• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre görevlisi belgesi

MİRZA34

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
maya
Belge bitişine 35 gün kaldı ne zaman başvuru yapayım arkadaşlar belge kaç günde çıkıyor.Ne zaman başvurmam doğru olur

Belge ücreti mutlaka Halk Bankasına giderek mi yatırılması gerekiyor, Mobil bankacılıkla ödeyebilir miyiz?

Son düzenleme:
Merhaba ,

Evet mutlaka Halk Bankasına giderek elden yatırmanız gerekiyor.
Birkaç kişi farklı yöntem deneyerek başarılı olmuş :D Ancak riske atmamanız gerekli dolayısıyla elden yatırmalısınız.

@cevrengineer Benim bildiğim Halk Bankasına giderek yatırılması gerekiyor ve sanırım virüs salgını nedeni ile de bankalar saat 12:00-17:00 arası çalışıyor, tam emin değilim. Bu arada virüs salgını dolayısıyla mobil bankacılık sistemine geçilir mi bilmiyorum. Bildiğim bu konu da açıklanmaış bir şey yok ama bu dönemde bunun da üzerine bir çalışma yapılması gerekiyor.
Çevre ile ilgili tüm başvurular elektronik ortamda yapılırken bu zamanda (bu çağda) para yatırmak için bankaya gidilmesi mecburiyeti bile mantığıma yatmıyor (:

Halkbank internet bankacılığından referans numarasını girerek ödemeyi yaptım. Bunda sıkıntı yok. Ancak yüklenen evraklı onaylamak için mobil imzada vodafone geçerli değilmiş. Bu benim için daha büyük sıkıntı çünkü vodafondan mobil imza almak bana bayağı pahalıya mal oldu..

@Gürkan Güslü @yeniçevreci Halkbank internet sitesinden referans kodu girerek ödenebiliyor. Bankaya gitmenize gerek yok. Tabi halkbank hesabınız var ise..
[automerge]1585035459[/automerge]
@Fatih Koçak elden işlem derken tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım.. Mobil imza için parayı notere ödedim noterden matbu evrak onaylattı vodafone, geri alınabilecek bir işlem değil.. Şu anda su içiyorum :D

@cevrengineer VODAFONE geçerlilik konusunda böyle birşey duymadım şimdiye kadar fakat iptal etme şansınız varsa vodafone iptal edip diğer operatörlere yada e-imza'ya geçin derim. Diğer operatörlerde vodafone gibi noter belge falan yok. Başvuru yapıp uyumlu simkart ile kullanıma başlayabiliyorsunuz.
[automerge]1585035602[/automerge]
@cevrengineer ? ? fazla soğuk su içmeyin bu zamanda riskli olur. Ödeme konusu için internet yerine şubeden ödeme yapmanızı tavsiye etti @Fatih Koçak bey

@cevrengineer aynen dediğiniz gibi mobil imza konusunda en hesaplı operatörler zaten turkcell ve türk telekom ve vodafone gibi noterden belgede istemiyorlar. Ben türk telekom kullanıcısı olarak 30 tl başvuru ücreti ve aylık 4,85 TL servis ücreti ödeyerek kullanıyorum

Çevre görevlisi belgemi süresi doldu çalışmadığım icin yeniletmedim. 1 yıl daha çalışamicam. Yenilemek istediğin de sorun olur mu ? Ne kadar sürede yenileniyor belge

Herhangi bir sorun olmaz. Parayı yatırıp, başvurunuzu gönderdikten sonra 1 ila 15 gün arasında onaylanmakta. Aklınızda bulunsun; başvurduğunuz tarihte çevre görevlisi belgesi vize bedeli ne ise; %50 fazlasını ödeyeceksiniz.

Ben ilk defa alacam e imzamı aldım dosyaları falan herseyi yükledim fakat imzalamayır . İmza Gönder deyince işleminizi tamamlayın yazısı bir türlü gitmiyor acıl yardım lütfen (E imza konusunda sıkıntı yok)

@Grup74 forumda daha öncede bu konu hakkında açıklama ve cevaplar verilmişti. Dosya boyutları ile ilgili bir sorun olabileceği gibi Mehmet Gürsoy'a mail atarak sorununuzu anlattığınızda en kısa sürede sizlere dönüş yapılarak yardımcı olunacaktır.