• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi belgesi için

csb sitede eğitim sayfasında eğitim programı yayınlamışlar 2 adet 9. ve 12. aylarda çevre denetimi görevlisi adında eğitim var erzurum ve denizli de ancak aradığımda bakanlık personeli için olduğunu söylediler ne oluyor ya? birde ücret falan varmış acaba o ne kadar ?

@Mert Erdoğan
teşekkürler :)

@hanım yıldırım
vay arkadaş ya.

peki ç.mühendisleri odasına üye olma veya elektronik imza gibi bi takım şeylere sahip olmalı mıyız çevre görevlisi belgesini alıp kullanabilmek için?

oda 'ya kayıt yaptırma zorunluluğu yok(ama odaya kayıt yaptırmanızdada fayda var tabiki) fakat eğitime katıldıktan sonra aldığınız katılım belgesi diploma ve yatırdığınız ücretin dekontunu sisteme yüklediğiniz zaman mobil imza ile imzalamanızı istiyor sistem bu yüzden mobil imza almanız gerekmektedir .

kıymetli yanıtlarınız için teşekkürler. bu benim iflas fermanımdı.

@Olgaç Sürmelihindi
Zaten 4 yil kit kanaat okuyoruz ogrenim kredileriyle ancak para yetiyor. Zaten ogrenci adamiz hala baba parasi aliyoruz ise baslamamidiz. Daha is bulmadan bir de boyle aptal ve bakanligi doyurmaya yonelik sacma bir gider olunca hakkiyla iflasa ugramak zorunda kaliyoruz. Bilmem anlatabildim mi.

@anakinskywalker
sana hak veriyorum. 4 yıl bitir daha iş bulamadan belge al ve üstelik para ver. Böyle saçmalık ancak türkiyede olur. Zaten kazandığımız ancak bize yetiyor. Yani sınava girmek için para üstüne para veriyoruz.

Bencede neden diğer bölümler için belge vermiyorlar madem böyle birşey var ve diğer bölümler benim yaptığım işi yapma hakkına sahip bende onların işini yapabilecek belge talep ediyorum. İnsanların emeklerine yazık. O kadar zaman harca oku uğraş belge almak için birde 1000 lira para ver vay be.. Okumasak daha masrafsız olurmusuz gerçekten.