Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi kaldırılsın diyenler

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mahmut Cimşit tarafından paylaşıldı.

 1. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  çevre görevlisi bir saçmalık sadece çevre mühendisi gerçek bence sadece hak yemeden başka birşey değil bu değişiklik.
   
 2. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Malesef böyle bir ünvan ve meslek içinde meslek icat edildi. Hiç değilse bundan sonrası için daha etkin bir birliktelik oluşturabilsek...
   
 3. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Bunu yazan arkadaşımın imzasında  olması bambaşka bir şeymiş.
   
  Çiğdem Aksoy ve Seda Güney bunu beğendi.
 4. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Siz çevre mühendisi olarak bir yerde çalışabiliyor musunuz?
   
 5. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Ben bir Çevre Mühendisiyim. Bunu bana aldığım diploma söylüyor. Çevre görevlisi ünvanı bakanlık tarafından verilmiş ünvandır. Kişi bu ünvanı kullanabilir veya kullanmaz. Ben sadece arkadaşımın düştüğü çelişkiyi gösterdim.

  Ve evet Çevre Mühendisi olarak bir yerde çalışabiliyorum.
   
 6. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  şu konuyla alakasız da söylemeden geçemedim. benim diplomada "çevre mühendisliği lisans programını bitirerek bu diplomayı almaya hak kazanmıştır" yazıyor. okulum beni mühendis sıfatını hakedebileceğim kadar iyi yetiştirdiğine kendi de inanmıyor galiba.
   
 7. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Yani başkaca hiç bir ünvanınız yok sadece çevre mühendisi olduğunuz için çalışıyorsunuz işyerinizde? Şanslısınız o halde. Çevre Görevlisi veya İş Güvenliği Uzmanı belgesi olmadığı için iş ilanlarında değerlendirmeye bile giremeyen pek çok meslektaşımız var.

  Ben de sadece arkadaşımızın "düşürülmüş olduğu çelişkiyi" göstermeye çalışıyorum. Yani o belgeyi almadan çalışamaz hale getirildikten sonra bu bahsettiğiniz çelişkiye düşürülmüştür. Çelişkilerden bahsediyorsunuz ama bu kendisinin dile getirdiği hakikatin derecesini düşürmez. Bir de verildiğini söylediğiniz o unvan olmaksızın sadece çevre mühendisi olarak hiç bir iş yapamıyor olduğumuz hususunu göz ardı etmeyelim lütfen.
   
 8. KaanDogukan

  KaanDogukan Genel Yönetici

  eyvaahhh... Konu dallandı budaklanıyor.. :D
   
 9. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  Ben hala daha savunma mekanizmanızı anlayabilmiş değilim. Açarak yazayım. Ünvan var. Kullanırsın veya kullanmazsın. Bu tercih meselesidir. Burada unvanın gereksizliğini söyleyebilirsiniz, savunadabilirsiniz. Ama ünvanı eleştiriyorsanız tutup da bunu imzanızın altına yazmazsınız. Bu bir çelişkidir. Adama sorarlar yahu hem sevmiyorsun hem de imzanda yazıyorsun diye.

  Yeniden söylüyorum. ünvan kullanımı kişisel tercihtir. Ama sevmediğiniz yerden yere vurduğunuz ünvanınızı isminizin altında kartvizit olarak kullanırsanız bu "oksimoron"dur.
   
 10. Seda Güney

  Seda Güney CMNet Üyesi

  bu konu burada kapanmıştır NOKTA :))))
   
 11. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  Ben de sizin yaklaşımınızı anlamış değilim. Çok şey kazandık çelişkileri dile getirince değil mi ? :) Sizin bir bireyin kendini ortaya koyuş şekline (bir kısmı zaruretten ileri gelen) getirmiş olduğunuz eleştiri çok şeyi değiştirdi mesleğimizle alakalı olarak. Onu diyorum. Çok yaşayın!