• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlileri için sorumlu müdürlük ve yönetmelik hk.

A. Kapdı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Atık Avcıları Geri Dönüşüm
Arkadaşlar Merhabalar,

Öncelikle sorum şu; Çevre Görevlisi olarak tam zamanlı çalışır durumda iken LPG Sorumlu Müdür olarak da görev yapılabilir mi?

Sorularımdan bir ikincisi ise; SIVILAŞTIRILMIŞ PETROL GAZLARI (LPG) PİYASASI EĞİTİM VE SORUMLU MÜDÜR YÖNETMELİĞİ' nde bahsi geçen,

MADDE 13 – (Değişik:RG-9/1/2014-28877)
(1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.

"Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir."

Bu ibarenin sizce de ucu açık değil mi? Örneğin; Denizli'de 3, Aydın'da 3, Burdur'da 3 gibi gibi yakın çevre illerden otogaz istasyonlarına sorumlu müdür olma imkanı sağlamaz mı?

Teşekkürler.

@Ali Kapdi bence sormana gerek yok "Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir" örneğin ben ankarada yaşıyorum ama afyonda otogaz istasyonu ile anlaştım diğer ikisini afyonda bulmam gerekiyor ankarada bulsamda yapamam ki dediğiniz gibi olsa farklı ,iler içerisinde derdi

@Ali Kapdi bence sormana gerek yok "Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir" örneğin ben ankarada yaşıyorum ama afyonda otogaz istasyonu ile anlaştım diğer ikisini afyonda bulmam gerekiyor ankarada bulsamda yapamam ki dediğiniz gibi olsa farklı ,iler içerisinde derdi

@Ali Kapdi

1 yıl içerisinde toplamda 3 istasyona bakabiliyoruz. Aynı il sınırları içerisinde olmak zorunda değil. (2 si aydın, 1 burdur gibi.)

Sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu
MADDE 13 – (Değişik:RG-9/1/2014-28877)
(1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.

Eğer kontrollere gidebilirseniz farklı ilde 3 tane bakabilirsiniz. Eğer gidemem diyorsanız ikamet edilen yerin il sınırları içinde 3 tane bakabilirsiniz.Bildiğim kadarıyla ikamet edilen il şartı yok. Ancak ilk anlaştığınız hangi ilde ise diğer ikisi de o ilde olmalı.

@Eceefendioglu
Sadece lisans diploması yeterli

@Ali Kapdi

İkisini de yapabilirsiniz kanuni açıdan bir sıkıntı yok