• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi başka iş yapamaz maddesi

Merve Yeşildağ

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm
merhaba arkadaşlar, çevre görevlisi olarak bir tesisite çalışıyorum. çevre görevlisi olduğum tesiste iş güvenliği uzmanlığı yapabılır mıyım?
bu konuda net bılgı bulamadım acıkcası .
yardımcı olur musunuz

Net bilgi:

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

MADDE 10
(9) İşletmelerde ve çevre yönetim birimlerinde istihdam edilen çevre görevlileri bu Yönetmelikte tanımlanan yükümlülükler dışında işletme bünyesinde başka iş ve işlemlerde çalıştırılamazlar.

Çalışamazsınız Merve hanım,

MADDE 10 –
(8) Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir.
(9) İşletmelerde ve çevre yönetim birimlerinde istihdam edilen çevre görevlileri bu Yönetmelikte tanımlanan yükümlülükler dışında işletme bünyesinde başka iş ve işlemlerde çalıştırılamazlar.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Haksızlık bu.
tesekkur ederım

şöyle olur mu, ayda 2 saat iş güvenliği uzmanı olarak gösterilse geri kalan tüm zamanlar çevre görevlisi olarak sgk da gözüksek bir sorun olur mu?

son bir şey daha sormak ıstıyorum. çevre bilgi sistemınden firmamı çıkartmak zorunda kalır mıyım pekı 0 2 saat için?

Çbs derken kendi çevre görevlisi portalınızı mı kasdediyorsunuz?
Çbsyle sizin giriş çıkışlarınızda bir bağ yok çünkü.

O zaman sistemden de giriş çıkış yapmanız daha iyi olur..ama daha önemlisi sgk.. isg ve çevre görevliliği arasında aylık giriş çıkışlar. Bunları yapılırsa sisteminizden yapmasanızda bir sıkıntı olmaz.

Merhaba arkadaşlar şuan çevre görevlisi belgesiyle bir firmada çalışıyorum. Fakat aynı zamanda bir otogaz istasyonunda sorumlu müdürlük belgemi de kullanıyorum.
"Çevre görevlileri çalıştıkları işletme ve firma dışında ikinci bir işyerinde çalışamaz. Çalıştığı tespit edilir ise Çevre Görevlisi Belgesi iptal edilir."
bu maddeye göre bir sıkıntı oluşturur mu acaba ?

Ama çok saçma değil mi yönetmelikler kendi içinde çelişiyorlar. Otogaz istasyonlarıyla igili yönetmelikte de sorumlu müdürler başka bir firmada çalışabilir gibi bir ifade var.

Cansu Hanım sadece sorumlu müdürlük yapmış olsaydınız evet dediğiniz gayet mantıklı fakat siz birbiriyle alakasız iki işi aynı anda yaptığınız için yönetmeliğe göre malesef çevre görevlisi belgeniz iptal edilir.

@Cansu Alikalfa

Cansu Hanım,

Sorumlu müdür çalıştırma zorunluluğu
MADDE 13 – (Değişik:RG-9/1/2014-28877)
(1) Dolum tesisi ve otogaz istasyonunda sorumlu müdür çalıştırılması zorunludur. Bir sorumlu müdür, bir dolum tesisinde veya aynı il sınırları içerisinde en fazla üç otogaz istasyonunda görev alabilir.

bu maddeden bahsediyorsanız eğer; sorumlu müdürün diğer otogaz istasyonlarında yine sorumlu müdür olarak çalışabileceği kastediliyor ki o da sayıca sınırlandırılmış görüldüğü gibi.

Bu konuda bakanlıktan bir yetkiliyle konuştum LPG sorumlu müdürlük yapabilirsiniz ama sigortanızın yatmaması gerekiyor dedi. Çalıştığınız firma üzerinden yapabilirsiniz. Burada temel olan şart sigortanızın başka bir yerden yatmıyor olması dedi.

@Cansu Alikalfa
bende aynı durumdaydım ve defalarca ÇMO ile görüştük ama sonuçta bırakmak zorunda kaldım... 31.12.2013 tarihi ile fesh ettim ve odaya bildirdim.

@Burak Dumlu
evet o konu ile ilgili olarak danışmanlık firmanız üzerinden fatura kestirirsiniz dediler. lpg istasyonu sizi sgk ücretiniz yerine faturanın kdv ve vergisini ödesin diye seçenekte var.

yada sonuçta firmaların araçları var, araçlarının plaklarını göre yakıt satılmış gibi fişte alabilirsiniz de dediler...

Sgk yatırılmasın diyorlar fakat; ÇMO'nun yayınlamış olduğu (aşağıda mevcut) gerekli belgelerden 8. maddeye ne diyeceksiniz? Sigortalı işe giriş bildirgesi olmadan belge yenileme yapacaklar mı?
Ayrıca istasyonda iken iş kazası olsa ve atıyorum iş müfettişi geldi, ben çevre görevlisiyim burada sigortam yok mu diyeceğiz?

Bakanlıkta çalışan arkadaşlar lütfen adam akıllı yönetmelikler çıkarın, biraz duyarlı olun.......

LPG Otogaz İstasyonu/Dolum Tesisi Sorumlu Müdür Belgesi Almak İçin Gerekli Şartlar

1. Sözleşme (Aslı)
  2. Sorumlu Müdüre ait ikametgah belgesi
  3. LPG Otogaz İstasyonu/Dolum Tesisi Sorumlu Müdür Eğitim Sertifikasının fotokopisi
  4. 2 Adet fotoğraf (Fotoğraflar sakalsız olup, fotokopi yoluyla çoğaltılmış olmamalıdır)
  5. 25 TL belge düzenleme ücreti (dekontu yada fotokopisi)
  6. 75 TL Kontrol Kayıt Defteri ücreti (dekontu yada fotokopisi)
  7. 2014 yılı ödentisi de dahil olmak üzere üye aidat borcunun olmaması gerekmektedir.
  8. Sigortalı işe giriş bildirgesi
Diğer Oda üyelerine Odamız tarafından belge düzenlenememektedir.

Not: Sigorta primleri 2011 yılı itibariyle 30 gün üzerinden yatırılmalıdır.