Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre düzeni planı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında havva bilgiç tarafından paylaşıldı.

 1. havva bilgiç

  havva bilgiç CMNet Üyesi

  Çevre düzeni planı yapılmasında izlenen yol nedir ? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
   
 2. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Çevre Düzeni Planını bakanlık hazırlıyor, siz göndereceğiniz verilerle bakanlığın plan notuna işlenirsiniz. Artık gösterilen yada asılan bir plan yok, sadece plan notuna işliyorlar.
   
 3. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  birde çevre düzeni planı için bakanlığa harç yatırılıyor.
   
 4. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  Fatih Çoban bunu beğendi.
 5. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Çevre düzeni planı için hangi koşullarda bakanlığa harç yatırılıyor,
   
 6. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  ÇED dosyası hazırlandığında bakanlığa harç yatırılırken son dönemlerde 507 gelir kodu ile ÇDP harcı dekontu istiyorlar..
   
  Arıkan17 ve sdagtekin bunu beğendi.
 7. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

 8. Arıkan17

  Arıkan17 CMNet Üyesi

  Merhaba bir firmamın Çed güncellemesi sonrasında proje yerinin Çevre Düzeni Planı açısından yerinin uygun olup olmadığına dair belediyeden kurum yazısı alınması istenmiş.Bu yazıyı almak için başvuruda hazırlamam gereken evraklar nelerdir.Bide bunun ücreti olduğu söylenmiş burada bu ücret ne kadar olduğunu bilen biri söyleye bilir mi?
   
 9. Hurşit

  Hurşit CMNet Üyesi

  Anladığım kadarıyla faaliyet alanının bulunduğu belediyeden Çevre Düzeni Planına göre uygunluk yazısı isteniyor. Öncelikle ÇDP temini için Bakanlığın sitesinden belediyeden veya İl özel İdare(İl özel idare açıksa tabi) temin edebilirsiniz. Bakanlığın sayfasından alınacak ise http://www.csb.gov.tr/gm/mpgm/index.php?Sayfa=sayfa&Tur=banner&Id=37 adresinden paftasını,plan notunu ve hükümlerini indirin. Halk bankasına 507 gelir kodu ile (muhtemelen tek paftada yer alacaktır proje alanı) toplam 510 tl yatıracaksınız. (dekontun açıklamasına faaliyetın ne olduğu proje yerinde ne yapılıyorsa yazılsın) Dekontla beraber çıktılarını alacağınız 3 parça (pafta,not ve açıklamaları) bakanlığa onaylatın. Onaylı paftaya alanı işleyin/çizin (koordınatları yer alacak sekılde) belediyeye üst yazısıyla sunun.
  Eğer belediyeden alınacaksa ÇDP belediyeye para, İl özel idaresinden ise il özel idaresine para yatırırsınız(muhtemelen mebla aynı olacaktır)
  Ancak burada önemli olan proje alanınız kaç hektar? ve 1/25.000'lik mi 1/100.000'lik mi isteniyor bunu bılıyor musunuz? Çünkü bakanlığın sitesinde 25.000 50.000 ve 100.000 ölçekli ÇDP paftaları mevcut. Belediyelerde ise sadece 25.000lik paftalar mevcut dıye bılıyorum.
   
  Arıkan17 ve hepaistos bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...