• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi Belgesi başvurusu ve geçerlilik süresi

Muhammet Ali Aktaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ
Merhabalar,

Uzaktan yapılan çevre görevlisi eğitimini tamamladım. Fakat başvurunun nasıl yapılacağını bilmiyorum. Ayrıca bu belgenin kullanım tarihi ve vizeleme konusunda bilgi verirseniz sevinirim.

@Olgaç Sürmelihindi
ESKİ TARİHLİ (2016,2017 VB.) EĞİTİM SERTİFİKALARINI BELGEYE ÇEVİRME HAKKIMIZ DEVAM EDİYOR MU? BİZDE HERHANGİ BİR SÜRE SIKINTISI YOKTU.

Merhabalar ,

2017 de vize eğitimine katıldım ancak vizeleme ücretini yatırmamıştım. Bu sene vizelemek istediğimde belgem iptal edilmiş olarak sistemde uyarı verdi.

Eğitim sonra bir süre var aman dikkat edin çok fazla arkadaşımın belgesi iptal edildi.

@MUHAMMET ALİ AKTAŞ
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
'nden yapacaksınız başvuruyu.

Vize yenileme mi yapacaksınız yoksa ilk defa mı alacaksınız belgeyi? Vize yenileme yapacaksanız mevcut çevre görevlisi belgesi bitiş süresinden en geç 30 gün önce başvuruyu yapmanız lazım yoksa %50 fazla belge ücreti ödersiniz.

@Olgaç Sürmelihindi

Bende yaklaşık bir ay önce bu konu ile karşı karşıya kaldım. İsterseniz belgenizi kontrol edin sistemden. Benim belgem iptal şubat veya mart ayında sıfırdan eğitime katılarak tekrar alacağım.

çevre görevlisi belgem süresi 23.12.2018 tarihinde bitecekdi 23.07.2018 tarihinde vize yenileme eğitimine katıldım eğitim katılım belgem geldi, çevre bilgi sisteminde vize tarihinize 24 gün kaldı uyarısı geliyor. vize katılım belgemi sisteme yüklemelimiyim nasıl yükleyebilirim.

@Şerife KAYA
Şerife Hanım Merhaba, vize eğitim katılım belgesi, çevre görevlisi belgesi bedelinin yatırıldığına dair dekontu pdf haline getirip sisteme yükleyeceksiniz. (Not: Vesikalık fotoğraf isteyebilir.) Sonra e-imza ya da mobil imza ile imzalama işlemini tamamlayıp değerlendirme sürecine alınacaktır.

@Şerife KAYA

Tabi Olgaç Bey'in söylediklerine ek olarak, 30 günden az süre kaldığı için 280 TL'nin üzerine ekstradan %50 daha ödetecekler, bilginiz dahilinde olsun. Çünkü son 1 ay kala başvurunuzun iletilmiş olması gerekiyor.

29 kasım 2018 tarihinde çevre mühendisleri odasından gelen BAŞARDIK konulu mailde, çevre kanununda yapılan değişiklik ile çevre mühendislerinin, herhangi bir eğitim sınav belge vb. Olmadan çevre danışmanlık yapabileceği bildirildi. Ilgili duyuruya cmo.org.tr den ulaşılabilir. syg.

Duyuruda ' bugün yasalaşan kanunla birlikte' diyor
Ayrıca geçen ayın 21 i de çevre görevlisi belgemi almıştım, 8 gün sonra bu mail geldi, o yüzden sevinçli değil üzgünüm, emek ve para kaybı...

@NEVASER

Yasalaşan bir şey yok, Resmî Gazete'yi takip ediyoruz. Maalesef ben de 1 ay önce eğitimi tamamladım ancak durum ortada. Şu an meclisten geçti sadece. Cumhurbaşkanının veto yetkisi var bildiğiniz üzere. Kabul etse dahi bunun yasalaşma süreci biraz sürer.