• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi atama

burcu00

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
arkadaşlar merhabalar, belki öncesinde konuşulmuştur ama arattım fakat göremediğim için sizlere danışmak istiyorum. yeni tesis eklediğimizde tesis görevi atama kısmında ekte de sizlere sunulan görsel oluşmakta ve ilk defa görüyorum işletmelerin puanı yazıyor.ve kapsam dışı olanını ( üzerimde 16 tesis olmasına rağmen sanırım 0 puan gözüktüğü için) üzerime de alabildim 17 tesis oldu
bu kapsam dışı olan tesisim butik bir otel çevre izninden muaf bir tesis ama yönetmeliğin EK.2/10.7 Turizm Konaklama Tesisleri, Tatil Köyleri ve/veya Turizm Kompleksleri olarakta geçmekte kapsam dışı mı secmeliyim ek 2 olarak mı devam etmeliyim böyle bir çok firmamda var acıkcası böle bir durumla karşılaşan aranızda oldu mu ?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    20.2 KB · Görüntüleme: 21
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
burcu00
Merhaba,

Sistemde bir hata var. Siz üstünüze 30 kredi bile alabiliyorsunuz, bunu algılayamıyor. Kapsam Dışı olan bir tesis ile sözleşme yapıldığında da, siz kapsam dışı olarak seçseniz dahi EK-2 olarak algılayıp +1 kredi eklemeniz gerekiyor. Yani 16 krediye sahipseniz kanunen başka tesis ekleyemezsiniz, sistemsel olarak ise hatadan ötürü ekleyebilirsiniz.

Cem YılmazCem Bey merhabalar, puanlama sistemi eklenmeden önce de 16 puan üstüne de tesis ekleyebiliyorduk. Yeni güncelleme ile puanlama sistemi de uygulamada gözüküyor. Bu konu hakkında İlgili Bakanlıktan bir açıklama da yapılmadı. Puanlama sisteminin de artık uygulamada yer almasıyla Ek -1'deki işletmeler 2 puan, Ek -2 deki işletmeler 1 puan ve Ek-1 / Ek-2'den muaf işletmeler 0 puan olarak gözükmesi akıllarda soru işareti yaratıyor.