• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi Belge Kiralama...!

Ercan Koca

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Karadeniz Holding
Değerli meslektaşlarım. Bir şey sormak istiyorum. Acaba bu aldığımız Çevre Görevlisi Belgesini kiralama gibi bir yetkimiz varmı ?? Var ise nerelere kiralanabilir..

@Çiğdem Aksoy mevzuatta yapamazsın diyor mu ? demiyor... Danışman firma atama yapmak zorunda değil. sürekli istihdam 30 prim günü üstünden sgk lı devamlı bulunduran anlamında

yani sen kuyumculuk yapan bir çevre mühendisi isen çevre danışmanlık firmasına belgeni kiralayabilirsin başkada bişey yapamazsın

Arkadaşlar benim çevre görevlisi belgem var ve bu belgeyi proje danışmanlığı yapan bir firmada çalıştırmak istiyorum.yani çevre danışmanlık firması açmadan sadece o firmanın adını kullanarak belgemi işletebilir miyim acaba bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi .

Ben genel olarak yorum yaptım. . Sizi hedef alarak söylemedim yanlış anlamayın

Orhan Bey bir kişi birden çok yerde sigortalı görünebilir. Hepsi tam günde yatsa sadece emeklilik hesaplanırken 30 gün kabul edilir ama priminiz fazla olur.

6500 TL limiti var, 6500 TL'ye ulaşana kadar istersen 15 firmada da sigorta yaptırabilirsin arkadaşım. Yorum değil net cevap veriyorum ;) SGK'yı arayıp danışabilirsin. Aynı zamanda çalıştığın işyerinde çevre görevlisi olarak sisteme tanıtılmadığın sürece bir danışmanlık firmasında da çevre görevlisi olarak çalışabilirsin. sigortan oradan da yatar hiçbir sorun olmaz. hatta çevre görevlisi olarak tanıtılmadan çevre konusunda çalıştıysan ya da hala çalışıyorsan, çalıştığın yerden "..... şu kadar zamandır çevre konusunda hizmet vermiştir/vermektedir." yazan imzalı bir yazı aldığında artık yetiyorsa danışmanlık firmasında 2 yıllık, 3 yıllık bile olabilirsin mevcut işinden ayrılmadan. tabi aldığın o yazıyı kendi çevre görevlisi sisteminde geçmiş tecrübe olarak işlemen/yüklemen gerekiyor.

ilden ile değişiyor, bedelsizde kiraya veren var (sigortam ödensin yeter diye düşünenler), 1.200 TL'ye de (2 yıllık Belge, Çorlu'da örneği var) :harika: 1 seneden az ise sigortan yatsın yeter bence :)

kiralama ile alakalı değil ama mühendisler için brüt asgari ücret 3000 tl olmuş. bu çevre görevlileri içinde geçerli mi?

Çevre görevlisinden kastın Çevre Mühendisi ise veya başka bir Mühendis grubu ise geçerli :)

ben bir işletme sahibi olsam sgk gelse bana sen niye düşük maaşa mühendis çalıştırıyorsun dese ben de desem ki o kişi bu ücrete çalışmayı kabul etmişse ben ne yapayım ağlamayana meme yok desem suç kimde acaba? bence işverene cezanın yanında mühendise de bir yaptırımı olmalı sgk nın herşeyi devletten beklememek lazım değil mi ama :)

uygulamada hayır derken kastettiğim buydu işte cezai yaptırımı olmadığı, belki mevzuatta o da var ancak uygulanmış olsa idi bu sitede manşetten verilirdi hala ses yok. Çiğdem Hanım, biri kabul etmese diğeri ediyor, keşke birlik olunabilse, oda bile sadece asgari şu kadar oldu bu kadar oldu diyor, arkası yok.