Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesinde e devletden alınan mezuniyet belgesi kabul edilecek

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında isikmuhammed tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. isikmuhammed

  isikmuhammed CMNet Üyesi

  21.11.2013 tarihinde yayımlanarak 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe giren (Değişik:06/05/2014-28992) Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı, 7 nci ve 16 ncı maddeleri kapsamında Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu olup,çevre görevlisi belgesi almak isteyenler için “Çevre Görevlisi Eğitimleri” düzenlenecektir. (Bu eğitimler mevcut çevre görevlileri için vize eğitimi değildir. )
  Eğitime katılabilecek Çevre Görevlisi adaylarında aranılacak nitelikler; Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesi (a) fıkrasında belirtildiği gibi ; “a) En az 4 (dört) yıllık üniversitelerin Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olmak veya Çevre Mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmak ve çevre mevzuatı konusunda Bakanlıkça yapılacak/yaptırılacak eğitime katılmak.” tır.
  Söz konusu Çevre Görevlisi Aday Eğitimi; uzaktan eğitim şeklinde yapılacak olup, başvurular internet üzerinden yapılacaktır.
  Eğitime katılacak adaylarınÇevre Mühendisliği Bölümünden mezun olmaları veya Çevre Mühendisliği konularında yüksek lisans veya üzeri eğitim almış olmaları gerekmektedir.
  Eğitime katılım formlarında mezun olunan üniversite adı, mezuniyet tarihi, iletişim bilgileri bulunacak olup, bunların eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
  Eğitime alınacak adaylarda, adayların mezuniyet tarihi göz önüne alınarak sıralama yapılacak ve mezuniyet tarihi önce olan adaylara öncelik verilecektir.
  Adaylar, online uzaktan eğitim portalı üzerinden gruplar halinde eğitime alınacaktır.
  Eğitim süresi 15 gün ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Adaylar 15 gün içerisinde sisteme giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.
  Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak e-sertifika düzenlenecektir. Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, Çevre Görevlisi Belgesialmak için Bakanlığımız izin lisans yazılım portalı üzerinden e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.
  “Çevre görevlisi uzaktan eğitim ücreti” 100 TL olup, Eğitim Ücreti Türkiye Halk Bankası A.Ş. de açılanÇevre ve Şehircilik Bakanlığı KUTA hesabı 113 nolu kaleme “Uzaktan Eğitim Ücreti” açıklaması yapılarak yatırılacaktır. Eğitim ücreti doğrudan banka şubesinden yapılması gerekmektedir. (EFT ve/veya Havale ile yapılan işlemler kabul edilmemektedir. ).
  Başvurular Eğitim ücreti yatırıldığına dair dekont ve diploma sisteme yüklenerek yapılacaktır.
  Uzaktan eğitim Başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.
  Başvurularda, Diploma, mezuniyet belgesi, Üniversiteden alınan onaylı yazı veya E-Devlet sisteminden alınacak “Barkod doğrulama kodu” bulunan belgeler kabul edilecektir.
  Başvurular alındıktan sonra Çevre Görevlisi adaylarının sistemde kayıtlı E-Posta adreslerine Eğitimin başlama tarihi ile ilgili bilgilendirme duyurusu 20.09.2016 tarihinde gönderilecektir.
  Çevre Görevlisi Adayları için uzaktan eğitim başvuruları 22.08.2016 ile 16.09.2016 tarihleri arasındahttp://uzaktanegitimbasvuru.csb.gov.tr/ internet adresinden yapılacaktır.
  İletişim için; Şule TEBER
  Telefon: 0 (312) 410 19 95
  e-posta: sule.teber@csb.gov.tr
   
 2. isikmuhammed

  isikmuhammed CMNet Üyesi

  Başvurularda, Diploma, mezuniyet belgesi, Üniversiteden alınan onaylı yazı veya E-Devlet sisteminden alınacak “Barkod doğrulama kodu” bulunan belgeler kabul edilecektir.
  Başvurular alındıktan sonra Çevre Görevlisi adaylarının sistemde kayıtlı E-Posta adreslerine Eğitimin başlama tarihi ile ilgili bilgilendirme duyurusu 20.09.2016 tarihinde gönderilecektir.

  Çevre Görevlisi Adayları için uzaktan eğitim başvuruları 22.08.2016 ile 16.09.2016 tarihleri
   
 3. Joffrey Baratheon

  Joffrey Baratheon CMNet Üyesi

  İstersen cep telefonuyla fotoğrafını çek koy. E-devletten uğraşmaya gerek yok.
   
 4. GüldenASLAN

  GüldenASLAN CMNet Üyesi

  Aynı şekilde e-devletten mezuniyet belgemle başvurdum, ilk başta olmaz dendi sonra olur dendi, şimdi değerlendirme mesajı gönderildi mailime, diploma görüntüsü bozuk diye. E devletten indirip direkt gönderdiğim mezun belgesinin görüntüsü nasıl bozuk olabilir ki, ben bakıyorum bi sıkıntı gözükmüyor? Aynı şekilde başvurusu kabul edilmeyen var mı?
   
 5. isikmuhammed

  isikmuhammed CMNet Üyesi

  @GüldenASLAN benimkisi de reddedildi mezuniyet belgesinin çıktısının fotoğrafını çekip yolla veya bilgisayar ortamında jpg türünde ekran görüntüsünü alıp kaydet sonra tekrar başvur bakanlık PDF Dosyasını açamıyor :) Rezillik anlayacağın
   
  GüldenASLAN bunu beğendi.
 6. GüldenASLAN

  GüldenASLAN CMNet Üyesi

  @isikmuhammed Siz öyle yapınca başvurunuz onaylandı mı peki ?
   
 7. isikmuhammed

  isikmuhammed CMNet Üyesi

  @GüldenASLAN Yok senin gibi şaşırdım nasıl kabul etmezler diye bir daha pdf dosyasını yolladım sonra bakanlıkla görüştüm PDF açamıyorlarmış bi daha başvuru yapayım dedim sistemde yaptığım tekrar bir başvuru olduğu için olmadı reddedilmesini bekliyorum ondan sonra tekrar yapacam
   
  GüldenASLAN bunu beğendi.
 8. Engin Bircan

  Engin Bircan CMNet Üyesi

  ÇŞB nin düzgün çalışan 1 tane online sistem yapsa da biz de şaşırsak keşke. online çevre izinlisans ambalaj bilgi sistemi kirlenmiş sahalar bekra tabs vs vs vs alayı biribirinden berbat kullanışsız eksiklik ve hatalarla dolu tasarım yoksunu. Milyon TL lik ihaleler yapılıyor, sonuçta ortaya konan yazılıma bir bakıyoruz ekisinden daha berbat kullanışsız karmakarışık dandik bir online sistem (bariz örnek BERKA ve ambalaj) tam bir hüsran. Kaç yıldır onlinecevre revize edilecek deniyor hala aynı. Sistemlerin yarısı csb.gov.tr de yarısı cevre.gov.tr de sunucular kime emanet sormama gerek yok. Bakanlıkta hiç mi aklı başında bir personel yok acaba bu karmaşayı iş gücü kaybını zaman kaybını kullanışsızlığı yaşanan onca sorunları görecek? 2 aylık süreçte bir bildirim yapalım diyoruz sistem 2 3 ay gidiyor. Ek süreyle uzattıkça uzatıyorlar. Yok veritabanı göçmüş yok yoğunluk var yok veri kaybı oldu... İş para almaya gelince döner sermaye sistemleri hatasız çatır çatır çalışıyor. Bu gidişle daha çook bocalar çevre çalışanı arkadaşlar. Önce adam gibi çalışan sağlam bir sistem olacak ki sonra millet de veri girmesini isteyeceksin. Muhammed'in de dediği gibi tam anlamıyla rezillikten başka bir açıklaması yok yaşanan şu manzaranın. Tüm dünyanın doküman paylaşımda en çok kullandığı en güvenli dosya tipini destekleyemeyen bir sistemle iş yürütmeye uğraşıyorlar. ondan sonra da online eğitim vermeye kalkıyorlar. Bakalım orada neler yaşanacak. Fazla yazmaya gerek yok, mal ortada zaten. Maalesef bu dandikliğe katlanmak zorundayız.
   
  isikmuhammed bunu beğendi.
 9. hlykckymn

  hlykckymn CMNet Üyesi

  Merhaba, ben başvuruyu yaptıktan sonra sadece "başvurunuz değerlendirildikten sonra sonuç e-posta ile gönderilecektir" yazan bir mail geldi. Belgeleri ile ilgili sıkıntı çıkan arkadaşlar reddedildi maili başvurunuzdan ne kadar süre sonra geldi?
   
 10. isikmuhammed

  isikmuhammed CMNet Üyesi

  @hlykckymn valla sabah başvurdum ben öğleden sonra reddedildiği maili geldi
   
 11. config2016

  config2016 CMNet Üyesi

  şuan bana da mail gelmiş jpg istiyorlar belgeleri
   
 12. Ferat Güngüneş

  Ferat Güngüneş CMNet Üyesi

  @GüldenASLAN belgelerin görüntüsünü kamera ike net bir şekilde çekip yükleyin bu durumda bi sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kendi işlemimi bu şekilde yaptım ve onaylandı.
   
 13. bellss

  bellss CMNet Üyesi

  Ben e devletten gecici mezuniyet belgemi indirip telefonumda ekran goruntusunu alarak basvuru yaptim henuz onaylanmadi bi sıkıntı olur mu
   
 14. Nurdane Anyığ

  Nurdane Anyığ CMNet Üyesi

  @bellss Bir sıkıntı çıkmayacaktır bende öyle yaptım kabul edildi.
   
 15. bellss

  bellss CMNet Üyesi

  @Nurdane Anyığ en altta barkot okutulan bir kısım varya orasi bulanik görünüyor orjinali gibi degil basvuru yaptiktan sonra farkettim kafama takıldı

  Birde ücreti yatırmadim bilerek onaylanmazsa diye yatirmadan olumlu veya olumsuz bi sonuc gelir mi onaylandiktan sonra ücreti yatirmayi düşündüm
   
 16. Nurdane Anyığ

  Nurdane Anyığ CMNet Üyesi

  @bellss Mailinize referans no geldikten sonra gidip ücreti yatırabilirsin. Benim 1 gün sonra sanırım referans no gelmişti mailime. O zaman anlarsın olup olmadığını
   
 17. bellss

  bellss CMNet Üyesi

  @Nurdane Anyığ basvuru yapar yapmaz talebiniz alinmistir onaylandiginda mailinize gelecektir diye bi mail geldi referans numarasi ile birlikte kabul edilmis oldu mu yani çok soru sordum ama teşekkur ederim:)
   
 18. Nurdane Anyığ

  Nurdane Anyığ CMNet Üyesi

  @bellss Evet bu durumda ücreti yatırabilirsin :)