• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi ekleme ve beklenmedik şifre

Can Doğan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
herkese merhaba biz tat tesisiyiz ve ben burada yeni başladım çbs için şifre almak gerekiyordu başvuru formunu çıkardık ama il çevre ye göndermedik henüz fakat bize şifre ve kullanıcı adı geldi o halde başvuru formunu göndermeye gerek var mı
ikinci sorum da ben çevre görevlisi olarak kendimi bu tesise nasıl ekleyeceğim?
şimdiden teşekkürler

Can bey kendi izin lisans sayfasınıza gireceksiniz orada işletme protokolu işlemlerini tıklayıp orda ki adımları yapıcaksınız tesisinizi firma olarak kaydedip vergi numarasıyla işleme devam ediceksiniz o adımlarda

@Can Doğan

Aslında il müdürlüğü sizin dilekçenizi görüp öyle onay vermesi gerekiyor onay verdikten sonra şifre ve kul. adı geliyor mailinize fakat il müdürlüğünüz sistemden takip ediyor kim talep etmişse ona göre onay veriyor, şifreniz geldiyse daha göndermenizin bir anlamı yok
çevre izinleri yazılım portalından kendi kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapıp tesisi sayfanızdan ekyeyeceksiniz, bu konu ile ilgili çok değerli Sedat Azizoğlu https://www.cevremuhendisleri.net/uyeler/sedat-azizoğlu.10122/ gönderilerine bakarsanız size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Özelliklede https://www.cevremuhendisleri.net/konu/e-Çevre-İzinleri-ek-2-kapsamında-tesis-için-Çevre-görevlisi-atama-İşlemleri-hk.6937/page-2#post-46785 bakmanızı tavsiye ederim. İyi Çalışmalar.

ben kendimi şifre isterken tesis yetkilisi olarak gösterdim ben böyle devam ederek kendimi çevre görevlisi olarak atasam bi sorun olur mu onun haricinde şirket yetkilisinin dijital imzası yok şirket yetkilisi alması mı lazım yoksa zaten ben kendimi göstermişim yetkili diye benimki olsa da olur mu ayrıca vekaletname çıkarmak gerekiyor mu anlatabildim mi bilmiyorum

@Can Doğan
tesis yetkilisini sistemden değiştirebilirsiniz, firma yetkilisinin dijital imzası gerekiyor firma yetkilisi adına mobil imza alın zor değil kayıt işleminden sonra mobil imzanın aktivasyonunu durdurabilirsinz vekalette almanız gerekiyor.

yalnız bende tat ta çalısıyorum firmada sadece benim imzam var ben onu kullanıyorum şimdiye kadar da bir sıkıntı olmadı işlemlerimi benim imzamla yaptım hep. bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama Yasemin hanımın da dediği gibi yapabilirsiniz bir sıkıntı olmaz

@Ezgi Karabulut
zaten firma yetkisininin imzası sadece protokol yükleme aşamasında kullanılıyor, firma yetkilisinin imzanı istiyor sistem ama çok takibide yapılmıyor;) karar sizin;)

@Yasemin Aslantürk sedat beyin sunumuna baktım da vekaletname aldığımızda tesisin imza yetkisi de bende oluyor vekalet almasam direkt tesisin sadece çevre görevlisi işini yapsam olmaz mı

hımm anladım sağolun başka bir konu hakkında bir sorum daha olacak tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi almak istiyoruz yönetmeliği baktım da araçla ilgili bir madde yok şu an tat lisansımız var araç için özel bir madde biliyor musunuz

can bey BAZI TEHLİKESİZ ATIKLARIN GERİ KAZANIMI TEBLİĞİ baktınızmı ilgili made olacağını tahmin ediyorum, bakıp banada mesaj atarsanız sevinirim, birz yoğunum inceleyemedim.Teşekkürler

arkadaşlar merhaba,

Sistem üzerinden yeni işe başlayan çevre görevlisi ekleme işlemi yapmaya çalışıyorum.
aşağıdaki resimde onaylama yapılması gerektiği uyarısı veriliyor fakat çevre görevlisi kendi sistemi böyle bir yer bulunmuyor.bilgisi olan yardım edebilir mi?

Adsız.png