• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi maaşı

mrtblgn

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli meslektaşlarım, malum belgeyi bende almış bulunmaktayım fakat sizlere bi sorum olacak çevre görevlisi olarak çalışıp da 3000 lira veya daha fazla maaş alan bir Allah kulu tanıdığınız var mı veya duymuşluğunuz var mı? koordinatör çevre görevlisinden bahsediyorum 3-4-5 yıl çevre görevlisi olarak çalışmış kişiler cevaplarsa sevinirim.

şimdi arkadaşlar sorunum şu karar veremiyorum. yurt dışına gitme şansım var. orta seviye bi ingilizceye sahibim 5-6 ay daha eğitim almaya yurtdışına çıkabilirm. mükemmel olmasada autocad biliyorum geliştirmek bana kalmış ee bide danışmanlık işi var aslında hiçde yapmak istemiyorum ama iş tecrübem hiç yok maaşları duyuyorum canım sıkılıyor iş başvurusu bile yapmıyorum :) 1 aydır ne yapsam diye düşünüyorum

@mrtblgn yeni başlayan çevre mühendisleri de bahsettiğin maaşları biraz zor alıyor yalnız kardeşim aklında bulunsun hayal kırıklığı yaşama yani hayalden öte oluyor biraz. Ya şanslı olacaksın ve iyi bir iş bulacaksın ya da 10 numara donanıma sahip olacaksın ki işin içine girmedende çok iyi donanımlı bir mühendis olman pek mantıklı görünmüyor. İstisnai durumları ayrı tutuyorum ama gerçekler bunlar. :)

ben 3000 lira maaş derken ilk girişte 3000 versinler demiyorum diyemem zaten utanırım :) çevre görevlisi üzerine yani danışmanlık yaparak 1-2 sene sonra o miktara ulaşılabilinir mi? danışmanlık işi üzerine kariyer yapılır mı yoksa mesleğin diğer dalları üzerinemi yoğunlaşılmalı

@mrtblgn ya kişiden kişiye değişir tabiki ama danışmanlık işi kendi firman olmadığı sürece uzun uzadıya yapılacak bir iş değil bence hem yorucu hemde ne uzalırsın ne kısalırsın o işte. Ayrıca 2-3 yıl sonra bir umut alırsın 2000-3000 maalesef danışmanlık firmalarında çok nadir iyi paralar veriyorlar tabi bunlar benim şahsi fikrim. Kendini geliştirmek istiyorsan illa ki bir yerden başlamalısın çevre mühendislerinin neler yaptığını işin içine girince daha net anlıyor insan daha sonrasında da ilgini çeken veya kendini daha iyi hissettirecek ve başarılı olacağın alanlara yönelirsin belki kendi işini yapmak istersin. :) Hayırlısı yanii :)

bence dil öğrenmeye gitsen en mantıklısı dil öğrenme sürecinde autocad tide geliştirirsin gelince donanımlı olursun ozaman önüne çok daha güzel fırsatlar çıkacaktır mutlaka.

dil eğitimi konusunda okul tercihinizi de çok dikkatli yapmanızda fayda var, bir ara araştırmıştım bir kaç yer hariç pek işe yaramıyor şeklinde yorumlar çok okumuştum.

irlanda ve kanada da 1-2 okulla konuştum gayet iyi gibi duruyolar ama tabi dediğiniz gibi kötü çıkma ihtimalide var orya gidince test etmiş oluruz iyimi-kötümü

bazı arkadaşlarımızın dediği gibi firmadan firmaya değişiyor. Birde özel sektörde patronların emeğe değer veren kişiler olması çok önemli. Benim bir arkadaşım danışmanlıkta prim usulü çalışıyor maaş almıyor ne kadar firma toplarsa o kadar maaş alıyor. Kimi var işe girişte 1.100 tl almış. Kimi var lisanslı firmalar 1.500 tl veriyor başlangıçta. performansa göre değişiyor her şey . Tabıkı bu maaşları hak etmıyoruz. ama bu durumun düzelmesi için biraz zaman geçmesi gerek . normalk de her yıl maaşlar sabitlenıyor kendınızı ezdırmeyın diye buyuklerımızden öğütler alıyoruz. ama ben iş bulduğuma şükrediyorum:))

@mrtblgn

bir mühendis için 3000 çok değil. Bir çok firma makine mühendisi alırken en az 3000 le başlatıyor firmada bir iki yıl tecrübe kazanınca 3500-5000 arasında ücretlerle çalışıyorlar.

çevre mühendisininde en az 2500 ile başlaması ve bir kaç yıl içinde 3000-5000 tl ücret alması gerekir.

Arkadaşlar merak ettiğimden vede çevre görevlisi hakkında bilgim olmadığından sormuştum ama yapılacak bir iş olmadığını anladım en son çare olarak düşünülmesi gerekiyor ne kendini geliştirme imkanın var nede adam akıllı mühendislik yapıyorsun.