Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi çalışma gün sayısı

Konu, 'ARŞİV' kısmında sdagtekin tarafından paylaşıldı.

 1. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  Merhaba,

  Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum sizlere, çevre yönetim biriminde 2 adet çevre görelisinin sürekli çalıştırılması diyor, bu bizim hizmet dökümlerimize iş verenin 30 gün boyunca pirim yatırması gerektiği anlamına mı geliyor. çevre görevlisinin işyerinde işe girişi var fakat sgk hizmet dökümünde 30 gün değil de 10 gün görünmesi herhangi bir engel teşkil eder mi?
   
 2. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Evet, iki çevre görevlisi içinde 30 günlük primlerin yatması anlamına geliyor.

  Sürekli istihdamı olan bir pozisyon için eğer eksik gün bildiriminiz yok ise ( hastalık, iş kazası, ücretsiz izin vb) 10 günlük sgk gösterilmesi sorun oluşturacaktır. Mali ve bakanlık denetlemelerinde bu problem yaratır, cezai durumlar getirir. Çünkü meslek koduna göre sigorta girişleri yapılıyor artık.
   
  sdagtekin bunu beğendi.
 3. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  fakat meslek kodlarımız çevre görevlisi olarak değil ki Fatih Bey, çevre mühendisi kodundan, diğeri ise maden mühendisi kodundan zaten çevre görevlisi diye bir kod yok ki yanlış mı biliyorum???
   
 4. Fatih Çoban

  Fatih Çoban CMNet Üyesi

  Selma Hanım, benim ifade ettiğimde çevre görevlisi değil ki, çevre mühendisi yada diğer branşlardaki kişiler için :) yanlış anlamışsınız. Siz birini işe alırken sözleşme imzalatırsınız, bu sözleşme şartlarında nasıl bir görev kapsamında atandığı bellidir. Yönetmeliğin ifade ettiği ; eğer siz bir birim kuracaksanız ve burada mühendis yada diğer branşlardaki bu çevre görevlisi olarak göstereceğiniz kişilerin sizin iş yerinizde sürekli istihdam olarak kayıtlı olmasını istemektedir. Yani tam sigortalı olarak. Önerim; 10 günlük yapılan sigorta bildiriminin düzeltilerek, belkide ilgili kişiye geriye dönük eksik günlerin sigorta ödemesinin gerçekleştirilmesi çıkış yolu olabilir ( ilerde firma olarak mağdur duruma düşülmemesi için).
   
  sdagtekin bunu beğendi.
 5. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  iş yerinde çalışmaya başlanacağı zaman zaten sözleşme imzalıyoruz bu ya belirli süreli ya da belirsiz süreli oluyor (iş kanununa göre), belirsiz süreli zaten sınırsız çalışır durumda olma hali olarak tanımlanıyor. şimdi asıl fark Çevre görevlisi yönetmeliğinde sürekli istihdam ile bu iş kanununda ki mantık aynı mı. diğer çevre görevlisi arkadaşım da benim gibi belirsiz süreli sözleşme yaparak işe girişi var ama emekli olduğu için primleri 30 gün üzerinden yatsın istemiyor. Pirim yatış sayısı 30 olma ize sizin fikrinize göre yönetmelik ifadesine ters iş yapılmış olur diyorsunuz anladığım kadarıyla. bakalım nasıl olacak çünkü bunu netleştireceğimiz bir durum da bulunamaz herhalde genel anlamda.

  Cevaplarınız için çok çok teşekkürler bu arada,,
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.