• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre danışmanlık firması açmak

k.oğuz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışıyor
Çevre danışmanlık firması kurmaya çalışıyorum. "ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK" MADDE 9 ve MADDE 11 de yeterlilik belgesi almak için şartlar belirtilmiş.

-En az 3 çevre görevlisi istihdam edilmesi gerekmektedir (3 yıl tecrübeli, 2 yıl tecrübeli, tecrübe aranmayan).
-Şahız şirketlerine yeterlilik verilmez.

Ancak yönetmelikte net bir şekilde belirtilmemiş bir durum var. Yeterlilik için istihdam ettiğim, benim dışımdaki 2 çevre görevlisi şirkete ortak olmak zorunda mı? ya da belirlediğim kişiler üstüne şirketi kurup istihdam ettiğim çevre görevlilerini resmi gazetede 30 gün içerisinde yayınlayarak yeterliliği alabilir miyim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ortak olma diye bi durum yok sadece ltd olacak aile şirketi yap kur firmanı :)
(belge kullanma) Allah hayırlı eylesin kazancın da bol olsun inşallah.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde LTD ŞTİ kurmaya haiz kişi/kişilerin oluşturduğu teşekkül üzerine Çevre Danışmanlık Firması açılabilir.
Çevre Danışmanlık Yeterlik Belgesi alma şartı ise;
2 Tanesi Çevre Mühendisi olmak koşulu ile en az 3 Çevre Görevlisi ile sağlanabilir.

Çevre Danışmanlık Firması nitelikleri ise
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
belirtildiği üzere yönetmelikte açıkça anlatılmıştır.

Hayırlı olması temennilerimle.

peki 3 yıl tecrübeli ve 2 yıl tecrübeli çevre görevlisinin belgesi ile birlikte mi bu tecrübeyi yapması gerekiyor, yoksa sadece çevre mühendisi olarak olması yeterlimi yönetmelikte o kısım biraz kafa karıştırıcı sanki.