Çevre görevlisi belgesi alınması işlemleri

DefnEsra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevmak
Merhaba arkadaşlar. 20 Eylül - 11 Ekim 2018 arasındaki çevre görevlisi eğitimi için başvuru yaptım fakat hala eğitimi alacağım tarih hakkında mail gelmedi. Eğitim başladı mı acaba. yardımcı olursanız cok sevinirim

EmreGokkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Bursa Entegre Enerji
@DefnEsra

Sorun etme bende aynı durumdayım , başvuru onaylandı fakat eğitim başlamadı bendede tam olarak.
Umarım yakın zamanda başlarızda bir engel kalkar ortadan

aslıtpc

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
öğrenci
@S.U.
ben de bugün itibari ile eğitimi tamamladım, sertifika çıktı sistemde .
"Vize İşlemleri Nedeniyle Belge Yenileme” diye bir kısım bulamıyorum.
aşağıdaki resimdeki kısımlarda da ref. veya ücret yatırma ile ilgili bir bir şey gözükmüyor.
aynı sorunu yaşayan çözen var mı?

1541772828865.png

erhun

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, ben eğitime başvurdum,
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.
adresinden Uzaktan eğitim videolarını izledim, ordan katılım sertifikası verildi (03.11.2018-09.11.2018) bilgisayara indirdim. Daha sonra
Bağlantıyı görmek için üye girişi yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.
sitesinden e-devlet girişi yaparak kendi kullanıcıma girdim. Sol taraftan kişi başvuru> çevre görevlisi başvurusu> kısmında açılan yerden eski tarihli tarihi dolacak sertifikanın (başvuru tarihi:23.12.2013) onaylanmış başvuru listesinden işlem kısmını seçerek açılan yerden sağ alt taraftaki "vize süreci başlat" düğmesine bastım, sonra gelen ekranda (sol taraftan "kişi başvuru takip" altında bulunan "taslak başvurularım"dan da gözüküyor) referans numarası ve ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİ VİZE BAŞVURU BEDELİ 280 TL gözükmektedir. Ancak benim belgemin süresi 29.12.2018 tarihinde dolmaktadır ve 09.11.2018 tarihinde eğitimi tamamlamış bulunmaktayım.
Soru 1) ÇEVRE GÖREVLİSİ BELGESİ VİZE BAŞVURU BEDELİNİ NE ZAMANA KADAR YATIRMALIYIM?
Soru 2) BAŞVURUYU BELGE SÜRESİNİN DOLDUĞU TARİHTE Mİ YAPMALIYIM?
Soru 3) Diplomayı .jpeg formatında yükledim bir sorun çıkar mı?
Soru 4) Uzaktan Eğitim Katılım Sertifikasını nereye yükleyeceğim?
Şimdiden teşekküler.
İyi günler.

Cem Yılmaz

Mevzuat Grup Lideri
Mevzuat Grubu
Web sitesi
www.cemgineer.com
Firma
GÜNEŞ ÇEVRE DANIŞMANLIK
@aslıhan topçu

Sorun değil aslında :) Onaylanmış başvurularım kısmına girin. Mevcut belgenizin yanındaki incele butonuna basın. Orada yeşil renkle Vize İşlemlerini Başlat yazacak.

DefnEsra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevmak
merhaba arkadaşlar. . parayı yatırdım,gerekli belgeleri yükledim sadece imzalama işlemi kaldı ama sistemde mobil imza butonu aktif değil neden acaba?

Pınar Ş.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
SAÜ
@mine01
merhaba, aynı sorunu ben de yaşamaktayım. bir çözüm bulabildiniz mi acaba ?

@Ezgi YILMAZ
merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyorum. bir çözüm bulabildiniz mi acaba ?

serdaralkan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
TUKAŞ A.Ş
Genel bir sıkıntı var çözülecek inşallah

DefnEsra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevmak
@Pınar Ş.
Merhaba az önce şube müdürü Adnan Macit beyle görüştüm. Sistemsel bir sıkıntı varmış en geç kasım sonu halledilirmiş. Ödemeyi vaktinde yapıp dekontu sisteme yükledikten sonra bir sıkıntı olmazmış. Siz yine de her gün sisteme giriş yapın denemeye çalışın eğer hala sorun yaşıyorsanız belge süreniz dolmadan çok gecikmeden yetkililerle görüşün ben de öyle yapacağım çünkü.

Yasemincev1

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
Merhaba arkadaşlar ben başvuru için dilekçeyi e -imzamla imzalamak istediğimde imzalayamıyorum.Her tarayıcıdan denedim olmuyor ve şöyle bir ekran çıkıyor.YARDIMCI OLUR MUSUNUZ? Bakanlığı aradım bir mail verdiler sadece yazışmayla yardımcı olunuyormuş ama ondan da cevap gelmiyor.Elektronik imzamı e-imza TR firmasından almıştım onlar kurumla ilgili durum dediler.İmzam e-devlette filan çalışıyor yani.Sorun yok.Tüm eklentilerde indirdim bilgisayara.

Ekli dosyalar

Ruveyda ŞAHAN KAR

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Yarış Kabin San. ve Tic. A.Ş.
@sule_05_

Bende vize süresi geçirdim ve iptal oldu. Bakanlığı aradığımda vize eğitimi değil ilk defa eğitim alacakmış gibi başvuru yap dedi. Sizde öyle mi yaptınız?

gülçe yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ekşi inşaat
@DefnEsra
merhaba hangi belgeleri yüklememizi istiyorlar bilgi verebilirmisiniz

@Yasemincev1
aynı sorunu şuan bende yaşıyorum halledebildinizmi

DefnEsra

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Çevmak
1542401823373.png

Merhaba. İlk çevre görevlisi belgesi aldığımda bu belgeler istenmişti bu başvuruda da gerekli olur diye yükledim. Dekont harici belgeler özellikle belirtilmemişti ama sayfamda dursun istedim.

@gülçe yılmaz
Merhaba ben şimdi imzaladım. turkcell kullanıyorum bir sorun çıkmadı. Diğer operatörler için bilgisayarda meta4 programı gerekiyor bakanlıktaki yetkililer söylemişti.

gülçe yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ekşi inşaat
@DefnEsra
teşekkür ederim bu arada e-imza kullanıyorum ben ve hala imzalayamıyorum.problem yaşıyorum

Yasemincev1

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyorum
@gülçe yılmaz

Maalesef halledemedim bakanlığı arıyorum mail verdier o mailde kullanılmıyor galiba .Güncel bir mail adresi var mı bildiğiniz?

@gülçe yılmaz

Belgeler tamam sadece elektronik imzamı kullanamıyorum.Böyle bir ekran çıkıyor.cevre.pngcevre.png

Brcmt

Kayıtlı Kullanıcı
@Yasemincev1

Yasemin hanım bu sorunu bende yaşamıştım internet explorerdan girmeyi deneyin. Bu da olmazsa elektronik imzanızı aldığınız firmadan uzaktan teknik destek alın onlar hallediyorlar

Ahmet Tekyıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
HAKSER MADENCİLİK
Arkadaşlar merhaba bende aynı sorunu yaşadım. Chrome den sağ üst köşede izin vermeniz gerekiyor. Popları engellemeye devam et diye bir şeyler çıkıyor onu izin ver olarak değiştirin. Zannımca çözülecektir. Not: e-imza kullanıcısıyım.

mert053

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Serra Mühendislik
Eğitimi tamamladıktan sonra belgeyi çıkarmak için ne kadar zamanımız var