Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlileri için sorumlu müdürlük ve yönetmelik hk.

Konu, 'LPG Sorumlu Müdürlük' kısmında Ali Kapdi tarafından paylaşıldı.

 1. Ali Kapdi

  Ali Kapdi CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhabalar,

  Öncelikle sorum şu; Çevre Görevlisi olarak tam zamanlı çalışır durumda iken LPG Sorumlu Müdür olarak da görev yapılabilir mi?

  Sorularımdan bir ikincisi ise; SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI EĞİTİM VE SORUMLU MÜDÜR YÖNETMELİĞİ' nde bahsi geçen,

  MADDE 13 – (Değişik:RG-9/1/2014-28877)
  (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.

  "Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir."

  Bu ibarenin sizce de ucu açık değil mi? Örneğin; Denizli'de 3, Aydın'da 3, Burdur'da 3 gibi gibi yakın çevre illerden otogaz istasyonlarına sorumlu müdür olma imkanı sağlamaz mı?

  Teşekkürler.
   
  Hicran Özlü ve Enise A. bunu beğendi.
 2. FERHAT ELÇİ

  FERHAT ELÇİ CMNet Üyesi

  Ucu açık ama Bildiğim kadarıyla ikamet edilen il de 3 tane oluyor
   
 3. Enise A.

  Enise A. CMNet Üyesi

  Valla güzel bi noktaya deginmissiniz ama bakanligin oyle bi güzel imkan saglayacagini sanmiyorum :) odayi ya da Bakanligi arayip sormak lazim.
   
  FERHAT ELÇİ bunu beğendi.
 4. @Ali Kapdi bence sormana gerek yok "Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir" örneğin ben ankarada yaşıyorum ama afyonda otogaz istasyonu ile anlaştım diğer ikisini afyonda bulmam gerekiyor ankarada bulsamda yapamam ki dediğiniz gibi olsa farklı ,iler içerisinde derdi

  @Ali Kapdi bence sormana gerek yok "Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir" örneğin ben ankarada yaşıyorum ama afyonda otogaz istasyonu ile anlaştım diğer ikisini afyonda bulmam gerekiyor ankarada bulsamda yapamam ki dediğiniz gibi olsa farklı ,iler içerisinde derdi
   
 5. cgdm

  cgdm CMNet Üyesi

  1 yıl içerisinde toplamda 3 istasyona bakabiliyoruz. Aynı il sınırları içerisinde olmak zorunda değil. (2 si aydın, 1 burdur gibi.)
   
 6. Eceefendioglu

  Eceefendioglu CMNet Üyesi

  Bakmak icin elimizde cevre goreclisi belgesi olmasi mi gerekiyo sadce lisans diplomasi yetmiyor mu?
   
 7. mkibaroglu

  mkibaroglu CMNet Üyesi

  Sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu
  MADDE 13 – (Değişik:RG-9/1/2014-28877)

  (1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.

  Eğer kontrollere gidebilirseniz farklı ilde 3 tane bakabilirsiniz. Eğer gidemem diyorsanız ikamet edilen yerin il sınırları içinde 3 tane bakabilirsiniz.Bildiğim kadarıyla ikamet edilen il şartı yok. Ancak ilk anlaştığınız hangi ilde ise diğer ikisi de o ilde olmalı.

  Sadece lisans diploması yeterli

  İkisini de yapabilirsiniz kanuni açıdan bir sıkıntı yok
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...