Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çevre danışmanlık

Konu, 'ARŞİV' kısmında Koray Metin tarafından paylaşıldı.

 1. Koray Metin

  Koray Metin CMNet Üyesi

  arkadaşlar mrb
  çevre danışmanlık firmasında çalışan bir mühendis,
  aynı zamanda lisanslı toplama-ayırma tesisinde çevregörevlisi olarak çalışabilirmi.yada toplama-ayırma tesisi bünyesinde çevre mühendisi çalıştırmadan sadece danıışmanlık firmalarından hizmet satın alması yeterlimidir.
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Cevap: çevre danışmanlık

  Danışmanlık firmasından hizmet alması yeterlidir.
   
 3. Koray Metin

  Koray Metin CMNet Üyesi

  Cevap: çevre danışmanlık

  madde 33-ç)ç) Tesiste çevre sorumlusu olarak en az bir çevre mühendisi çalıştırılır ancak, aynı ilde tek tüzel kişiliği olan birden fazla tesis için bir çevre mühendisinin çalıştırılması yeterlidir. (Değişik ibare:R.G-30/3/2010-27537)(1) Çevre lisansı alınması durumunda, çevre sorumlusunun tesiste çalıştığını gösteren belgelerin dört aylık dönemler halinde Bakanlığa gönderilmesi gerekir.

  bu durumda tesiste sürekli bulunması gerekmezmi.
   
 4. Not at all

  Not at all CMNet Üyesi

  Cevap: çevre danışmanlık

  Tesiste kesinlikle çevre mühendisi bulundurmak zorundadır.Ayrıca danışman firma ile anlaşabılır fakat tesis ek-2 kapsamına gırdıgınden tesiste bır cevre gorevlisi belgesi almış çevre mühendisi tesisin hem toplama-ayırma krıterlerini yerine getırmış olur hemde ek-2 kapsamında tesiste bulunması gereken cevre gorevlısı ıhtıyacını karşılamış olur.gerekli izin ve lisansları almaya yetkılıdır.Toplama ayırma tesislerinin danışman firmalayla çalışmaları sadece kendi bilecekleri iş olur.
   
 5. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Cevap: çevre danışmanlık

  TASLAK ;
  ç) Tesiste çevre sorumlusu olarak çevre mühendisi çalıştırılır ancak, aynı ilde tek tüzel kişiliği olan birden fazla tesis için bir çevre mühendisi çalıştırılması yeterlidir. Çevre lisansı alınması durumunda, çevre mühendisinin tesiste çalıştığını gösteren belgelerin dört aylık dönemler halinde il çevre ve orman müdürlüğüne gönderilmesi gerekir.

  Çevre izni alındıktan sonra Çevre Mühendisi çalıştırılması gerekli bu kapsamda GFB ALINMASINDAN çEVRE izni alınmasına kadar geçen süreçte Çevre Mühendisi çalıştırılması gerekmiyecek (taslağa göre)
   
 6. insomnia

  insomnia CMNet Üyesi

  Cevap: çevre danışmanlık

  arkadaşlar çevre danışmanlık yeterlik belgesi için başvuru yaparken şirket adına şirket yetkilisinin mobil imzası gerekiyor sanırım peki şirket yetkilisinin kim olduğu hakkında önceden bir bildirim yapmak gerekiyor mu bakanlığa yoksa şirketin müdürü olması yeterlimidir?
   
 7. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Cevap: çevre danışmanlık

  önceden bildirime gerek yok, şirkette imza yetkisi olan birisi yeterlidir...
   
 8. Zeynep Engin

  Zeynep Engin CMNet Üyesi

  arkadaşlar lisanslı toplama-ayırma tesisi çevre görevlisi çalıştırmak zorunda mı?? Ya da sadece çevre mühendisi olması yeterli mi??
   
 9. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  @manicdep ambalaj atığı toplama ayırma tesisinden bahsediyorsanız.

  AMBALAJ ATIKLARININ KONTROLÜ YÖNETMELİĞİ
  Toplama-ayırma tesislerinin sağlaması gereken kriterler
  MADDE 28 – (1) Fabrika, satış noktası ve benzeri üniteler içerisinde yapılan biriktirmeler hariç, ambalaj atıklarının toplandığı ve cinslerine göre sınıflandırılarak ayrıldığı toplama-ayırma tesislerinin;

  ç) Tam zamanlı olarak en az bir çevre görevlisi istihdam etmesi,
   
 10. Zeynep Engin

  Zeynep Engin CMNet Üyesi

  birgulba

  evet ambalaj atığı toplama ayırma tesisi. Teşekkür ederim. Çevre mühendisi bulundurması gerektiğini biliyorum, ama aynı zamanda kişinin çevre görevlisi olması da gerekiyor mu?? yani sadece çevre mühendisi olması yeterli mi??
   
 11. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  evet aynı zamanda çevre görevlisi olması gerekir ki zaten belgesini direk alır bakanlıktan.
   
  Zeynep Engin bunu beğendi.
 12. Birgül Bakanoğlu

  Birgül Bakanoğlu CMNet Üyesi

  yönetmelikte zaten çevre mühendisi demiyor arkadaşlar çevre görevlisi istihdam etmesi diyor.
   
  KaanDogukan bunu beğendi.
 13. Zeynep Engin

  Zeynep Engin CMNet Üyesi

  birgulba önce okumayı ögrenmeliyim :):) şimdi siz söyleyince farkettim
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...