Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Danışmanlık Firmaları - Protokol İşlemleri Problemi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Raşit Avcı tarafından paylaşıldı.

 1. Raşit Avcı

  Raşit Avcı CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Çevre Danışmanlık firması olarak aşağıda belirttiğim şekilde bir problem ile karşı karşıyayız. Böyle bir durumu yaşayan ve gözlemleyen arkadaşlarımız varsa yorumlarını beklemekteyiz.

  Hepimiz bilmekteyiz ki yeni E-izinler sisteminin revize edilmesi sonucunda bazı aksaklıklar yaşanmaktadır. Fakat yaşanan bu aksaklıklar sistemi daha iyi hale getirmek için yapılan çalışmalar sonucunda oluşan aksaklıklar olduğunu düşünüyor ve öyle umud ediyorum.

  Aynı vergi numarası ve aynı isimde fakat farklı illerde iki tesisimiz bulunmaktadır. Tesislerin merkezi A şehrinde, şubesi ise B şehrindedir. Çevre Danışmanlık firması olarak B şehrinde bulunan firma ile protokol işlemi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Bilindiği üzere tesise protokol yapmadan önce yeni sistem nazarında Çevre Bilgi Sistemine eklemek gerekmektedir. Bu işlem gerçekleştirildi çevre bilgi sistemine kayıt açılarak A şehrindeki merkez firma olarak belirtildi ve B şehrindeki yer ise tesis olarak sisteme eklenmiştir. Danışmanlığını yapmış olduğumuz firma B şehrinde olduğu için dilekçe B şehri İl Çevre Şehircilik Müdürlüğüne verilmiştir. Bunun neticesinde B Şehri İl Çevre Müdürlüğünden şifreler firma yetkililerine ulaştırılmıştır.
  Fakat ben danışmanlık firma portalıma girip, protokol yapma işlemlerini seçtiğimde sadece A şehrindeki firma bilgileri sisteme gelmektedir. B Şehrindeki tesis bilgilerini görüntüleyememekteyim. Bu sebep ile firma protokol işlemimi gerçekleştirememekteyim. Zaten protokol aşamaları arasında da önce seçim yaptırmaktadır. Bu seçimler arasında firma, organize sanayi vs. mevcuttur. Fakat tesis ibaresi veya buna benzer başka bir ibare mevcut değildir.

  Raşit Avcı
  Çevre Mühendisi
  Çevre Görevlisi
  İş Güvenliği Uzmanı - C Sınıfı
   
 2. cordial

  cordial CMNet Üyesi

  benimde sistemle ilgili bir sorunum var. Firma bilgilerini sisteme kaydettik, firma ile protokol işlemi de yaptık fakat tesise danışman atamak istediğimiz zaman çıkan sayfada tesis karşısında ''Bu işletmeye ait eklenen tesis bulunmamaktadır.'' diye bir ibare çıkıyor. Bu nedemek nasıl düzeltebiliriz. Yardımcı olur musunuz.
   
 3. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  protokol işlemleri için il çevreden kullanıcı adı ve şifre aldım. ancak firmamım adını yanlış yazmışlar ne yapmam gerek bilgisi olan var mı?
   
 4. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Benzer bir sorunu şu an biz de yaşıyoruz. Eğer daha önce kullanılan başka bir bildirim sistemi kullanıcı adı varsa onunla giriş yapmayı deneyin eğer orada ilgili uygulamalar görünmüyorsa tesis bilgilerini güncelleyip kaydettikten sonra karşınıza sırasıyla tesislerin (bilgileri güncellemeye tıkladığınızda da ) uygulamaların seçilebileceği bir ekran geliyor(seveso, atık beyan sistemi, kütle denge uygulaması gibi). Bu şekilde de halledemediyseniz bizimkine benzer bir durumla karşı karşıyasınız diye düşünüyorum. Ne yapılabileceği ile ilgili olarak benim de şu an pek fikrim yok ama İl Çevre Müdürlüğü'ne konuyu ilettik. Halledebilirlerse geri dönecekler.
   
 5. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Tesisle protokol yap kısmından Tesisinizin yanındaki "Tesis İşlemleri" butonuna tıklayacaksınız. Burada sizden Protokol yaptığınız işletmenin hangi tesisini üstünüze almak istiyorsanız seçip vekaletname yükleyeceksiniz. Ardından Mobil İmza ile gerekli yerleri imzaladıktan sonra "İşletmeye bağlı Tesis Bulunamamıştır" ibaresi kalkacak ve Tesisinizin üstüne Çevre Görevlisi atayabileceksiniz
   
  Raşit Avcı bunu beğendi.
 6. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  bir de firm yetkililerinden vekaletname mi isteyeceğiz???

  vallahi tefe koyacak firma yetkilileri bizi
   
  cordial bunu beğendi.
 7. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Evet ne yazikki öyle olacak.
   
  cordial bunu beğendi.
 8. cordial

  cordial CMNet Üyesi

  bu vekaletname işi iyi olmamış ya. firmalar çok tepki gösterecek.
   
  Gülfem Polat bunu beğendi.
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Aslında bazı firmalar bu yetki verilmesinden memnunlar...
   
 10. cordial

  cordial CMNet Üyesi

  inşallah isteyeceğim firmalar da memnun olur :) vekaletname elimizde olunca il çevre ile yapılan tüm resmi yazışmalarda danışman firma imzası geçerli olacaktır değil mi.
   
 11. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  evett tüm işlemlerin yürütülmesinde firma imzası , danışman imzası yeterli olacaktır.
   
 12. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  Ayrıca şöyle bir sorun daha var tesis protokol bildirimi yapılan kısmında daha önce sözleşmeyi yüklüyorduk.Şimdi sözleşme yerine yüklenecek olan vekalet namenin yüklenmesi gereken kısım açılmıyor.
   
 13. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Eda hanım,

  Şu adımları izlerseniz işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. (Protokol yapacağınız işletme çevre bilgi sistemine kayıtlı ise)

  Tesis İşlemleri > İşletme Protokol İşlemleri > Yeni İşletme Protokolü > İşletme Tipi > Firma > Vergi Numarası > Firma Seç = Buradan Sözleşme yüklüyorsunuz.

  Tesis İşlemleri > İşletme Protokol İşlemleri > (İlgili Firmanın Devamındaki) Tesis İşlemleri = Tesis Seçip ve vekaletname yüklüyorsunuz.

  Tesis İşlemleri > Tesislere Danışman Ata > Çevre görevlisini tesisnize atayabilirsiniz
   
 14. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  sorun şu zaten işletme protokolü işlemlerinden sonra > yeni işletme protokolü sekmesi çıkmamakta ve bunun sonucunda hiç bir işlem yapamamaktayım.
   
 15. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Kendi kullanıcı adınız değil firmanınızın kullanıcı adı ile giriş yapmalısınız. Eğer bu noktada hata yoksa yapabilmeniz lazım. ekran görüntüsü koyabilir misin?
   
 16. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  firmanın sayfasından giriyorum tabi ki koya bilirim
  [​IMG]
   

  Ekli Dosyalar:

  • 1.doc
   1.doc
   Boyut:
   10,5 KB
   Okunma:
   164
 17. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  Yanlış oldu galiba?
   
 18. Eda Altınay Tekin

  Eda Altınay Tekin CMNet Üyesi

  ekte doc olarak ta sundum ama
   
 19. Mustafa Ünal

  Mustafa Ünal CMNet Üyesi

  ekte ki dosya boş bişey gözükmüyor.
   
 20. S.Gönenç Çalıcı

  S.Gönenç Çalıcı CMNet Üyesi

  1.JPG 2.JPG
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...