• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çevre Danışmanlık Kurma

Kayıt
21 Temmuz 2010
Mesajlar
6
Beğeniler
1
Şehir
Nilüfer/BURSA
#1
Arkadaşlar Çevre danışmaklık firması kurmak için herhangibir tecrübe şartı var mı ben görmedimde . Yani yeni mezun tecrübesi olmayan biri olarak bu işe girsem zararlı mı cıkarım ?
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.456
Beğeniler
3.307
Şehir
Astana
#2
Zararlı çıkar mısınız bilmiyorum. Ama olurda başaramazsanız ilerisi için şevkiniz kırılabilir. Tecrübe şartıda yok..
 
Kayıt
21 Temmuz 2010
Mesajlar
6
Beğeniler
1
Şehir
Nilüfer/BURSA
#3
Şonuçta bu yeni bişey ne çed e benziyor nede başka bişeye . Bu işe kalkışanlarda hep danışmanlık firması kuruyor ayrıca onlarında bu yeni yönetmelikle ilgili fazla tecrübeli olduklarını sanmıyorum çünkü yönetmelik cıkalı fazla bir süre geçmedi . Haksız mıyım ?
 

WalkMan

CMNet Üyesi
Kayıt
7 Ocak 2010
Mesajlar
808
Beğeniler
302
Şehir
Secret
#4
Yönetmelik çıkalı fazla süre olmadı ancak bunlar zaten nispeten uygulanan şeylerdi. Çevre Görevlisi kavramı ve görev aralığı eklendi sadece, fakat dediğim gibi, hiç olmayan şeyler yapılıyor diye bir durum yok. İzin Lisans işlemleri yine vardı, şirket yetkilisi yapıyordu. Yönetmelikler yine vardı, şirketler uymakla yükümlüydü. Şimdi tek şey, idari makam " Ben geldiğimde Çevre Görevlisini muhattab almak istiyorum " diyor.
Hiç tecrübesi olmayan birisi olarak danışmanlık işine girmenizde resmi olarak bir engel yok, ancak tecrübe eksiğinizi eğitim ve araştırma ile kapatmanız gerekiyor. Kısacası bu tamamen yeni bir şey değil, sadece Çevre Görevlisi kavramı yeni, bir çoğuna yabancı diyelim.
 

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Kayıt
7 Aralık 2008
Mesajlar
3.456
Beğeniler
3.307
Şehir
Astana
#5
Forumda aslında bunu konuşmuştuk. Evet herkes tecrübe olmadan danışmanlık firmaları kurdu. Tecrübesi olanlar zaten bu işi yapıyordu sadece yeterlilik almaları gerekmiyordu. Tecrübesiz bu işi yapanlardan 300 TL ye danışmanlık verenler olmaya başladı. Taktir sizin çevreniz varsa sanayiden kurmamanız için hiç bir sebep yok..