• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi Belge Kiralama...!

Ercan Koca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Karadeniz Holding
Değerli meslektaşlarım. Bir şey sormak istiyorum. Acaba bu aldığımız Çevre Görevlisi Belgesini kiralama gibi bir yetkimiz varmı ?? Var ise nerelere kiralanabilir..

@spartanofwarcraft

Bu tarz konulara yaklaşımımız belli olsun diye konuyu silmiyorum. Birçok kişi bunun farkında değil ama bu işi hakkıyla yapan firmalarda var ve internet en iyi eleman araştırma mekanı olmuştur. Eminim belgemi kiralarım diyen kişilere karşı işveren önlemlerini alıyordur..

@spartanofwarcraft

Bir senmi çok zekisin kardeş. Hee. Herşeyi bir sen biliyorsun burda o kadar yorumlar yapanlar hiç birşey bilmiyor. İyi şöyle yapalım o zaman. herkes bildiği bi konuyu yazsın. başka kimsede yorum falan yapmasın. öle kısır döngü gibi sürsün gitsin. Bu konuyu açarken bende çok iyi biliyordum öyle birşey olmadığını. Ama bu konu hakkında meslektaşlarımın yorumlarını merak ettiğim için böyle bir konu açma gereği duydum. İyi ki de açmışım. Bu mesleğe nasıl sahip çıkıldığını gördüm. Ve kardeşim burası Türkiye nelere bizler olmayacak dedik ama bak neler oldu. Bu ülkede hiç birşeye kesin olmaz diyemiyoruz malesef. yarın birgün bu konuda gündeme gelirse ercan kardeşim söyledi deme. Ve Fatih Bey sizede teessüf ederim. İnsanların böyle önemli bir konu hakkında çok güzel şeyler yazmalarını engellemek en büyük kusur olur. Bakın bir konu açılması burdaki kaç kişinin mesleğimiz hakkındaki düşüncelerimizi öğrenmemize sebep oldu. Herkesten böyle kafalarına takılmış konuları mantıklı yada değil yazmalarını isterim.

Hangi cümlemden böyle konuları engellediğim fikrini çıkardınız. Sizin bu mesajınıza bile müdahele etmiyorum farkındaysanız. Fakat bu esnek tavrımız kimsenin aklında yanlış anlaşılmalar doğurmasın. Gereken yerde gerekeni yaparım.

Burda kimsenin mesajına müdahele etmememin tek sebebi var. " Koskoca mühendis (adayı) konuşmasını bilmez mi" diye düşündüğümdendir.

Zaten bu konunun mesleki hiçbir tarafı olmadığı için tartışılmasını gereksiz buluyorum bende.Ayrıca benim sözüm konuyu açan şahsa değildi, üstünüze alınmanıza hiç gerek yoktu. Şahsım adına bu konunun ahlaki bir konu olduğunu düşünüyorum. Ahlaki değerler de tartışılarak öğrenilmez.

@Fatih Özcan

Ben size engelldiniz demedim. Sadece bu konuda "Bu tarz konulara yaklaşımımız belli olsun diye konuyu silmiyorum. Birçok kişi bunun farkında değil ama bu işi hakkıyla yapan firmalarda var ve internet en iyi eleman araştırma mekanı olmuştur. Eminim belgemi kiralarım diyen kişilere karşı işveren önlemlerini alıyordur.. " demeniz biraz zoruma gitti o kadar.

yazdıklarınızı tabiki üzerime almıyorum.Almam da. ama burada herkesin mesleki açıdan düşüncelerine saygı göstermek zorundayız. Ne kadar anlamsız olabilir,gereksiz de olabilir. ama burada bize düşen görev bilinmeyenlere kendi bidiğimizce yardımcı olmak. Kimse her şeyi bilemez. Bu sitede bu mesleki yardımlaşma ve düşüncelerimizi paylaşma açısından çok güzel bir site olduğunu düşünüyorum. . Herkes kurallar ölçüsünde istediği soruyu düşünceyi yazmalı diye düşünüyorum. Tabi bu benim fikrim.

Arkadaşlar merhaba,ben 2008 mezunuyum ve işe başlayalı daha 3 ay oldu.o kadar sıkıntılı dönemden geçtim ki anlatamam.İşe alınmamım nedeni de çevre görevlisi belgemin olmuş olması. aldığım para 1000 tl.eğer biz mesleğimize sahip çıkar ve layığıyla yaparsak daha güzel yerlere gelebiliriz diye düşünüyorum.

Bunu yazmamım nedeni isteseydim 2 yıl boyunca her işi yapardım ama tek hedefim kendi mesleğimi yapmaktı.belki ücret az ama sabredersem eğer zamanla herşeyin düzeleceğine inanıyorum bunu da benim kararlılığım gösterecek.

Arkadaşlar siz yenilen cezadan sorumlusunuz ama maaiınızı elinizden almak yada size bu cezayuı yansıtmak gibi bir durum yok :) korkmayın ama çevre görevlisi belgesi 100 ceza puanına ulaştığında iptal oluyor ve 6 ay boyunca başvuruda yapamıyorsunuz yani eğer o belge sizin için olmazsa olmaz ise 6 ay işsizsiniz anlamına geliyor. bu 100 ceza puanıda aynı trafikteki ceza puanı gibi :)

Bütün Arkadaşlarımın mesajlarını sıkılmadan büyük bir zevkle okudum hepside birbirinden değerli acı ama doğru. Ek olarak bence bu birazda kendi elimizde bizim Mühendislerimiz kendini pazarlamayı bilmiyor açıkcası fiyatın bu denli komik olmasının sebebi birazda bu, okul ve aserlikten sonra boşluğa düştüğünü ve bir an önce bir iş bulması gerektiğini hisseden arkadaşlarımız tabiri caizse iş olsunda yeterki bedava çalışırım, sigara paramı versinler yeter mantıgıyla yaklaşitıklarındandır belkide.

arkadaslar biz kendi kendimize zarar veriyoruz herkes bunun farkında.işin LPG işine benzemesının sebebi bence cogu sirketlerin basında cevre mühendisliği dısında mesleklerden sahısların bulunması.şimdi LPG istasyonu sorumlu müdür bulundurmazsa yanlıs hatırlamıyorsam 80.000 tl cezası varsa ben bu işi neden 100-150 lıraya yapayım kı.Önümüzde o kadar büyük pasta varken biz kendi çanağımızın içine ediyoruz.Tamam özel sektördür rekabet vardır katılıyorum ama pasta büyükken neden bu kadar aşağı düşer ki fiyatlar.

Neredeyse bütün yorumları okudum.. Evet mesleğimize sahip çıkalım diyoruz ama bunu en çok biz yapmıyoruz. Bahsettiğiniz gibi bu iş lpg işine dönecek. Danışmanlık piyasasını 200 liraya düşürüp öldürenlere mühendis demek istemiyorum. 200 lirayı duyan adam başkasıyla anlaşır mı hiç? Tıpkı lpg işi gibi oldu. Biz sorumlu müdürlüğü de danışmanlığı da başka mühendisliklere kaptırıyoruz. Düşük fiyatta bu hizmeti verirlerse doğal olarak mühendis maaşıda 1000 lira olur. Umarım kısa zamanda herkes hatasını anlarda fiyatlar düzelir.. Ne diyelim..