Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre Danışmanlık Kurma

Konu, 'ARŞİV' kısmında gkhn_ozyılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. gkhn_ozyılmaz

  gkhn_ozyılmaz CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Çevre danışmaklık firması kurmak için herhangibir tecrübe şartı var mı ben görmedimde . Yani yeni mezun tecrübesi olmayan biri olarak bu işe girsem zararlı mı cıkarım ?
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Zararlı çıkar mısınız bilmiyorum. Ama olurda başaramazsanız ilerisi için şevkiniz kırılabilir. Tecrübe şartıda yok..
   
 3. gkhn_ozyılmaz

  gkhn_ozyılmaz CMNet Üyesi

  Şonuçta bu yeni bişey ne çed e benziyor nede başka bişeye . Bu işe kalkışanlarda hep danışmanlık firması kuruyor ayrıca onlarında bu yeni yönetmelikle ilgili fazla tecrübeli olduklarını sanmıyorum çünkü yönetmelik cıkalı fazla bir süre geçmedi . Haksız mıyım ?
   
 4. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Yönetmelik çıkalı fazla süre olmadı ancak bunlar zaten nispeten uygulanan şeylerdi. Çevre Görevlisi kavramı ve görev aralığı eklendi sadece, fakat dediğim gibi, hiç olmayan şeyler yapılıyor diye bir durum yok. İzin Lisans işlemleri yine vardı, şirket yetkilisi yapıyordu. Yönetmelikler yine vardı, şirketler uymakla yükümlüydü. Şimdi tek şey, idari makam " Ben geldiğimde Çevre Görevlisini muhattab almak istiyorum " diyor.
  Hiç tecrübesi olmayan birisi olarak danışmanlık işine girmenizde resmi olarak bir engel yok, ancak tecrübe eksiğinizi eğitim ve araştırma ile kapatmanız gerekiyor. Kısacası bu tamamen yeni bir şey değil, sadece Çevre Görevlisi kavramı yeni, bir çoğuna yabancı diyelim.
   
 5. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Forumda aslında bunu konuşmuştuk. Evet herkes tecrübe olmadan danışmanlık firmaları kurdu. Tecrübesi olanlar zaten bu işi yapıyordu sadece yeterlilik almaları gerekmiyordu. Tecrübesiz bu işi yapanlardan 300 TL ye danışmanlık verenler olmaya başladı. Taktir sizin çevreniz varsa sanayiden kurmamanız için hiç bir sebep yok..
   
 6. Emine Bayraktar

  Emine Bayraktar CMNet Üyesi

  peki bir danışmanlık firması kurmak için işe nerden başlamak gerekiyor?
   
 7. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Gidin bir mali müşavirle görüşün sizin yerinize her şeyi halletsin..
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.