• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi atama

berrucan

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. Calistigim firmanın çevre görevlisi olarak kendimi atamam gerek.yapmam gereken işlemler nelerdir? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Firma kullanıcı adı ile giriş yapacaksınız.
FİRMA İŞLEMLERİ
ÇEVRE GÖREVLİSİ İŞLEMLERİ
oradan yeni görevli ekle seçeneği var.
oradan ekledikten sonra kendi kullanıcı adınızla girip onaylayacaksınız.
Daha sonra firma kullanıcı adı şifre girip
TESİS İŞLEMLERİ
DANIŞMAN ATADAN TESİS ATAYABİLİRSİNİZ

ek 2 deki tesis için ne yapmak gerek( firma bünyesinde çalışıyorum) ? bi türlü atama işlemini yapamadım :(

1- öncelikle cevre bilgi sisteminde firma ünvanı, adresi, vergi numarası vs tüm bilgilerin doğruluğundan emin olun
2-
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine girin ve kendinize kullanıcı adı ve şifre alın (kullanıcı kayıt bölümünden)
3- siteye girdikten sonra kendinizle ilgili bilgileri girin (kişi bilgileri başlığındaki tüm bilgileri girip e-imza ya da mobil imza ile imzalamanız gereken yerleri imzalayın. sistem sizi yönlendirecektir.

kendinizle ilgili bilgileri yazdıktan sonra gelelim firmayı üstünüze almaya;
1- şirketinizden bir atama yazısı alın (antetli kağıda ........ tc numaralı tuğba çivioğlu ......... tarihinden itibaren firmamızda çevre görevlisi olarak çalışmaktadır. kaşe imza vs)
2- patronunuzun da e-imza ya da mobil imzası olması gerektiğinden var mı yok mu araştırın
3- tesis işlemleri
4- işletme protokolü işlemleri
5- açılan kutucuklardan FİRMA
6- vergi numarasını yazıp ara diyin. sizin firmanızın adı çıkacaktır.
7- firmanızın adını yazan kısmın en sağında firma seç butonu var onu tıklayın
8- işletme yetkisinin adını vs yazın (e- imza ya da mobil imzası olan patron)
9- vekil ata butonunu tıklayarak kendi atama yazınızı ekleyip imzalayın (not: burası işletme yetkilisinin imzası ile imzalanacak)
10- yeni açılan sayfada o vergi numarasına ait tesis adı çıkacaktır, seçin ve ilerleyin
11- tesisin ek kapsamı ile ilgili bilgiler çıkacaktır, bunları doğru bir şekilde yaptıktan sonra ilerleyin
12- sgk işe giriş bildirgenizi yükleyin (insan kaynaklarından ya da muhasebeden alınacaktır) bunu kendi imzanız ile imzalıyorsunuz
13- son kısıma gelince 2 imzalama yeri çıkacaktır. protokol imzalarını da yaptıktan sonra (patronunuz ve siz imzaladıktan sonra) sisteme kaydedilmiş oluyorsunuz.

dediğiniz gibi yaptım fakat tesis yetkilisi de değişti, onun için güncelleme tuşuna bastım yeni şifre girmemi istiyor. başka bir firma olmuyor yani dimi, sadece yetkilisini değiştirmiş oluyorum ??:kötü:

tesis yetkilisinin de elektronik imzasının olması mı gerekir ?