• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre Görevlisi/Çevre Görevlisi Eğiticisi Sınav Soruları, Cevapları ve İptaller

Can Avşar

Antalya İl Temsilcisi
Etkinlik Grubu
Firma
ARÜV ÇEVRE MÜH. A.Ş.
Çevre Görevlisi Sınavı Soruları ve Cevap Anahtarında Yapılan Değişiklik...
Temmuz 20, 2010
ÇEVRE GÖREVLİSİ SINAVI

27 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Çevre Görevlisi Sınavı soruları ve cevap anahtarları için Bakanlığımıza yapılan itirazlar değerlendirmeye alınarak sorular ve cevaplar tekrar incelenmiştir. Yapılan bu inceleme sonucunda 2 soruda ve 2 cevapta hata tespit edilmiş olup bu hatalar aşağıdaki şekliyle düzeltilerek Milli Eğitim Bakanlığına bildirilmiştir.

A KİTAPÇIĞI B KİTAPÇIĞI YAPILAN DEĞİŞİKLİK
85. Soru 96. Soru A
97. Soru 84. Soru C
90. Soru 91. Soru İPTAL
109. Soru 72. Soru İPTAL

Ekli dosyalar

• can_avşar.rar
    519.3 KB · Görüntüleme: 241
Öncelikle aranıza geçte olsa katılmaktan mutluyum umarım birliğin ve yardımlaşmanın bol olduğu bir meslektaş forumudur.

Bi su ve atıksu arıtımı işlerini yürüten firmada saha mühendisi olarak görev yapmaktayım. Çevre görevlisi belgesini de edindim. Fakat aklıma takılan çevre görevlisi olarak çalışmadığım şu anki işimden ayrılmadan Çevre görevlisi olarak görev alabilirmiyim? Bireysel olarak garnizon içinde sadece bir firmanın danışmanlığını yapabilirmiyim? Eğer bireysel olarak danışmanlık yapabilirsem Şu anda sigorta pirimim çalıştığım firmadan yatmakta, Danışmanlığını yaptığım firmanında sigorta yatırmasının şart olduğu düşünülürse ; Burada tıkanıp kaldım. Acaba ben belgeyi boşunamı aldım?

Çevre Görevlisi olarak çalıştığın tesisin senin adına sigortanı yatırıyor olması gerek.
Boşuna aldım diye düşünme, sonuçta şu an elde ettiğin bir hak ise, dursun.

Bu konuda biraz araştırma yaptım da iki yerden çalışmanın bi sakıncasını görmedim ve bunu uygulayanlar varmış. belirili bi üst sınırı varmış prim olarak. Ayrıca iki farklı ilde çalışıyormuş gibi görünemezmişiz fakat aynı il içinde olabileceğini öğrendim. Konuya hakim olan arakdaşlardan yorum bekliyorm... saolun...