• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre danişmanlik

can250

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇED ÇEVRE DENETİM DANIŞMANLIK MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Ben Mersin ili içerisinde Çevre Çanışmanlık firması kurmak için çalışma yapmaktayım. Yalnız bir sıkıntım var 3 yıllık ortak olarak iş yapacağım kişinin OSGB firması da var orada da ortak olarak çalışıyor. Yeterlilik belgesi için başvuru yaparken bu durum sıkıntı yaratır mı ? Ben ilgili yönetmelikte herhangi bir sıkıntı olacak madde göremedim. Bana fikir verebilir misiniz ?

Hayır Mehtap Hanım mail attılar ama demekki onlarin pek bişey bildikleri yokmuş.

@Mehtap Işık
bende öyle düşündüğümden yazıyı görmek istedim. nasıl olur diyorum kendi kendime. Can Bey bir de merak ediyorum bakanlıktan kimle görüştünüz acaba. size telefonda bu bilgiyi veren kişinin ismini hatırlıyor musunuz?

bu arada önemli olan, firmayı kurmak için engelinizin ortadan kalkmış olması :)

Hayır Yusuf Bey bi Bayan Aradı öyle bayağı bi ciddi konuştu. :) sonrada en son cümlede taahhütnameyi söyleyip canımı sıktı kapattı :)

Tuhaflık şurada;

ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI
HAKKINDA YÖNETMELİK

Madde 10: Yükümlülükler
(8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir. (kaldırıldı)
(9) İşletmelerde ve çevre yönetim birimlerinde istihdam edilen çevre görevlileri bu Yönetmelikte tanımlanan yükümlülükler dışında işletme bünyesinde başka iş ve işlemlerde çalıştırılamazlar. (kaldırıldı)

Madde 14: Belgelerin askıya alınması ve iptali
(3) Denetimler sonunda çevre görevlisi, çevre yönetim birimi ve firmaların;
ç) Çevre görevlisinin çalıştığı firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamayacağına ilişkin taahhüdüne aykırılık tespit edilmesi halinde
belgeleri iptal edilir. bendi duruyor.