• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çevre danışmanlık programı (çys)

EnviEn

CMNet Üyesi
Kayıt
4 Ağustos 2011
Mesajlar
38
Beğeniler
65
#21
Fatih Bey haklısınız. Kesinlikle olay güvenle doğrudan alakalı.

Bu bir masa üstü program da olabilirdi. Sonuçta bütün bilgisayarlar internete bağlı ve biz bu bilgileri depolayabilirdik. İzinsiz bir şekilde.

Ancak biz bilgilerin sorumluluğunu aldığımızı kabul ediyor ve bütün güvenlik önlemlerini alacağımızı ve bu bilgilerin başka kişilerce görülmemesini sağlayacağımızı taahhüt edip imza altına alıyoruz. Aynı danışman firmalarla tesis arasındaki gibi.

Tabi tekrar belirtiyorum bu bir alternatif yazılımdır ve olayın içinde kesinlikle güven vardır. Sonuçta şuan herkese güveniyoruz facebook'a bütün bilgilerimizi veiyoruz bize gizlilik sözü vermese de.(Sahi facebook parayı nerden kazanıyor, reklam? :) ) Whatsapp? Acaba bize neden bedava mesaj imkanı veriyor. Ya bizi çok seviyor yada bütün listemizdeki isim ve telefon envanterini toplayıp reklam şirketlerine satıyor.

Sonuç olarak biz bir söz veriyoruz ve sorumluluk alıyoruz.
 

mustafa iren

CMNet Üyesi
Kayıt
22 Ocak 2013
Mesajlar
43
Beğeniler
58
Şehir
Üsküdar, İstanbul
#22
Ayrıca bu foruma özel olarak Danışman Firmalar için 1 hafta ücretsiz deneme fırsatı vereceğimiz sözünü verdik. Bu size sistemimizi satın almadan test etme şansı sunuyor. Bu fırsatı değerlendirmek için istek gelmemesi beni daha çok şaşırtıyor. :)
 

Filiz Bali

CMNet Üyesi
Kayıt
18 Mayıs 2012
Mesajlar
89
Beğeniler
16
#24
test ettim onayladım, sizi tebrik ederim arkadaşlar.
elektronik sistemler de karışıklıklar nedeniyle artık gözümüz o kadar korkuyor ki word, exel.. içindeki kendi sistemimiz dışına çıkamıyoruz. Sizinki gayet sade, anlaşılır, takibi kolay bir sistem olmuş, SSL var güvnli de.
çevre mühendisi misiniz?
 

mustafa iren

CMNet Üyesi
Kayıt
22 Ocak 2013
Mesajlar
43
Beğeniler
58
Şehir
Üsküdar, İstanbul
#30
Aradan bir yıl kadar zaman geçti, fakat bulut sistemler geçen seneye göre yaygınlık kazanmaya başladı. Neden verileri internette tutuyoruz, neden size güvenelim gibi soruların genel cevabını yıl içinde aldığınızı umuyorum. (TTNET, Turkcell gibi firmalar ciddi yatırımlar yaptıklarını artık daha net görebiliyoruz). Bu sistem konusunda yardımcı olmak, katkıda bulunmak isteyen çevre mühendisi arkadaşlarım varsa mümkünse yüz yüze görüşmek istiyorum.
 
Kayıt
2 Mayıs 2011
Mesajlar
159
Beğeniler
97
#33
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
adresinden özelliklerini görebilirsiniz. Giriş yapabilmeniz için kullanıcı adı ve şifrenizin olması gerekiyor.

Merhabalar bu haftaya özel paket 2 için kampanya yaptık. İlgilinenleri bekleriz.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
Mustafa Bey, elinize sağlık güzel düşünmüşsünüz. Ancak şahsi fikrimi söylemek isterim. Bu uygulamayı Program şekline dönüştürüp( yani muhasebe programı gibi) o şekilde piyasaya sürseniz daha iyi değilmi? Hem şirket bilgileri şirkette kalır her firma istediği gibi kullanır.
 
Kayıt
22 Ocak 2013
Mesajlar
43
Beğeniler
58
Şehir
Üsküdar, İstanbul
#34
Erol Bey,

İlginizden dolayı teşekkür ederim. Evet söylediğiniz şekilde de düşünmüştük fakat bu şekilde olmasının bazı sebepleri var. En önemli özelliği bu şekilde her yerden ulaşılabiliyor olması, tesise dosya, bilgisayar yerine tablet götürülebilmesi, ana sunucu, program kurulumu, güncellemesi, antivirüs gibi görünmeyen maliyetler ile uğraşılmaması vb...

Tabi ki gizlilik konusunda haklısınız, ki bu konuda azami önemi gösteriyoruz. İsterseniz aynı yazılımı sizin için size özel bir sunucuya da kurabiliriz. Fakat paket program mantığı ile hareket etmek teknolojik olarak ilerlediğimiz bu dönem için çok ilkel ve maliyetleri çok yüksek olan bir yöntem. Yine de bu türde bir isteği olan müşterimiz olursa onunla masaya oturabiliriz ve istediği şekilde uyarlayabiliriz. Maliyetler karşılandıktan sonra bizim için ciddi bir problem olmayacaktır. Bu tür masaüstü yazılımların gerek yurt içinde gerek yurt dışında yıllık satın alma maliyetleri minimum $10000 civarında olduğunu da gözardı etmemek gerekli.

Görüşleriniz bizim için çok önemli olumlu / olumsuz geri bildirimde bulunan herkese şahsım adına çok minnetarım ve teşekkür ederim.

Bu kampanyanın sebebi ise denemek / görmek isteyenler için en azından neye benziyor 1 yıl deneyelim, yazılım bize uyum sağlayabiliyor mu acaba ? Ya da eksikleri şunlar düzeltilirse bize de uygun olabilir... gibi kafasında soru işareti olan potansiyel müşteri adaylarımızı kazanmak için tasarlanmıştır.

Bu konuda ücretsiz test etmek isteyen firmalarımıza da kapımız açıktır. Demo hesap açabiliriz fakat şunu da gözardı etmemek gereklidir ki, bu süreç yönetim yazılımıdır; kısa ve uzun vadede kazançları farklı şekilde şirketinize yansıyacaktır.
 

webertt

CMNet Üyesi
Kayıt
19 Mart 2015
Mesajlar
2
Beğeniler
0
#36
Merhabalar,
Uzun zamandır bunun gibi bir program bulamadım, kullanan arkadaşlar memnunlar mı?
Alternatif oluşturabilecek başka programlar var mı buradan ya da özelden yazarsanız sevinirim.