Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

DefnEsra

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
5
Merhaba arkadaşlar. 20 Eylül - 11 Ekim 2018 arasındaki çevre görevlisi eğitimi için başvuru yaptım fakat hala eğitimi alacağım tarih hakkında mail gelmedi. Eğitim başladı mı acaba. yardımcı olursanız cok sevinirim

EmreGokkaya

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
6
@DefnEsra

Sorun etme bende aynı durumdayım , başvuru onaylandı fakat eğitim başlamadı bendede tam olarak.
Umarım yakın zamanda başlarızda bir engel kalkar ortadan

aslıtpc

Üye
Başlık
0
Tepki
2
@S.U.
ben de bugün itibari ile eğitimi tamamladım, sertifika çıktı sistemde .
"Vize İşlemleri Nedeniyle Belge Yenileme” diye bir kısım bulamıyorum.
aşağıdaki resimdeki kısımlarda da ref. veya ücret yatırma ile ilgili bir bir şey gözükmüyor.
aynı sorunu yaşayan çözen var mı?

1541772828865.png

erhun

Üye
Başlık
0
Tepki
0
Merhaba, ben eğitime başvurdum,
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
adresinden Uzaktan eğitim videolarını izledim, ordan katılım sertifikası verildi (03.11.2018-09.11.2018) bilgisayara indirdim. Daha sonra
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız.
sitesinden e-devlet girişi yaparak kendi kullanıcıma girdim. Sol taraftan kişi başvuru> çevre görevlisi başvurusu> kısmında açılan yerden eski tarihli tarihi dolacak sertifikanın (başvuru tarihi:23.12.2013) onaylanmış başvuru listesinden işlem kısmını seçerek açılan yerden sağ alt taraftaki "vize süreci başlat" düğmesine bastım, sonra gelen ekranda (sol taraftan "kişi başvuru takip" altında bulunan "taslak başvurularım"dan da gözüküyor) referans numarası ve ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİ VİZE BAŞVURU BEDELİ 280 TL gözükmektedir. Ancak benim belgemin süresi 29.12.2018 tarihinde dolmaktadır ve 09.11.2018 tarihinde eğitimi tamamlamış bulunmaktayım.
Soru 1) ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİ VİZE BAŞVURU BEDELİNİ NE ZAMANA KADAR YATIRMALIYIM?
Soru 2) BAŞVURUYU BELGE SÜRESİNİN DOLDUĞU TARİHTE Mİ YAPMALIYIM?
Soru 3) Diplomayı .jpeg formatında yükledim bir sorun çıkar mı?
Soru 4) Uzaktan Eğitim Katılım Sertifikasını nereye yükleyeceğim?
Şimdiden teşekküler.
İyi günler.

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Başlık
26
Tepki
2.637
Mezuniyet
2013—14
@aslıhan topçu

Sorun değil aslında :) Onaylanmış başvurularım kısmına girin. Mevcut belgenizin yanındaki incele butonuna basın. Orada yeşil renkle Vize İşlemlerini Başlat yazacak.

DefnEsra

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
5
merhaba arkadaşlar. . parayı yatırdım,gerekli belgeleri yükledim sadece imzalama işlemi kaldı ama sistemde mobil imza butonu aktif değil neden acaba?

Pınar Ş.

Üye
Başlık
0
Tepki
0
@mine01
merhaba, aynı sorunu ben de yaşamaktayım. bir çözüm bulabildiniz mi acaba ?

@Ezgi YILMAZ
merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyorum. bir çözüm bulabildiniz mi acaba ?

DefnEsra

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
5
@Pınar Ş.
Merhaba az önce şube müdürü Adnan Macit beyle görüştüm. Sistemsel bir sıkıntı varmış en geç kasım sonu halledilirmiş. Ödemeyi vaktinde yapıp dekontu sisteme yükledikten sonra bir sıkıntı olmazmış. Siz yine de her gün sisteme giriş yapın denemeye çalışın eğer hala sorun yaşıyorsanız belge süreniz dolmadan çok gecikmeden yetkililerle görüşün ben de öyle yapacağım çünkü.

Başlık
2
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar ben başvuru için dilekçeyi e -imzamla imzalamak istediğimde imzalayamıyorum.Her tarayıcıdan denedim olmuyor ve şöyle bir ekran çıkıyor.YARDIMCI OLUR MUSUNUZ? Bakanlığı aradım bir mail verdiler sadece yazışmayla yardımcı olunuyormuş ama ondan da cevap gelmiyor.Elektronik imzamı e-imza TR firmasından almıştım onlar kurumla ilgili durum dediler.İmzam e-devlette filan çalışıyor yani.Sorun yok.Tüm eklentilerde indirdim bilgisayara.

Dosyalar

Ruveyda ŞAHAN KAR

Aktif üye
Başlık
2
Tepki
5
@sule_05_

Bende vize süresi geçirdim ve iptal oldu. Bakanlığı aradığımda vize eğitimi değil ilk defa eğitim alacakmış gibi başvuru yap dedi. Sizde öyle mi yaptınız?

gülçe yılmaz

Aktif üye
Başlık
4
Tepki
2
@DefnEsra
merhaba hangi belgeleri yüklememizi istiyorlar bilgi verebilirmisiniz

@Yasemincev1
aynı sorunu şuan bende yaşıyorum halledebildinizmi

DefnEsra

Aktif üye
Başlık
0
Tepki
5
1542401823373.png

Merhaba. İlk çevre görevlisi belgesi aldığımda bu belgeler istenmişti bu başvuruda da gerekli olur diye yükledim. Dekont harici belgeler özellikle belirtilmemişti ama sayfamda dursun istedim.

@gülçe yılmaz
Merhaba ben şimdi imzaladım. turkcell kullanıyorum bir sorun çıkmadı. Diğer operatörler için bilgisayarda meta4 programı gerekiyor bakanlıktaki yetkililer söylemişti.

gülçe yılmaz

Aktif üye
Başlık
4
Tepki
2
@DefnEsra
teşekkür ederim bu arada e-imza kullanıyorum ben ve hala imzalayamıyorum.problem yaşıyorum

Başlık
2
Tepki
2
@gülçe yılmaz

Maalesef halledemedim bakanlığı arıyorum mail verdier o mailde kullanılmıyor galiba .Güncel bir mail adresi var mı bildiğiniz?

@gülçe yılmaz

Belgeler tamam sadece elektronik imzamı kullanamıyorum.Böyle bir ekran çıkıyor.cevre.pngcevre.png

Brcmt

Daimi üye
Başlık
14
Tepki
50
@Yasemincev1

Yasemin hanım bu sorunu bende yaşamıştım internet explorerdan girmeyi deneyin. Bu da olmazsa elektronik imzanızı aldığınız firmadan uzaktan teknik destek alın onlar hallediyorlar

Ahmet Tekyıldız

Daimi üye
Başlık
1
Tepki
58
Arkadaşlar merhaba bende aynı sorunu yaşadım. Chrome den sağ üst köşede izin vermeniz gerekiyor. Popları engellemeye devam et diye bir şeyler çıkıyor onu izin ver olarak değiştirin. Zannımca çözülecektir. Not: e-imza kullanıcısıyım.

Yukarı Alt