş birimleri, kuruluş kanunlarında danışmanlık hizmeti
  vermek görevi olan kamu kurum ve kuruluşları ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE)
  Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip danışmanlık kuruluşları, vakıf ve derneklerden hizmet
  alınabilir.

  Biz TSE-HYB belgesi aldık. Eğer eğitim ile ilgili bi şart olsaydı üniversitelerin kapsam için olmaması gerekiyordu. yoksa ben mi yanılıyorum? Bıktım ya bu KOSGEB' ten adamı kanser ederler...

  Birde arkadaşlar bana rica etsem bi iş termin planı örneği verebilir misiniz?
   
 8. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

  aynen telefonda yazdığım cümleleri söyledi. sonra gazi üniversitesinin yanındaki büroya gittik aynı cümleleri tekrar söyledi. ve sadece çevre danışmanlığı değil kalite yönetim sistemleri içinde geçerli dediler.
   
 9. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  arkadaşlar
  benim çalıştığım ofiste kodgeb kapsamında hizmet veriyorlar. Kalite gereksinimi aranmamaktadır. Soru kosgeb şubelerinden kaynaklanmaktadır. Kosgeb sitesinde (e-kosgeb) danışmanlık hizmeti almaları için yer mevcuttur. Bağlı bulunan şubenin ikna edilmesi gerekmektedir.
   
 10. Melih Ünal

  Melih Ünal CMNet Üyesi

 11. argü

  argü CMNet Üyesi

  Evet ben de şimdi öğrendim. KOSGEB şubelerinden kaynaklanıyormuş durum. Adamlar kendi kafalarına göre hareket ediyorlarmış. Ama KOSGEB uzmanı abinin dediği şu: Eğer bir KOSGEB şubesi mevzuat dışına çıkıyorsa hemen şikyet edin ve bunu da onlara söyleyin. Gerekirse çalıştığınız firma dava açsın şube'ye dedi abi :) Çünkü eğitimin, verilen çevre danışmanlığı ile uzaktan yakında alakası yok diyor. Biz burda o şartı aramadan Danışmanlık Desteğini çevre firmalarına onayladık dedi.
   
 12. Mehmet Kılınç

  Mehmet Kılınç CMNet Üyesi

  Mrb arkadaşlar sanayi ürünleri üreten bir firmaya çevre danışmalığı nıda eklemek istiyoruz.Aynı firma adına çevre danışmanlığı alınabilyor mu?Danışmanlık alınabilmesi için gerekli kriterler nelerdir? Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler şimdiden.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?