Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Seda Özsoy tarafından paylaşıldı.

 1. Seda Özsoy

  Seda Özsoy CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar.Bir fabrikanın arıtma tesisinde mesul müdürlük yapmak için çevre görevlisi belgesi olması zorunlu mu ? Yoksa sadece çevre mühendisi olmak yeterli mi ? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.
   
 2. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Merakımı bağışla; fabrikada mesul müdürlük derken seni sadece arıtma tesisinin başınamı verdiler ?:kötü: O fabrikanın çevre işlerini takip eden çevre görevlisi ayrı sanırım yada danışmanlık firmasından mı destek alıyorlar. Eğer o fabrikadaki çevre işlerini sen takip ediyorsan, çevre izinlerini vb sen alıyorsan çevre görevlisi belgesi almak zorunda kalacaksın.:okyrm:

  Yok benim işim ayrı sadece arıtma tesisinde müdürlük yapacağım, izinleri başkası alacak dersen o zaman çevre mühendisi olarak müdürlük yapabilirsin , sorun olmaz ;)
   
  Seda Özsoy bunu beğendi.
 3. Dejavu

  Dejavu CMNet Üyesi

  Çevre Mühendisi, Kimya Mühendisi veya Kimyager diploması yeterlidir.
   
  Seda Özsoy bunu beğendi.
 4. Seda Özsoy

  Seda Özsoy CMNet Üyesi

  Şuanda danışmanlık firmasından destek alıyorlar anlaşmaları bitene kadar ben arka planda kalacağım, iş güvenliği uzmanlığı sınavınada hazırlanıyorum ve yeni değişen yönetmelikten dolayı çevre görevlisi çalıştığı iş yerinde başka hiçbir görevde bulunamaz maddesinden dolayı arıtma tesisine mesul müdürlük için çevre görevlisi belgesinin gerekip gerekmediğini öğrenmek istiyorum.
   
 5. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Şu an arka planda kaldığın için çevre görevlisi belgesi almana gerek yok. Bu durumda isg uzmanı olarak çalışabilirsin. Ama daha önce de belirttiğim gibi, eğer danışmanlık firması ile anlaşma süreniz biterde sen oradaki işleri devralırsan ve de sistemde de kendini tanıtmak istersen çevre görevlisi belgesini almak zorunda kalırsın. Şu an arıtma tesisinin işlerini takip edebilirsin.

  Şu da var ki; arıtma tesisindeki herhangi bir problem, limit aşımları vs vs gibi sorunlarda, sorumlu olarak çevre danışmanlık firması ve şirket müdürleri hesap vermek zorunda kalırlar. Yani senin bu durumda fazla bir mesuliyetin olmaz. Sadece işleri takip etmiş olursun. Tabi bile bile olumsuzluğa sebebiyet verecek bir müdahalen olmadığı takdirde diyelim.. :)
   
  Seda Özsoy bunu beğendi.
 6. Seda Özsoy

  Seda Özsoy CMNet Üyesi

  Çok teşekkür ederim.....:)
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...