• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Denetim Görevlisi Eğitim Programı

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
ÇDY kapsamındaki Çevre Denetim Görevlisi Eğitimi Programı bakanlığımız sitemizde yayınlanmıştır.

Eklerden bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Çevre Denetim Görevlisi Eğitim Bilgi.doc
    29.5 KB · Görüntüleme: 98
  • 2009-çdg eğitim proğramı.doc
    43.5 KB · Görüntüleme: 67
çevre görevlisi ve çevre görevlisi eğiticisi eğitimi başvuru formu

ÇEVRE GÖREVLİSİ VE ÇEVRE GÖREVLİSİ EĞİTİCİSİ EĞİTİMİ BAŞVURU FORMU

2872 sayılı Çevre Kanununun Ek Madde 2 kapsamında; Faaliyetleri sonucu çevre kirliliğine neden olacak veya çevreye zarar verecek kurum, kuruluş ve işletmeler çevre yönetim birimi kurmak, çevre görevlisi istihdam etmek veya Bakanlıkça yetkilendirilmiş kurum ve kuruluşlardan bu amaçla hizmet satın almakla yükümlüdürler. 21.11.2008 tarih ve 27061 sayılı Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren Çevre Denetimi Yönetmeliği gereğince; Çevre Görevlisi, Çevre Görevlisi Eğiticisi Eğitimine başvuru formu ve ilgili bilgiler aşağıda verilmektedir.

BAŞVURU FORMU
ADI SOYADI
TC KİMLİK NO
SİGORTA SİCİL NO/ EMEKLİ SİCİL NO
(VARSA)
MEZUN OLUNAN ÜNİVERSİTE VE FAKÜLTE ADI
ALAN
ÇGB/ÇGEB
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Çevre Görevlisi (ÇGB) Başvuru Şartları;
b) En az dört yıllık yükseköğretim kurumlarının mühendislik, fizik, kimya, biyoloji veya veteriner hekimliği bölümlerinden mezun olmak,
c) Kamu kurumlarında veya özel sektörde çevre ile ilgili olarak en az iki yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek,
ç) Yüz kızartıcı suçlardan hüküm almadığını sabıka kaydı ile belgelendirmek..

Ekli dosyalar

• cevre_gorevlisi.pdf
    115.2 KB · Görüntüleme: 54
@kentgirl

dosya sağlam 2.kez denedim.. sizde bir sorun var sanıyorum...

Merhaba,

Bir belediyenin, su kanalizasyon birimizde çalışan çevre mühendisiyim.

Bitkisel atık yağların kanalları felç etmesinden müzdaribiz. Aynı zamanda yeni açılacak olan arıtma tesisimize gelen suyun kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Kanalda çalışan arkadaşların en büyük şikayeti yağlar.

Bu sebeple yemekhane, restoran ve fabrikaların mutfaklarına yağ tutucu koydurma gibi bir planımız var. Şirketlere yazı yazmak, almalarını sağlamak kolay fakat denetimi konusunda kafam karışık.

Çevre denetimi yönetmeliğini inceledim. Denetim yapabilmek için Madde 35teki Çevre Denetimi Görevlisi eğitimi almak gerekiyormuş. Şarşırdım bilmiyordum.

Bu konuda bilginiz var mı? Bu eğitimler ne zaman oluyor? Katılanınız var mı acaba?

Şimdiden teşekkürler,

Bildiğim kadarıyla Belediye de devlet/kamu sayılıyor ancak Çevre Denetimi Görevlisi Eğitimini sadece Bakanlık personeli alıyor.

Bir belediyenin Atıksuların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği mevcut ve onun 13.maddesinin c bendine göre;
c) Yemek fabrikaları, küçük yağ işletmeleri, büyük işletmelerin (hotel, okul, vb.) yemekhaneleri gibi yağ ve yüzer madde içeren atıksuları topluca atan yerlere de (a) bendindeki gibi yağ tutucular yapılması mecburidir

Ancak aldırmak kolay denetlemek zor diyorsanız, dayanak madde bakımından Belediyelerin mücavir alanlarında özellikle işyeri ruhsatı verdikleri işletmelere denetim yetkisine sahip olduklarını hatırlatmak isterim.

Yok siz Bakanlık gibi yapmak isterseniz yukarıdaki yönetmeliğe "Belediye Görevlisi" tanımı da getirip her firmada onların istihdamını isteyebilirsiniz, bu seferde onları kim denetleyecek demeyin lütfen ona cevabım yok :)