Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi belgesine karşi imza kampanyasi başladi !

Konu, 'ARŞİV' kısmında efeakcelik tarafından paylaşıldı.

 1. efeakcelik

  efeakcelik CMNet Üyesi

  Değerli Üyemiz ;

  Çevre Görevlisi İmza Kampanyası aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

  https://docs.google.com/forms/d/1veVfiQrm-tnMZ4Aar26JaOJJLqxNfuwq9u06Vb3_IwY/viewform?c=0&w=1


  Bizler, dört yıllık üniversite eğitimini başarı ile tamamlayarak hak kazandığımız Mühendis ünvanına sahip çıkıyoruz ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bizlere yapıştırılmaya çalışılan Çevre Görevlisi ünvanının kaldırılmasını talep ediyoruz.

  2009 yılından beri çeşitli versiyonları ile uygulanmakta olan Çevre Görevlisi sertifikasyonu çevre mühendislerinin mesleğini yapabilmesinin ön şartı olarak 3 günlük eğitim zorunluluğu getirmesinin yanında, çevre mühendisliği meslek alanı içerisinde farklı disiplinlere de yetki vermesi açısından yarattığı meslek hakkı gaspının yanında ciddi çevresel riskler de oluşturmaktadır.

  Çevre mühendisi yaşamın sürdürülebilirliğini esas alarak; hava, su, toprak gibi doğal varlıkların korunması, doğanın kirlenmesine neden olan etkenlerin kaynaklarında kontrolü ve giderilmesinin sağlanması konusunda çözüm üreten kişidir. Bunun için 4 yıllık eğitim gereklidir, Bakanlığın 3 ve 6 gün olarak düzenlediği eğitimlerin bu mesleki bilgi ve teknik altyapıyı sağlaması mümkün değildir.
  Talebimiz: başta Çevre Kanunu olmak üzere tüm ilgili yönetmeliklerde bahsi geçen "Çevre Görevlisi" tanımının Çevre Mühendisi olarak değiştirilmesidir

  ÇEVRE GÖREVLİSİ DEĞİL ÇEVRE MÜHENDİSİYİZ
  TMMOB ÇEVRE MÜHENDİSLERİ ODASI İSTANBUL ŞUBESİ

  http://www.cmo.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=91734&tipi=17&sube=2#.VNJ_BUesUjw
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.